Sari la conținut
Forum Roportal
ciprian2007

Vlad Tepes vs. Dracula

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ben-gal

Daca stii asa de bine,du-te pe un topic dedicat subiectului si arata ce a avut Romania inainte sa ia, sa distruga sa vanda etc ,Hitler,Stalin, Ceausescu,Iliescu Constantinescu si Basescu.

Aici insa on topic este ceva legat de Vlad Tepes vs Dracula ,nu bascalia ta despre tigani si cat de rau trebuie sa ne para dupa evrei. Ne pare rau doar de tigani ,anume pentru ca nu au avut si acestia rude bogate pe undeva prin lume, sa-i doreasca inapoi.

 

Cu teapa ,a "vorbit" Maria Sa Vlad doar pramatiilor tradatoare sau talharilor si bine a facut. A mai "vorbit" si turcilor si iarasi a facut bine ,pentru ca asta le-a fost sperietura si de groaza ,au stat mai bine sa se gandeasca ,daca drumul spre inima Europei nu ar fi prea riscant prin Tara Romaneasca. Mai cred ca a "vorbit" Tepes si unor negustori haini ,profitori si hrapareti ,precum si unor camatari asemenea si tare imi este, ca erau ceva evrei printre ei.

Despre mitul Dracula ce sa spunem. Daca ne aduce ceva bani din turism ,bun si asta.Pana acum a adus mai multi bani,culmea,tot evreilor, Hollywood-ul fiind cum se stie cvasiproprietate neoficiala ,evreiasca.

 

Domnilor !

Off topicul a devenit agasant. Daca nu aveti ce scrie la subiect, nu va forteaza nimeni sa scrieti .

Cine doreste neaparat sa dea replici bascalioase, incantat de propria smecherie, o sa ia o mica sau mai mare pauza ,in functie de cat de mare este smecheria aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu teapa ,a "vorbit" Maria Sa Vlad doar pramatiilor tradatoare sau talharilor si bine a facut. A mai "vorbit" si turcilor si iarasi a facut bine ,pentru ca asta le-a fost sperietura si de groaza ,au stat mai bine sa se gandeasca ,daca drumul spre inima Europei nu ar fi prea riscant prin Tara Romaneasca. Mai cred ca a "vorbit" Tepes si unor negustori haini ,profitori si hrapareti ,precum si unor camatari asemenea si tare imi este, ca erau ceva evrei printre ei.

Despre mitul Dracula ce sa spunem. Daca ne aduce ceva bani din turism ,bun si asta.Pana acum a adus mai multi

 

Vlad Ţepeş a fost omul potrivit, la locul potrivit,...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vlad Ţepeş a fost omul potrivit, la locul potrivit

 

Vlad Ţepeş a fost omul potrivit, la locul potrivit, caci TIMPUL e mereu potrivit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×