Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Legal care este pedeapsa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

m-am gandit sa postez aici pt ca am facut o prostie si vreau sa vad care sunt consecintele si ce mi se poate intampla dupa fapta comisa.

o sa incerc sa nu intru in multe detalii ca sa nu va ametesc.

m-am despartit de fostul cateva luni si am tinut legatura prin telefon.o angajata a lui ridica receptorul la telefon si spunea sa nu mai sun acolo.prietenii si familia lui mi-au spus ca nu e nimic intre ei.

sa spunem ca el m-a indus in eroare,a mintit si nega totul.mi-a cerut sa ne vedem,si pt ca nu raspunea la telefonul de pe fix m-am gandit ca o fi patit ceva si m-am dus la el acasa.(celularul lui e la reparat).

l-am vazut cu angajata in pat dormind(nu faceau nimic erau imbracati amndoi,dar nu asta e important),ia-m injurat pe amandoi si de furie,inainte sa plec am dat cateva suturi in masina lui de a intrat o usa inauntru.m-a vazut o vecina.

a dat telefon la politie si mi-a facut plingere.am incercat sa cad la un acord cu el ca platesc reparatiile dar nu vrea.

acuma ce mi se poate intampla la judecata,mi se va da doar amenda sau risc si inchisoarea?cate sanse sunt sa fiu declarata nevinovata?se va deschide dosar penal?

nu sunt genul de om ca sa ma cobor la un nivel asa de jos,dar nu mai m-am putut controla.va rog sa nu radeti de patania mea.

Editat de Desert_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moamaaa..dar ce forta ai in piciorul ala ? :crazy:

Mdea ..poate intra la Distrugere in conf Art 263 alin 8 ..dar nu trebuie intai sa te reclame la politie, mai precis sa inainteze o plangere penala impotriva ta . Daca acest lucu nu se intampla, ai scapat .

Daca se intampla cel mai rau lucru este sa primesti cateva zile amenda .

Pedeapsa este de la o luna la un an, se ia in considerare si gravitatea faptei. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moamaaa..dar ce forta ai in piciorul ala ? :crazy:

Mdea ..poate intra la Distrugere in conf Art 263 alin 8 ..dar nu trebuie intai sa te reclame la politie, mai precis sa inainteze o plangere penala impotriva ta . Daca acest lucu nu se intampla, ai scapat .

Daca se intampla cel mai rau lucru este sa primesti cateva zile amenda .

Pedeapsa este de la o luna la un an, se ia in considerare si gravitatea faptei. :doh:

 

pai a intrat putin usa inauntru la masina,nu am facut alta avariatie...dar daca se facea plingere,venea politia acasa,tre sa astept sa vad ce se intampla....

nu se face cazier nu?

Editat de Desert_Rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai a intrat putin usa inauntru la masina,nu am facut alta avariatie...dar daca se facea plingere,venea politia acasa,tre sa astept sa vad ce se intampla....

nu se face cazier nu?

Ba da, dar in cazul tau nu cred . Daca nu ai primit nimic de la politie .Impacarea partilor inlatura raspunderea penala .:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi astazi s-a intamplat pana dimineata mai e timp :crazy:

Nu cred ca se va imntampla ceva rau, eventrual te va pune sa ii platesti si gata .Dar pe viitor este bine de stiut ca este caz penal . :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai a intrat putin usa inauntru la masina,nu am facut alta avariatie...dar daca se facea plingere,venea politia acasa,tre sa astept sa vad ce se intampla....

nu se face cazier nu?

Are două luni la dispoziţie ca să facă o pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are două luni la dispoziţie ca să facă o pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×