Sari la conținut
Forum Roportal
realtv

monotonieeeeeeee

Postări Recomandate

in ziua de azi plictiseala ne omoara :blinca:  sau poate doar pe mine :o:

daca totusi ma simt bine ascult muzica si dansez si ...viata e frumoasa.... :good: 

ce faceti sa scapati de plictiseala?

 

e valabil in orice domaniu : viata de zi cu zi..,dragoste...,scoala...,munca....si ce mai stiti voi  :Pe:

 

post-3989-1117990739_thumb.jpg

[snapbacca]46753[/snapbacca]

nu dispera, este doar o stare de spirit. Trecatoare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine... de vreun an sa-au cam schimbat multe in viata mea cam radical..cei mari doi prieteni ai mei au timp liber cam in acelasi timp si sunt ocupati cam al fel si am perioade in care imi vine sa o iau la sanatoasa ]

si atunci colind forumulo in lung si in lat...daca nu am ghinionul sa pice netu in retea...naspa.. :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele saptamani de scoala sunt un prilej excelent pentru a te....plictisi. De obicei, cand nu am ce face, citesc o carte, contemplez natura, ma plimb, ascult muzica, sau caut sa fac ceva creativ. Ceea ce va veti gasi pentru a scapa de plictiseala depinde mult de firea fiecaruia si de starea de spirit de moment. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am un remediu unic...prietenii...ne intalnim la un pahar de vorbe indiferent de ora la care intervine monotonia :good: de multe ori calculatorul sau televizorul amplifica plictiseala.....e bine sa faci lucruri diferite fata de obicei sa incerci o schimare...important e sa nu fii singur :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici cred ca e vb de energia fiecaruia...si de cum e obisnuit fiecare in parte sa isi ocupe timpul.. eu zic ca solutii sunt multe..si deja sa`au enumerat cateva raspunsuri la.. plictiseala:) De obicei cand nu am ce face si eu tot undeva spre partea creativa ma intind.. sau ies la plimbari..eventual daca sa`ar putea sa colind tara in lung si in lat:)

Editat de Tear

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in ziua de azi plictiseala ne omoara :blinca:  sau poate doar pe mine :o:

daca totusi ma simt bine ascult muzica si dansez si ...viata e frumoasa.... :good: 

ce faceti sa scapati de plictiseala?

 

e valabil in orice domaniu : viata de zi cu zi..,dragoste...,scoala...,munca....si ce mai stiti voi  :Pe:

 

[snapbacca]46753[/snapbacca]

 

Cum oare in culmea inovatiei si descoperirilor de tot felul care fac viata omului pe pamant mult mai placuta cineva poate sa spuna ca se plictiseste...

Inseamna ca nu e stapan pe propiai activitate.., ori aceasta ii lipseste...

Dar oare ei.., nu se plictisesc...

Descoperita aici pe forum ... http://www.alpinet.org/bin/foto/sowfoto.pe...ot=0&position=3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum oare in culmea inovatiei si descoperirilor de tot felul care fac viata omului pe pamant mult mai placuta cineva poate sa spuna ca se plictiseste...

Inseamna ca nu e stapan pe propiai activitate.., ori aceasta ii lipseste...

Dar oare ei.., nu se plictisesc...

Descoperita aici pe forum ... http://www.alpinet.org/bin/foto/sowfoto.pe...ot=0&position=3

[snapbacca]47276[/snapbacca]

Imaginea este minunata,am mai vazut-o tot pe forum a atasat-o Pustnicul.Ei sunt aproape de Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ei oare cum inving singuratatea, monotonia si hai sa-i zicem plictiseala ?...

Ma mir totusi de acea persoana Pustnicul, e singura pana in prezent pe care am vazut-o gandind asa si traind printre noi...

Dar oare de ce ?...

O fi avut poate o altfel de educatie, de mic poate fiind indrumat mereu numai catre Dumnezeu.., sau cine stie, presupun, cred...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×