Sari la conținut
Forum Roportal
bizar

Alergie la soare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pare a fi Vitiligo si in cazul acestei maladii stiu ca e interzisa expunerea la soare!Mergi la un dermatolog mai bine si da inainte un search pe google la vitiligo sa vezi ce e si cum se trateaza!Sanatate multa!

 

Ps:Abia acum am vazut cand a fost postat mesajul...sry :roll:

 

dupa poza cred ca e vitiligo. si daca e, eu stiu un tratament. daca ai pe cineva care merge in serbia (din pacate nu exista acel tratament in romania).

si tratamentul dureaza cam peste 6 luni. (e o crema, vililigo se cheama) in paralel cu acel tratament trebuie sa faci si ultraviolete. altfel nu are nici un efect.

 

daca nu e vitiligo, iti recomand crema "after sun" de la Abc Cosmetics. te ai cu crema, apoi dupa o ora te speli si te dai din nou. cat de des poti. minim de 5 ori pe zi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, si eu am patit asa ceva si imi apar in fiecare an de la soare, am folosit bepanton crema si este super buna. Va propun si beonzarea organica, este super misto, te bronzezi imediat si nu exista riscul sa iti arzi pielea:

 

Pentru o piele sanatoasa si bronzata fara sa va ardeti, BRONZARE ORGANICA DHA (BUCURESTI), o singura pulverizare asigura un bronz intens, in doar 5 minute, fara raze UV, fara solar.

 

http://bronzare-organica.110mb.com/

Va astept, o zi buna...:)

0732562143

oriely30@yhoo.com

 

Ai scapat de ele ? Daca da care a fost tratamentul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×