Sari la conținut
Forum Roportal
il servo

"Iata, Eu vin curand" apoc.22:12

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Isus va veni...dar nu in persoana?!!!!!!!!

 

da.

 

spune-mi, cu ce ar fi generatia noastra mai indreptatita sa 'prinda' sau sa i se adreseze acest unic moment? in 2000 de ani, au trait cateva zeci de miliarde de oameni, nu?

drept ar fi?

 

dar daca ar veni ca mesaj, cum spuneam, ca trezire, ar avea sens curgerea acestei perioade in care noi am deveni mai buni, si mai responsabili.

 

noi nu neaparat ca indivizi, ci noi ca omenire. (chiar daca tot noi o formam...)

 

...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da.

 

spune-mi, cu ce ar fi generatia noastra mai indreptatita sa 'prinda' sau sa i se adreseze acest unic moment? in 2000 de ani, au trait cateva zeci de miliarde de oameni, nu?

drept ar fi?

 

dar daca ar veni ca mesaj, cum spuneam, ca trezire, ar avea sens curgerea acestei perioade in care noi am deveni mai buni, si mai responsabili.

 

noi nu neaparat ca indivizi, ci noi ca omenire. (chiar daca tot noi o formam...)

 

...?

 

 

Personal imi doresc ca venirea Domnului in acest timp sa fie prin Duhul Sfant,Cuvant,mesaj,trezire,asa cum a fost si in alte timpuri si multi au fost salvati.Din pacate credinta mea este de 1% pentru o astfel de venire si optez cu 99% pentru cealalta varianta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tre sa aiba importanta?

 

Pai nu are. :)

 

"Curand" este in contextul Apocalipsei,nu al timpului cand Ioan a redactat cartea.

 

Da ?

 

Hai sa vedem...

 

Apocalipsa 1:1 Descoperirea lui Isus Hristos pe care l-a dat-o Dumnezeu, ca să arate robilor Săi lucrurile care au să se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu are. :)

 

 

 

Da ?

 

Hai sa vedem...

 

Apocalipsa 1:1 Descoperirea lui Isus Hristos pe care l-a dat-o Dumnezeu, ca să arate robilor Săi lucrurile care au să se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal imi doresc ca venirea Domnului in acest timp sa fie prin Duhul Sfant,Cuvant,mesaj,trezire,asa cum a fost si in alte timpuri si multi au fost salvati.

 

Te felicit pentru intelegerea notiunii de Duh Sfant. Asa il inteleg si eu: gandurile, ideile, inspiratia ce are menirea sa ne conduca pe singurul drum corect al evolutiei spiritului nostru.

 

Din pacate credinta mea este de 1% pentru o astfel de venire si optez cu 99% pentru cealalta varianta.

 

o intrebare: dar daca lucrurile ar sta totusi cum spun eu? cu oameni buni si credinciosi ca tine, aflati insa 99% contra mersului indicat de Duhul Sfant, iti dai seama la ce abatere de directia buna ne-am gasi?

cine isi asuma riscul unei greseli?

timpul se scurge...

Editat de octavc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te felicit pentru intelegerea notiunii de Duh Sfant. Asa il inteleg si eu: gandurile, ideile, inspiratia ce are menirea sa ne conduca pe singurul drum corect al evolutiei spiritului nostru.

 

 

 

o intrebare: dar daca lucrurile ar sta totusi cum spun eu? cu oameni buni si credinciosi ca tine, aflati insa 99% contra mersului indicat de Duhul Sfant, iti dai seama la ce abatere de directia buna ne-am gasi?

cine isi asuma riscul unei greseli?

timpul se scurge...

 

Principiul tau e bun si nu exclud aceasta varianta.Asa cum Il cunosc pe Duhul Sfant,totdeauna,odata cu calauzirea, iti da indicii tridimensionale.In contextul actual nu am nimic de ce sa ma leg pentru a aduce procentul la un nivel de aplicabilitate practica.Dac tu ai ceva ce eu nu stiu sau nu am observat,te ascult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Principiul tau e bun si nu exclud aceasta varianta.Asa cum Il cunosc pe Duhul Sfant,totdeauna,odata cu calauzirea, iti da indicii tridimensionale.In contextul actual nu am nimic de ce sa ma leg pentru a aduce procentul la un nivel de aplicabilitate practica.Dac tu ai ceva ce eu nu stiu sau nu am observat,te ascult.

 

am doua carti tiparite si cate ceva pe blogul de mai jos.

 

dar mai am si altele...

 

stai pe aproape

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×