Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

De ce sa vrei sa mori?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"A muri nu inseamna a fi invins. Dar a trai invins si fara glorie inseamna a muri in fiecare zi." (Napoleon Bonaparte)

......te consideri un invins?

"Cauza pentru care ne temem de moarte este viata." (Maeterlinck)

 

"Ceea ce somnul prezinta pentru individ, este pentru specie moartea." (A. Schopenhauer)

 

"Ce orizonturi se deschid in fata celui care, in sfarsit s-a hotarat, in mod serios sa moara!" (Milan Furst)

 

"De ce te temi de cea din urma zi a ta? Ea nu contribuie mai mult la moartea ta decat fiecare din celelate." (M. E. de Montaigne)

 

"Dumnezeu a actionat cu intelepciune cand a plasat nasterea inaintea mortii. Altfel, ce-ar fi mai fost viata?" (Alphonse Allais)

 

"In moartea unui om moare o lume necunoscuta." (A.de Saint-Exupery)

 

"Moartea si vesnicia sunt doua lucruri absolut identice." (Anonim)

 

"Moartea...- tributul datorat destinului." (F. de Rotrou)

 

"Mort e acela de care nimeni nu-si mai aminteste." (Saadi)

 

"Nu ca mi-ar fi teama de moarte, dar as prefera sa nu fiu acolo cand o sa vina dupa mine." (Woody Allen)

 

"Omul care stie ca are asigurata viata vesnica nu se mai teme de moarte." (William Penn)

 

"Sa-nveti sa mori? N-o sa reusesti prea bine prima data!" (Chamfort)

 

"Trebuie sa invatam mereu, pentru a invata in sfarsit sa murim." (Marie von Ebner-Eschenbach)

 

Moralitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa mor?

 

De ce sa traiesc?

 

Nu ma iubeste nimeni, pana si Dumnezeu ma uraste...

 

Primesc un tel de la cineva si nu is acolo. Ma duc sa imi cumpar credit p mobil de la posta sa il pot suna, si ma duc ca sa incarc de la un tel public la un nr cu 0800. Acolo receptorul e bulit, tampitii astia de neamurilre lor l-au bulit, telu din liceu nu mere tastatura, si nu am cum sa fac rost de creditul pt care am platie.

 

Traiesc la dracu in praznic!

 

Pachetele care le trimit de aici nu ajung la ai mei! Le fura postasita din ro! :jester:

 

Ai mei nu ma suna niciodata!

 

Sunt inconjurat de boraturi paroase iraniene!

 

Sunt prost ca dracu, nu reusesc nimic niciodata!

 

I zi tu, ce pu*a mea ma tine in viata??? Mai bine muream la nastere ca si ailalti 2 inaintea mea! Mi-a trebuit sa traiesc ca prostu'...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sa mor?

 

De ce sa traiesc?

 

Nu ma iubeste nimeni, pana si Dumnezeu ma uraste...

 

...........................

 

I zi tu, ce pu*a mea ma tine in viata??? Mai bine muream la nastere ca si ailalti 2 inaintea mea! Mi-a trebuit sa traiesc ca prostu'...

 

Peste 2-3-5 ani, cand vei fi deschis ochii minti, cu siguranta iti vei raspunde la intrebarea plina de atata semnificatie.

Pana atunci... invata sa deschizi ochii mintii.

Dalailama (sau cum si-o fi zicand) avea o vorba, printre multe altele, nu speranta ii trebuie omului ci curaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste 2-3-5 ani, cand vei fi deschis ochii minti, cu siguranta iti vei raspunde la intrebarea plina de atata semnificatie.

Pana atunci... invata sa deschizi ochii mintii.

Dalailama (sau cum si-o fi zicand) avea o vorba, printre multe altele, nu speranta ii trebuie omului ci curaj!

Sa iti deschizi tu ochii si sa taci din gura, in loc sa dai sfaturi de astea...

 

Imi bag p*l@ in ea de viata!!! Unde stai? Cred ca o sa fac un atac sinucigas impreuna cu 3 kg de dinamita la adresa ta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa iti deschizi tu ochii si sa taci din gura, in loc sa dai sfaturi de astea...

 

Imi bag p*l@ in ea de viata!!! Unde stai? Cred ca o sa fac un atac sinucigas impreuna cu 3 kg de dinamita la adresa ta...

 

Multumesc. Esti un dragut! :jester:

Cred ca ai dreptate!

Un specimen ce sta cu p@ in gura toata ziua, e bine sa fie lasat sa o savureze in liniste!

 

Iarta-ma ca te-am inoportunat.

Spor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa iti deschizi tu ochii si sa taci din gura, in loc sa dai sfaturi de astea...

 

Imi bag p*l@ in ea de viata!!! Unde stai? Cred ca o sa fac un atac sinucigas impreuna cu 3 kg de dinamita la adresa ta...

 

 

nu esti bine??!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc. Esti un dragut! :jester:

Cred ca ai dreptate!

Un specimen ce sta cu p@ in gura toata ziua, e bine sa fie lasat sa o savureze in liniste!

 

Iarta-ma ca te-am inoportunat.

Spor!

Nu te iert, ca nu vreau!!

 

Ba din contra, te-asi blestema pe tine si pe toata familia ta dar cred ca s-ar putea sa fie considerat atac la persoana, asa ca mai bine nu...

 

Si schimba-ti si tu avatarul ala ca ma enerveaza!!!

 

nu esti bine??!

Par io bine? :jester:

 

Nu mai pune intrebari de astea retorice!!! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te iert, ca nu vreau!!

 

Ba din contra, te-asi blestema pe tine si pe toata familia ta dar cred ca s-ar putea sa fie considerat atac la persoana, asa ca mai bine nu...

 

Si schimba-ti si tu avatarul ala ca ma enerveaza!!!

 

 

du-te omule si aprinde-ti o tigara!...sau iesi afara si respira niste aer curat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×