Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Atasamente pe Gapo

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am introdus o noua facilitate.

Acum puteti folosi interfata de pe gapo.ro pentru adaugarea de poze pe forum.

 

Pe pagina de adaugare topic/raspuns a aparut un buton nou (in dreapta sub editor) "Ataseaza poze" (daca butonul nu functioneaza dati un "refresh" la pagina). Daca apasati pe el se va deschide o fereastra popup de pe gapo.ro de unde puteti administra atasamentele si le puteti adauga in mesajul curent.

 

Avantaje:

- aveti posibilitatea de a accesa/adauga toate atasametele;

- in cazul in care aveti poze pe gapo.ro nu este necesar sa le atasati si aici;

- pozele sunt redimensionate automat;

- membrii forumului vor avea posibilitatea de a nota/adauga un comentariu la fiecare poza in parte.

 

Daca observati erori va rog sa-mi spuneti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg. Cum nu se face redimensionarea automat? Tu poti sa pui o poza de orice marime si va adauga o poza de 173*128 pe forum cu link spre una de 720*480. Astea sunt dimensiuni maxima daca poza are o alta proportie va fi mai mica putin. Pe viitor vreau sa stochez si o poza mai mare, daca poza initiala a fost mai mare, dar trebuie sa am un server dedicat pentru gapo.ro pentru asta (si unul cu destul spatiu).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uita-te aici (post #623). Daca nu folosesc butonul specific, ci dau direct link la poza in post ..

 

Te referi la poza asta:

Pai vad ca e bagata ca imagine externa.

Cand apesi pe butonul care l-am facut pentru adaugare poza iti baga o poza de dimeniuni mici + un link spre poza mare.

 

Vi se pare greu de folosit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×