Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Microbuzul Pedepsitilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

" Dar, pe drum, o sticla cu vin de la cineva s-a spart, si toata podeaua microbuzului a fost plina de vin. Ok, regulile scolii zic ca nu ai voie cu alcool pe campus...

 

Din cauza ca nimeni nu recunoaste ca a cumparat sticla, directorul a decis sa pedepseasca pe toti. :soc:

.......... Totusi, nu credeti ca poate a cam exagerat putin? 8) "

 

se pare ca nu e vorba de lege, ci de un regulament intern. chiar daca sticla a fost cumparata de unul singur, nici ceilalti nu au spus cui ii apartine rucsacul, deci astfel au devenit complici la incalcarea regulamentului. cam asta cred ca a fost modul de gandire al directorului.

nu pedeapsa aplicata mi se pare exagerata, ci conditiile care vi se asigura (vezi topicul despre temeperatura camerei) :o:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
" Dar, pe drum, o sticla cu vin de la cineva s-a spart, si toata podeaua microbuzului a fost plina de vin. Ok, regulile scolii zic ca nu ai voie cu alcool pe campus...

 

Din cauza ca nimeni nu recunoaste ca a cumparat sticla, directorul a decis sa pedepseasca pe toti. :sweating:

.......... Totusi, nu credeti ca poate a cam exagerat putin? :P "

 

se pare ca nu e vorba de lege, ci de un regulament intern. chiar daca sticla a fost cumparata de unul singur, nici ceilalti nu au spus cui ii apartine rucsacul, deci astfel au devenit complici la incalcarea regulamentului. cam asta cred ca a fost modul de gandire al directorului.

nu pedeapsa aplicata mi se pare exagerata, ci conditiile care vi se asigura (vezi topicul despre temeperatura camerei) :flowers:

Pai, si temperatura camerei e destul de spartana... Ca toate conditiile. LAsati ca atunci era cald. Acum a aparut o gaura in geamu meu (in sticla), si nu stiu de unde.

 

Mie mi se pare exagerata. Nu era in rucsac, era intr-o punga pe jos. Adica nu aveau de unde sa stie ceilalti, a cui era punga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×