Sari la conținut
Forum Roportal
sioux

IERI AM ASCUNS ZIARUL

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in fiecare dimineata aduc in casa ziarul si-l pun pe masa spre a fi citit in timp ce ei beau cafeaua.

ieri in THE ARIZONA REPUBLIC scria despre fapte ale imigrantii romani ilegali din Italia.

m-a durut sufletul pt ca la fel ca si mine se afla in intreaga lume o multime de romani care pleaca din Romania si muncesc greu ,cinstit si de cele mai multe ori sub calificarea lor.

rasfoisem ziarul si vazusem titlurile inaintea lor. am desfacut publicatia in fascicole si "din greseala" am udat paginile in care se povestea despre romani. era scris un adevar urat care nu trebuie sa ne murdareasca pe noi care n-avem nici o vina decat aceea de a fi plecat din tara pt ca guvernul nu e in stare sa stabilizeze economia in urma jafului postrevolutionar.

ma intreb : oare nu putem indrepta nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nume de ziar au gasit si astia :huh:

 

Era pe primele pagini? poate o sa il vada la servici sau ceva... sau sa citeasca in alt ziar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb : oare nu putem indrepta nimic?

Nu.Tre' sa treaca timp - tiganii au fost izolati cu grija in Romania;am fost un soi de groapa de gunoi in care s'a aruncat ceea ce este unanim considerata etnia mizera;ceea ce se intampla azi poate surprinde doar un naiv -.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in fiecare dimineata aduc in casa ziarul si-l pun pe masa spre a fi citit in timp ce ei beau cafeaua.

ieri in THE ARIZONA REPUBLIC scria despre fapte ale imigrantii romani ilegali din Italia.

m-a durut sufletul pt ca la fel ca si mine se afla in intreaga lume o multime de romani care pleaca din Romania si muncesc greu ,cinstit si de cele mai multe ori sub calificarea lor.

rasfoisem ziarul si vazusem titlurile inaintea lor. am desfacut publicatia in fascicole si "din greseala" am udat paginile in care se povestea despre romani. era scris un adevar urat care nu trebuie sa ne murdareasca pe noi care n-avem nici o vina decat aceea de a fi plecat din tara pt ca guvernul nu e in stare sa stabilizeze economia in urma jafului postrevolutionar.

ma intreb : oare nu putem indrepta nimic?

...............

ba da tu esti unul din multii care pot indrepta lucrurile ( in timp).

stai drept..sa nu-ti fie rusine pentru ceea ce se intampla..ar insemna sa-ti fie rusine de tine si nu ai de ce...

......................

intrebare....de ce numai in italia si in spania nu?....de ce numai in italia si in sua nu?....de ce numai in italia....

pentru ca acolo urmeaza alegeri....propaganda ieftina cu ecou...

................................

raufacatorii nu au nationalitate in fata legii......

in austria ,,treaba cu mancatul lebedelor...un mit...o idee scarboasa si ocolitoare de a da afara imigrantii postrevolutionari...

........................

in spania sun 2 milioane de romani ...de ce acolo nu?....

.............

macaronari musollinnisti si nazisti....

.............

stai drept frate,,,,fii vertical...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.Tre' sa treaca timp - tiganii au fost izolati cu grija in Romania;am fost un soi de groapa de gunoi in care s'a aruncat ceea ce este unanim considerata etnia mizera;ceea ce se intampla azi poate surprinde doar un naiv -.

Aici nu pot decit sa-ti au dreptate. Au tot fost minati de pretutindeni (ma refer lamarea majoritate) pina au ajuns intr-un loc cu oameni suficient de toleranti si lasatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cineva s-a plictisit azi-noapte..

 

 

Si din plictiseala,s-a apucat sa ,,rasfoiasca,, paginile forumului.

 

Ajungand la acest topic, a ramas... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×