Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Ce ati alege intre cele doua?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Internet Unlimited Home (oricand, oriunde) - 20 euro pe luna

http://www.orange.ro/abonamente-date/abo-i...limitat-ro.html

 

2. ClickNet 3 Mbps - 12.5 euro pe luna (promotie)

http://clicknet.ro/index.php?sv=4&sc=3&ro=1

 

Vreau sa-mi schimb provider-ul si nu stiu ce sa aleg, inca.

 

Ce ati alege? Mobilitate sau fix?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de zona.

In Bucuresti, Ploiesti, Constana, Cluj, Timisoara, Iasi sau alte orase mari..as alege o retea de cartier.

Daca stau undeva unde nu am astfel de posibilitati as alege clicknet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2. ClickNet 3 Mbps - 12.5 euro pe luna (promotie)

http://clicknet.ro/index.php?sv=4&sc=3&ro=1

Toti cei pe care ii cunosc si au ClickNet, se plang de serviciile lor. Au in permanenta probleme cu internetul.

Eu as alege Internet Unlimited Home.

Dar intr-adevar, depinde foarte mult de zona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti cei pe care ii cunosc si au ClickNet, se plang de serviciile lor. Au in permanenta probleme cu internetul.

Ceea ce oferă ClickNet este "best effort" şi ei nici nu pretind altceva. Abonaţii nu sunt capabili să

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti haiosi astia cu net nelimitat. Dar sunteti vreo firma cu obiect de activitate download-atul?

Ai nevoie ca orice om de o viteza decenta, mai furi de pe net un film, mai o muzica...

Retea de cartier.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Harald.. fie-ti mila de cheltuielile mele lunare. :jester:

Am vorbit azi cu toti care sunt prin zona mea.. ori nu acopera blocul meu... ori sunt firme doar cu acoperire business.. ceea ce pentru home use... e prea mult. Inteleg ca e vorba de o conexiune "babana", da' nu-mi permit sa dau atatia bani pentru navigat.

 

Curios e ca cei pe care ii stiu eu sa aiba internet de la Clicknet, sunt multumiti... acuma.. Dzeu stie... mai stiu si altii nemultumiti.

 

Pe mine ma atrage foarte tare ideea de conexiune wireless, oriunde, oricand si daca si calitatea serviciului ar fi pe masura.. as lua abonamentul. Deocamdata nu am avut de ce sa ma plang de Orange.

 

GigJoe, am facut mai demult parte dintr-o retea de bloc si nu mai vreau alta. Vreau netul meu. :focus:

 

Depinde de zona.

In Bucuresti, Ploiesti, Constana, Cluj, Timisoara, Iasi sau alte orase mari..as alege o retea de cartier.

Daca stau undeva unde nu am astfel de posibilitati as alege clicknet.

Sincer, daca n-as fi stat in Bucuresti, Clicknet n-ar fi fost o optiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnu' Harald.. fie-ti mila de cheltuielile mele lunare. :jester:

Am vorbit azi cu toti care sunt prin zona mea.. ori nu acopera blocul meu... ori sunt firme doar cu acoperire business.. ceea ce pentru home use... e prea mult. Inteleg ca e vorba de o conexiune "babana", da' nu-mi permit sa dau atatia bani pentru navigat.

 

Curios e ca cei pe care ii stiu eu sa aiba internet de la Clicknet, sunt multumiti... acuma.. Dzeu stie... mai stiu si altii nemultumiti.

 

Pe mine ma atrage foarte tare ideea de conexiune wireless, oriunde, oricand si daca si calitatea serviciului ar fi pe masura.. as lua abonamentul. Deocamdata nu am avut de ce sa ma plang de Orange.

 

GigJoe, am facut mai demult parte dintr-o retea de bloc si nu mai vreau alta. Vreau netul meu. :focus:

 

 

Sincer, daca n-as fi stat in Bucuresti, Clicknet n-ar fi fost o optiune.

Ideea de conexiune wireless e atrăgătoare şi-at

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald, pe mine m-au scos din minti cei de la RDS. Nu le platesc un serviciu de care nu ma folosesc de mai bine de o luna. Mi se pare de-a dreptul nesimtire sa ma sune cei de la tehnic fara sa aiba habar sa-mi raspunda la niste intrebari de bun-simt. Cica au probleme pe zona in care locuiesc eu, dar las-o incolo de treaba, intr-o luna tre' sa fii chiar cretin sa nu-ti rezolvi problemele. Si sa aiba tupeul doua papusi ambulante sa ma sune si sa nu-mi spuna absolut nimic nou fata de ce stiam, desi le spusesem ca vreau raspuns la cateva intrebari daca ma suna.. nu ma face decat sa-i scuip intre ochi.

Sa-ti mai spun ca nici macar buna-vointa nu au avut sa-mi raspunda la o plangere oficiala?

 

Am de ales, intre a-mi bate capul cu o plangere la OPC, pentru ca am un contract si niste servicii inexistente.. sau a-mi vedea de drum si de nervi, in acelasi timp, si sa-mi schimb provider-ul.

 

Pot intelege ca se schimba infrastructura din cablu in fibra, dar asta nu inseamna ca trebuie sa inghit faptul ca nu am net de o luna de zile.. si cand intrebi cand se va rezolva problema.. ti se raspunde cu nonsalanta "nu stiu, cand o sa fie fibra peste tot"... si daca intrebi cand se va intampla acest lucru.. primesti exact acelasi raspuns: "nu stiu".

Chiar absurda nu sunt, dar in momentul in care am semnat un contract, exista mentionat faptul ca am un minim garantat.. apai sa se duca si undeva ca-s nesimtiti.

 

Ah.. si RDS isi tot schimba infrastructura pe fibra de un an de zile.. pana or ajunge in zona mea.. mai poate dura inca pe atat.. nici macar aceasta informatie nu stiu sa ti-o dea.

 

Cat despre conexiunea wireless... tin sa te contrazic. Doi dintre clientii mei, au reteaua majoritar pe wireless.. si nu au nici un fel de probleme, unul dintre ei avand contract chiar cu Orange-ul.

 

Daca-mi fac contract la Clicknet si am parte de exact aceleasi mizerii ca la RDS.. pai fii sigur ca imi pun wireless fara sa inchid ochii.

 

O alta chestie: de fiecare data cand sun la Relatii cu Clientii RDS, ma umplu de nervi din cauza incompetentei celor de acolo (nici cei de la tehnic nu sunt mai presus), pe cand.. de ieri pana azi.. am vorbit cateva ore cu cei de la Orange si mi-au explicat absolut tot ce am avut nevoie sa stiu, fara figuri de angajat la o firma mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce avet fratilor cu clicknet...e genial sunt absolut multumit de ei si daca nu vreau sa mai plec de la ei....ca zice cate un ametit ca vai ce prost e ala nu tie ca depinde de cat de bun e cablul de telefon care ajunge la el si de ce fel de abonament are......am vazut pe unu car injura clicknetu si nici nu stia ce anda are...ma mai intreba si ce e aia....pei pana mea...daca stau sa plec urechea la astfel de oameni.....ahem...sa avem pardon.....

 

si spun ca e genial dupa ce cat am stat in bucuresti am fost abonat asa:

 

iLink(Salajan): sunt bunicei am avut totusi ceva probleme la ei...nota 7(banda de 4 Mb)

C-Zone(Giulesti): foarte buni nu am avut probleme cu ei...nota 10(banda de 15 Mb)

NorahHip(Dristor): o retea mica de cartier mai pica netu dar o singura data am sta 30 de min fara net mai mult nu...sa zic nota 7(banda de 4 Mb)

AltfelNET(Obor): MAi bine imi bag o sarma in OO si incerc sa prind un wireless cu ea....servicii de 2 bani la sume exagerat de mari.....nota -5(banda de 3 Mb)

 

e adevarat ca de pe ADSL nu downloadez ca pe Ethernet dar e de ajuns...as fi idot sa ma plang de ei.....mai ales ca asistenta tehnica cel putin la mine in oras(Campina) e de nota 10.....

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×