Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Majoritatea barbatilor isi gasesc adesea scuze pentru a nu folosi prezervativul,ori ca nu simt nimic,ori ca nu-si exista marimea potrivita de prezervativ,ori ca e o ocazie speciala si nah...insa in acelasi timp riscul de a contacta o boala cu transmitere sexuala este foarte mare.Deci care foloseste prezervativul si care nu?

Editat de heidy_
mirckuitoare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea barbatilor isi gasesk adesea scuze pentru a nu folosi prezervativul,ori ca nu simte nimik,ori ka nu'si exista marimea potrivita de prezervativ,ori ka e o ocazie speciala si nah...insa in acelasi timp riscul de a contacta o boala cu transmitere sexuala este foarte mare.Deci care foloseste prezervativul si care nu?

 

 

Care nu, nu! End of story. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea barbatilor isi gasesk adesea scuze pentru a nu folosi prezervativul,ori ca nu simte nimik,ori ka nu'si exista marimea potrivita de prezervativ,ori ka e o ocazie speciala si nah...insa in acelasi timp riscul de a contacta o boala cu transmitere sexuala este foarte mare.Deci care foloseste prezervativul si care nu?

Totul depinde de faptul cu cine ai actul sexula, cu o persoana pe care nu o cunosti nu cred ca unul cu mintea la loc ar cauta scuze sau motive de nu al folosi, insa cu partenera de mai mult timp pe care esti sigur cred ca se pot gasi alte mijloace de protectie :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce scuze draga?

 

Am avut partenere care nici nu vroiau sa auda de prezervativ...nu trebuia sa caut eu nici o scuza.

De cele mai multe ori amandoi am fost de parere ca prezervativul e o porcarie, care nu are ce cauta intr-o relatie.

 

Nu cred ca am folosit in mai mult de 1% din cazuri prezervativ...si atunci cand s-a intamplat asta a fost doar pentru a vedea cum e, daca ar merge folosit pentru evitarea unor sarcini nedorite...

 

Acum sincer...tie iti PLACE cu prezervativ sau fara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata fara. Am facut o singura data greseala sa nu pun si am trecut prin dusuri reci si calde in acelasi timp, rozandu-mi unghiile si fumand 2 pachete de tigari si m-am ruigat la toate icoanele sa ma ocoleasca barza.

E cea mai sigura metoda si cu cele mai putine efecte negative.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai sigura metoda este abstinenta. Dar cauciucul imi da un grad mai mare de siguranta fata de alte tehnici pentru ca nimeni nu poate verifica o femeie daca si-a luat pastila sau pastilele, nimeni nu o pazeste cand si cat a fost pe stop, dupa cum nu stie nimeni ce poate fi in capul ei. Asa ca "no glove, no love".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu prezervativ..daca stii pe care cand si cum sa le folosesti iese o partida de exceptie . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×