Sari la conținut
Forum Roportal
Azrael

Nocturn

Postări Recomandate

E noapte si ploua, din nou. Privesc in jur - pustiu. Oricum in orasul asta mizerabil nu ma poate vedea nimeni. Nu stiu ce ma asteapta si nici macar nu stiu daca trebuie sa caut ceva sau pe cineva. Las doar lucrurile sa se intample. Stiu ca se intampla in cele din urma. La un colt de strada vad pe cineva sau mai bine zis ghicesc o piticanie ghemuita sub niste zdrente. Tresare cand ma apropii de ea. Iese din mormanul de zdrente si ma priveste. Ma uit si eu curios la ea. E doar un copil. Are dare de lacrimi pe obraz, amestecate cu sange si praf. Nu indrazneste sa spuna nimic si nici nu se misca. Asteapta ceva dar nu-mi dau seama ce. In cele din urma incepe sa planga. Printre sughituri ma intreaba ce vreau. Uimit ma dau inapoi si o intreb cum de poate sa ma vada. Imi raspunde obraznic ca doar d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

profund...deosebit de profund..

si totusi tu, a doua zi ai evitat sa mai treci pe strada aceea, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce ma asteapta si nici macar nu stiu daca trebuie sa caut ceva sau pe cineva. Las doar lucrurile sa se intample. Stiu ca se intampla in cele din urma.

cunosc starea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetita cu chibrituri si-a lasat mostenitori , copii tragice ale trecerii noastre cu nonsalanta pe langa mizeria umana , privind indiferenti la degradarea unei societati . Sunt multi cei care au puterea de a ajuta si cu toate astea nu fac altceva decat sa fure cutiile de chibrituri ale micutei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...daca va exista o continuare, de orice tip, o voi citi cu interes...sper sa fie postat....

...totusi, fetitei cu chibrituri i s-a stins ultimul bat...pare ceva mai impacat decat finalul povestirii tale...

Editat de Sparkenbroke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...si ma gandesk uneori ce nefericita viata am....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×