Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Microbuzul Pedepsitilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ieri am avut un microbuz plin cu elevi care mergea ntr-un oras apropiat. Nimic deosebit aici... Nimic deosebit nici la faptul ca toata lumea se intorcea cu multe cumparaturi pe care le facusera in orasul respectiv.

 

Dar, pe drum, o sticla cu vin de la cineva s-a spart, si toata podeaua microbuzului a fost plina de vin. Ok, regulile scolii zic ca nu ai voie cu alcool pe campus...

 

Din cauza ca nimeni nu recunoaste ca a cumparat sticla, directorul a decis sa pedepseasca pe toti. :blink:

Toti din autobuz au fost "Gated" ceea ce inseamna ca nu au voie sa:

-Paraseasca campusul scolii

-Stea in internet cafe

-Stea in camera comuna, care e un loc de socilizare

-Se uite la televizorul din TV-Room

-Participe la activitati extrascolare

 

In plus ei trebuie sa umble cu o foaie si sa strnga semnaturi de la profesori sau membrii de staff ai scolii din ora in ora ca sa confirme faptul ca nu au parasit campusul. Asta inseamna ca trebuie sa se trezeasca sambata si duminica la 9 si sa umble prin colegiu incercand sa gaseasca pe cineva cu drept de semnatura.

 

Eu nu am fost in microbuz. Totusi, nu credeti ca poate a cam exagerat putin? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ieri am avut un microbuz plin cu elevi care mergea ntr-un oras apropiat. Nimic deosebit aici... Nimic deosebit nici la faptul ca toata lumea se intorcea cu multe cumparaturi pe care le facusera in orasul respectiv.

 

Dar, pe drum, o sticla cu vin de la cineva s-a spart, si toata podeaua microbuzului a fost plina de vin. Ok, regulile scolii zic ca nu ai voie cu alcool pe campus...

 

Din cauza ca nimeni nu recunoaste ca a cumparat sticla, directorul a decis sa pedepseasca pe toti. :blink:

Toti din autobuz au fost "Gated" ceea ce inseamna ca nu au voie sa:

-Paraseasca campusul scolii

-Stea in internet cafe

-Stea in camera comuna, care e un loc de socilizare

-Se uite la televizorul din TV-Room

-Participe la activitati extrascolare

 

In plus ei trebuie sa umble cu o foaie si sa strnga semnaturi de la profesori sau membrii de staff ai scolii din ora in ora ca sa confirme faptul ca nu au parasit campusul. Asta inseamna ca trebuie sa se trezeasca sambata si duminica la 9 si sa umble prin colegiu incercand sa gaseasca pe cineva cu drept de semnatura.

 

Eu nu am fost in microbuz. Totusi, nu credeti ca poate a cam exagerat putin? :flowers:

 

nu chiar... am inteles ca e vb de un colegiu. Aveti peste 21? Puteti consuma legal bauturi alcoolice? Daca nu, mi se pare foarte corecta decizia

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu chiar... am inteles ca e vb de un colegiu. Aveti peste 21? Puteti consuma legal bauturi alcoolice? Daca nu, mi se pare foarte corecta decizia

Tre sa ai peste 18 ani ca sa consumi bauturi alcolice in tara asta, si multi pe microbuzul ala aveau peste 18 ani. Oricum, pedeapsa a fost la fel pentru toti, indiferent de varsta. Aia de sub 18 ani nici nu cred ca puteau cumpara... Da , mai stii?

 

 

Trebuie sa iti arati actele daca arati sub 21 de ani, ca sa nu poata ala spune ca "i-am dat ca arata peste 18 ani".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa iti arati actele daca arati sub 21 de ani, ca sa nu poata ala spune ca "i-am dat ca arata peste 18 ani".

 

deci e 18 sau 21? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A exagerat rau!
Mi se pare totusi cam exagerata pedeapsa.

Si mie... Adica, totusi, unii e clar ca nu aveau cum sa o faca (sunt 2 sacune langa sofer care era clar ca nu au cumparat ei sticla ca s-a spart in spate, si soferul ar fi observat daca se spargea langa el cine a fost)

 

Dar asa e directoru nostru.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×