Sari la conținut
Forum Roportal
arsenic

CLEPTOCRATIA MASONERIEI BOLSEVICE DIN ROM

Postări Recomandate

Acest comentariu la editorialul "Cretinii" semnat de Sorin Rosca Stanescu in ziarul on-line Ziua (http://www.ziua.ro/display.php?data=2007-11-14&id=229380) A FOST CENZURAT! De ce oare ?...

Mentionez ca intregul material se afla la: http://masoneria-bolsevica.blogspot.com/20...sevice-din.html

 

"...Sorin Rosca Stanescu

 

A debutat ca ziarist in 70 la revista Amfiteatru fiind student in anul I al Facultatii de Drept. In 72 lucra deja la Viata Studenteasca. A lucrat apoi la Informatia Bucurestiului. In 87 lucreaza impreuna cu Horia Tabacu la departamentul Social. Dupa a90 scoate Libertatea pe scheletul fostului ziar comunist Informatia Bucurestiului. Participa la munca in redactie a ziarului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun sa lasam la o parte alegerile. Nu au nici o legatura cu subiectul pus in discutie!

 

Care este de fapt subiectul discutiei? :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ai postat tu aici.. era unul dintre comentariile la articolul postat de Sorin Rosca Stanescu?

Da. L-am trimis de doua ori, la un interval de peste o ora si cu nick-uri diferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cam care e legatura intre articolul din ziar.. si comentariul tau?

Despre cine crezi ca e vorba in articol?...Despre "Bogdan Chirieac"?... Nu cumva tocmai despre autorul lui: "Sorin ROSCA STANESCU"?

Editat de arsenic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi pasa cine e "taticul" cui. Am citit si articolul din ziar si ce ai postat aici. Tu, prin comentariul tau, ce vrei sa arati? Ca Sorin Rosca Stanescu este si el printre jurnalistii cu bani? Cui crezi ca pasa de acest lucru? Sunt foarte multi care sunt in exact aceeasi "situatie".

 

Chiar Sorin Rosca Stanescu spune la sfarsitul articolului urmatorul lucru:

P.S. Nu vreau nici un moment sa le ascund cititorilor ca am castigat bani multi din simbria mea de presa. Apoi din actiunile pe care le-am detinut in media si le-am valorificat. Apoi din investitii colaterale. Cinstite. Nu cred ca valoarea mea de jurnalist este stirbita in acest fel. Iar Chirieac nu devine mai putin Chirieac pentru ca limbricii de presa il haituiesc.

 

Daca chiar te macina asa de mult faptul ca ai fost cenzurat, desi ce voiai tu sa postezi se cheama altfel, poti sa trimiti mail direct la redactia ziarului Ziua pentru lamuriri.

 

Cred ca cenzura e doar in mintea ta.

 

Topic inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×