Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Sfarsitul lumii si al pamantului in 2008.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cercetatorii bibliei,oameni de stiinta,teologi si profeti din toate timpurile au indicat anul 2007 ca fiind ultimul din istoria omenirii.Conform opiniilor acestora si a mai multor profetii biblice,din punctul lor de vedere foarte precise, dupa 1 ianuarie 2008, CERURILE VOR TRECE CU UN ZGOMOT SUIERATOR,IAR ELEMENTELE APRINSE DE MARE CALDURA SE VOR TOPI SI PAMANTUL CU TOATE LUCRARILE DE PE EL,VOR FI ARSE.2 Petru 3.10.

Un fel de potop al lui Noe dar cu foc si cu o stramutare a celor drepti pe alta planeta:DAR NOI POTRIVIT FAGADUINTEI LUI ASTEPTAM CERURI NOI SI UN PAMANT NOU,IN CARE LOCUIESTE DREPTATEA.2 Petru 3.13.

Ar putea avea dreptate acesti profeti,cercetatori si oameni de stiinta contemporani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca aceiasi experti ai bibliei uita ca ziua de apoi este numai de d-zeu stiuta, dupa cum afirma unele "profetii". Macar sa zica o data exacta sa apuc si eu sa imi beau ceaiul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoleo, si eu ce trebuie sa fac acum?

 

Sant parcele de vanzare pe luna dar timpul e cam scurt si nu stiu daca mai sant prevazute pe anu' asta zboruri.Eu am incercat din primavara dar mi-au spus ca n-am nici o sansa cu salarul din Romania si sa mai astept cateva sute de ani sa pot achita biletul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoleo, si eu ce trebuie sa fac acum?

 

 

Pai ce ai zis deja ca FACI : astepti !

 

:D

 

:doh:

 

On topic : la tine nu mai e de asteptat , poate ne dai si sursa acestei vesti minunate ....

...pana vine Salvarea :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca aceiasi experti ai bibliei uita ca ziua de apoi este numai de d-zeu stiuta, dupa cum afirma unele "profetii". Macar sa zica o data exacta sa apuc si eu sa imi beau ceaiul.

 

Se folosesc de profetia lui Daniel din Biblie care spune ca in vremurile din urma oamenii vor fi ultradestepti si vor sti ziua aceea,prognozata in jurul lui 1 ian 2008 cu o eroare +,- cateva zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne facem bagajele si sa ne mutam in ocean.

Acolo nu vine focul sa ne omoare. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa ne facem bagajele si sa ne mutam in ocean.

Acolo nu vine focul sa ne omoare. :blink:

 

Sa traim ca in filmul cu Kevin Kostner?Parca "lumea apelor" sau asa ceva.Eu nu stiu nici macar sa innot.What am i going to do?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gasim noi o sirena ptr tine. :D

 

Nu ai teama, vine cu Salvarea :blink:

 

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×