Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Fenomen my ass! In locul vostru as face rost de discografia Phoenix/Iris si as asculta eu acolo muzica romaneasca de nivel european si international!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm...chestia asta tine de gusturi.si pe langa faptul ca-mi place la nebunie morandi,ascult si melodiile celor de la iris...si chiar imi plac :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma faca si pe mine cineva sa inteleg cine-sa morandi astia!

Si apropo, numele lor merita amintit langa legendara formatie Phoenix?

No offense!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai Morandi e un proiect al lui Marius Moga (MOrandi),randi venind de la numele solistului Andrei Ropcea...

si cum am zis si mai sus...asta tine de gusturi :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai Morandi e un proiect al lui Marius Moga

[snapbacca]49146[/snapbacca]

 

Un alt proiect de playbacca 100 %, la fel ca toate marile creatii muzicale ale lui Moga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fi el playbacca da are atractie la public...plus ca a adus ceva nou in muzica romaneasca :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma si pe mine, ca nu va inteleg..ce a adus nou? Poate playbacca-ul si furtul, cum se zicea mai sus...Prinde la public pentru ca toata fata vazuta a muzicii e alimentata de fete si baieti feminizati (cred ca ati vazut si voi adidasii aia de fata pe care ii poarta baietii, de piele intoarsa, ca sunt "trendy") plini de acnee pe fata.

De ce credeti voi ca nu se baga bani in muzica underground romaneasca, ea fiind mult mai buna deca cea comerciala??? Simplu: pentru ca acei baieti si fete de care vorbeam mai sus nu vor agreea stilul mai agresiv al formatiilor care canta muzica pentru ca le place, nu pentru bani..Ca daca intr-un club canta o formatie semi-necunoscuta, la 40-50.000 biletul, cu 100 de persoane prezente + cat isi ia clubul, oamenii aia daca isi ia 1milion e bine.

Asa, sa revin, ca o dau in diverse....va rog sa-mi explicati ce inovatie a adus moga in romania....ca eu nu vad nici una.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lamuriti-ma si pe mine, ca nu va inteleg..ce a adus nou? Poate playbacca-ul si furtul, cum se zicea mai sus...Prinde la public pentru ca toata fata vazuta a muzicii e alimentata de fete si baieti feminizati (cred ca ati vazut si voi adidasii aia de fata pe care ii poarta baietii, de piele intoarsa, ca sunt "trendy") plini de acnee pe fata.

De ce credeti voi ca nu se baga bani in muzica underground romaneasca, ea fiind mult mai buna deca cea comerciala??? Simplu: pentru ca acei baieti si fete de care vorbeam mai sus nu vor agreea stilul mai agresiv al formatiilor care canta muzica pentru ca le place, nu pentru bani..Ca daca intr-un club canta o formatie semi-necunoscuta, la 40-50.000 biletul, cu 100 de persoane prezente + cat isi ia clubul, oamenii aia daca isi ia 1milion e bine.

Asa, sa revin, ca o dau in diverse....va rog sa-mi explicati ce inovatie a adus moga in romania....ca eu nu vad nici una.

[snapbacca]49281[/snapbacca]

 

Eh, iti dai seama ca nu a adus nimic, decat behaieli . Problema nu e asta, ci faptul ca liceenii si copii din scoala generala (publicul tinta al unor astfel de trupe) sunt ahtiati dupa un asemenea stil (cream, moga, simplu etc). De asemenea trebuie sa ne gandim ca pentru producatori e mult mai bine asa (muzica pe banda rulanta, albume mai dese, bani mai multi ) . Unde mai pui ca nici nu au nevoie de cine stie ce pregatiri pentru a canta intr-un concert (un cd player si un microfon ce poate fi si oprit... ::-: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma refer la marius moga si la formatiile pe care le lanseaza el in general...nici nu ma omor dupa cream,simplu,corina sau mai stiu eu cine,ci vorbesc despre Morandi,despre melodiile lui,care totusi,chiar daca va plac sau nu,sunt ceva nou in muzica romaneasca.daca nu vi se pare asa,dati-mi un nexemplu de melodie din Romania care sa semene cu Beijo,Amore sau Running...sau orice melodie de-a lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre Morandi,despre melodiile lui,care totusi,chiar daca va plac sau nu,sunt ceva nou in muzica romaneasca.

[snapbacca]49354[/snapbacca]

 

Daca e ceva nou nu inseamna ca e si neaparat ceva bun . De fapt nu inteleg de ce majoritatea tinerilor "artisti" sunt obsedati de ideea de a aduce ceva nou pe piata... azi -maine vom auzi si muzica populara ...chineza pe versuri romanesti doar pentru ca, nu-i asa , reprezinta "o noutate" pe piata. Ar fi bine daca sa-ar realiza mai multa muzica adevarata in Romania in loc sa cautam tot felul de experimente nefericite de a aduce tot felul de idiotenii in sobiz-ul romanesc.

Legat strict de Morandi, marturiesc ca el nu intra in categoria celor pe care ii ascult si nici nu va intra vreodata, insa cu siguranta are suficient de multi adepti sub 18 ani pentru a avea succes in Romania. Ceea ce nu inseamna desigur ca e un fenomen. Dupa parerea mea , "fenomen" a fost Michael Jaccason. Elvis Presley sau Beatles. Si aici mai pot fi adaugati artisti care au reprezentat un "fenomen" in industria muzicala din intreaga lume...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×