Sari la conținut
Forum Roportal
babs

ma poate ajuta cineva?

Postări Recomandate

Salut! e prima oara cand postez aici.

 

saptamana trecuta am observat o mica umflatura pe una din labiile mici, langa intrarea in vagin. I freaked out cand am vazut-o si acum astept sa-mi treaca menstruatia si sa merg la ginecolog. Are cineva idee ce poate fi?...sa ma mai calmez si eu un pic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate e de la lama :stars: te-ai iritat si ti-a iesit un fel de cosulet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e ca un nod mic si usor dureros,e mai bine sa te duci la ginecolog,e posibil sa ai furuncul labial si in mod normal doctorul o sa-ti prescrie unguent antimicrobian Carpicon H si pastile de Oxacilina care se iau o data la 6 ore,insa din cauza puroiului ( nodul a aparut ori de la un fir de par bagat sub piele si s-a inflamat ori de la altceva),acesta trebuie stors de catre medic,pentru ca mai tarziu risti sa se inflameze mai rau si ajungi la o mica interventie chirugicala cu bisturiul ca sa ti-l scoata,asa ca du-te cat mai curand posibil.Am vazut ca totusi ai postat de anul trecut,deci sigur s-a rezolvat :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e ca un nod mic si usor dureros,e mai bine sa te duci la ginecolog,e posibil sa ai furuncul labial si in mod normal doctorul o sa-ti prescrie unguent antimicrobian Carpicon H si pastile de Oxacilina care se iau o data la 6 ore,insa din cauza puroiului ( nodul a aparut ori de la un fir de par bagat sub piele si s-a inflamat ori de la altceva),acesta trebuie stors de catre medic,pentru ca mai tarziu risti sa se inflameze mai rau si ajungi la o mica interventie chirugicala cu bisturiul ca sa ti-l scoata,asa ca du-te cat mai curand posibil.Am vazut ca totusi ai postat de anul trecut,deci sigur s-a rezolvat :(

:cheer: :P cat suferim noi femeile :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×