Sari la conținut
Forum Roportal
yoghy

Femeile din Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Azi am avut o discutie interesanta cu seful meu despre femei...care m-a cam pus pe ganduri...el, om umblat la viata lui prin tarile arabe, State... si chiar avand o relatie in trecut de doi ani cu o romanca, s-a luat de mine pe baza intamplarilor recente din Italia spunandu-mi ca noi romanii, arabi, tiganii nu stim sa respectam femeia... ca ne stergem picioarele de ea, ca ne casatorim fiicele la varste de 12 ani ca si arabii (am incercat sa-i explic ca tiganii isi casatoresc fetele la varste asa fragede nu si romani si e o diferenta mare intre cele doua etnii) ca ne place sa facem sclavagism din femei.... sa le dominam si sa nu aiba dreptu la viata... ca le batem... ca ele traiesc doar pentru casa si copii si nemaiavand timp pentru ele... ca italieni vor sa ne deie afara din Europa si el e de acord ca suntem niste salbatici... in ceea ce priveste femeile... ca ele nu au nici un drept, ca el stie ca si fosta lui prietena din romania i-a povestit despre barbatii care se cred barbati cand ridica mana la femei...

 

Voi ce credeti dragi mei forumisti? chiar asa rai suntem noi barbati romani? chiar suntem salbatici si nu stim sa pretuim femeia? eu cel putin nu am dat niciodata intr-o femeie si nici nu voi da... eu am incercat doar sa va expun parerea unui irlandez fata de romani, o impresie facuta mai mult in urma evenimentelor nefericite din Italia... singurul lucru pe care i l-am putut spune a fost ca asa salbatici cum is barbati romani macar romancele nu pleaca in pub-uri lasandu-si sotul si copiii acasa, intorcandu-se noaptea tarziu rupte in gura de alcool, cine sta in Irlanda stie foarte bine despre ce vorbesc si cum sunt femeile irlandeze, la care mi-a raspuns ca e dreptul ei sa se distreze ca persoana inviduala si totul e ok pana nu sar si in alte paturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sefu' tau e un prost - din f. multe motive -.

Stii cum e seful...el trebuie sa aiba intodeauna dreptate,noi cei care traim in strainatate pentru el suntem salbatici care dorim sa traim intr-o tara civilizata dar nu dorim sa scapam de salbaticie si tratam femeile ca pe niste bucati de carne chiar si in ziua de azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer cam avea dreptate seful tau . :o: nu chiar in totalitate ,dar avea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cati barbati nu isi bat nevestele cand se imbata ?

Nu doar romanii isi bat nevestele cand se imbata .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca avea dreptate sefu!pro sefu!perceptia barbatului despre femeia din romania:este buna numai la cratita si sa creasca copii.

apropo ,si in romania am vazut femei bete,da rupte in gura ..le punia cate un prieten pe taxiu ca ele nici nu mai stiau sa zica adresa la care stau..asa ca ..peste tot e la fel doar ca barbati romani sunt rasfatati enorm de mama si vor ca si sotia sa fie pe post de mama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt destul de multi ce simt nevoia sa "se dea " barbati in fata femei ,atunci cand au baut .:o:

Adevarat .

Complexul de inferioritatea iese la iveala cand au la bord alcool cat cuprinde .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am gasit barbat in romania care sa imi schimbe impresia despe ei in general ... dar femeile sunt deosebite ... si merita barbati mai buni decat unii dintre romani

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarat .

Complexul de inferioritatea iese la iveala cand au la bord alcool cat cuprinde .

Explica-i asta si lui Lupini..poate baga la cap ceva . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×