Sari la conținut
Forum Roportal
qqqanonymusqqq

am nevoie de un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am sesizat o fata la un banchet de clasa a 8-a, am 15 ani. Am vazut-o pe ringul de dans, era chiar langa mine...pot sa zic ca dansez bine, mai strange la baieti,cred ca asta este ATUL meu la fete.O cheama Georgiana, si are si ea 15 ani, am 1,78 si are cam, 1,75. Bineinteles ca m-am interesat de ea. Astfel am aflat ca e cea mai bune proetena cu o buna prietena de a mea ( ati inteles fraza, sper). Are un stil foarte aparte, vorbeste fffffffff deschis, fffff prietenoasa,dar totodata si foarte pretentioasa, ca si mine de altfel motiv ptr care am avut f putine prietene. Nu prea ma pricep la agatat la sedus, ma scap si spun tot ce pot in prima zii, iar apoi raman fara idei. Am vb prea mult despre mine si am intrebat prea putin de ea. GREAT MISTAcaE, Stiu. Ce sa mai zic... ii plac baietii inalti, care o fac sa se simta in siguranta. acum 1 zii am aflat de la prietena ei, care a intrebat-o de mine a doua zii dupa ce am facut cunostiinta si am discutat cu ea. Georgiana era incantata de mine, dar, dar ,dar dupa doar o zii de vorbit ma vede ca pe un amic, va vine sa credeti. recunosc ca am fost ff insistent. Acum sunt sigur ca stie ca imi place de ea, dar totusi nu ezita sa imi dea beepuri in fiecare zii. Eu am zis sa o las o vreme sa uite de mine si sa incerc altceva, mai sexy, unde vreau sa nu va retineti cu sfaturi, Va Rog, care aveti rabdare, dati-mi sfaturi, ca doar de aia am apelat la forum. Eu pot sa spun ca sunt un tip simpatic, arat bine, stiu sa vb cu fetele, nu ma balbai de fata cu ele, deci nu am prob, ma bag inseama repde si USOR, DAR NU STIU SA REALIZEZ O RELATIE. Am aproxinmativ 10 prietene cu care ma intalnesc pe strada si ne pupam, adica prietene serioase dar cu nici una nu am avut relatii. DAMN ! Georgiana NU a mai avut nici un prieten si asta imi da de gandit. Ce pot sa mai zic de mine este ca sunt foarte serios cu fetele, poate prea serios. Material nu am probleme, sunt dispus sa fac eforturi ptr fata asta...dar va rog nu imi dati metode de genul. Un BUCHET de 2 milioane de lei. Nu cred ca rezolv nimica cu ceva de genul ala, nu-i genul ala de fata.

 

Asa ca va rog. Gasiti o solutie, chair nu mia stiu ce sa fac,stiu ca sunt putine...

Editat de Dj Might

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sesizat o fata la un banchet de clasa a 8-a, am 15 ani. Am vazut-o pe ringul de dans, era chiar langa mine...pot sa zic ca dansez bine, mai strange la [..........................] Material nu am probleme, sunt dispus sa fac eforturi ptr fata asta...dar va rog nu imi dati metode de genul. Un BUCHET de 2 milioane de lei. Nu cred ca rezolv nimica cu ceva de genul ala, nu-i genul ala de fata.

 

Asa ca va rog. Gasiti o solutie, chair nu mia stiu ce sa fac,stiu ca sunt putine...

[snapbacca]53594[/snapbacca]

Eu cred ca ai probleme si material. Ai doar 15 ani. Poti cel mult sa o inviti la inghetata pe banii lui taticu- Cel putin deocamdata...oricum nu cred ca va aprecia asta. Fii haios si spontan si neconventional. La nevoie ia-o si la misto. Nu e intimida, n-ai ce pierde! Nu fi vulgar si nici grosolan, daca vvei proceda in speta va trebui sa pui ochii pe alta...si o iei de la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor, credema ca nu am probleme. Sunt Dj rezident intr-un club din Alba si am un salar de 6 milioane.La 15 ani. De fapt imi raman doar 3 deoarece cheltuiesc mult pe muzica, scule etc. Deci cam 750 pe saptamana de cheltuit. Da nu asta ii problema. Mersi de sfat oricum.. Asa ca va rog continuati cu sfaturi. Nu am nevoie de carti, doar de o idee cum sa o iau pe fata asta, asa ca va rog...

Editat de Dj Might

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Victor, credema ca nu am probleme. Sunt Dj rezident intr-un club din Alba si am un salar de 6 milioane.La 15 ani. De fapt imi raman doar 3 deoarece cheltuiesc mult pe muzica, scule etc. Deci cam 750 pe saptamana de cheltuit. Da nu asta ii problema. Mersi de sfat oricum.. Asa ca va rog continuati cu sfaturi. Nu am nevoie de carti, doar de o idee cum sa o iau pe fata asta, asa ca va rog...

[snapbacca]53637[/snapbacca]

Nu pot decit sa te felicit pentru precocitatea ta, n-am crezut ca se poate si asa. Eu la 14 ani cind am incercat sa fac bani din poze ( si in parte am si reusit) am fost tuns la zero si chemat cu parintii la scoala. Nota la purtare mi-a fost scazuta la 7. Totusi, am reusit sa-mi cumpar o bicicleta si astazi imi aduc aminte cu placere de momentele acelea... Vei cistiga experienta si vei fi un om cu adevarat liber. Multa bafta in tot ceea ce intreprinzi. Sfat: fa astfel incit sa ajungi sa lucrezi intr-o zi pe cont propriu. Merita. Dar nu inainte de a avea un bagaj de cunostinte si o anume imunitate la imbecilitatea umana. Iar cu gagicile vezi tu...ai viata inainte si n-ai decit sa fii fericit...Bafta.!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti...va rog...postul nu e inchis...macar o idee cum sa o abordez, sa ii reatrag atentia, sa ma vada ca pe un Admirator care o incanta ci nu amic. M-am saturat de postura asta de amic.

 

O idee PLzzzzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai DJ, asa cum ti-ai dat si tu seama, e cam nasol sa ii spui tot despre tine, asta e, ajunge sa te considere prieten(amic). Acum incearca sa o faci sa se indoiasca de intentiile tale, sa nu stie ce vrei tu de fapt, sa nu mai fie sigura de tine. O zi du-te la ea si zambeste-i, vorbeste cu ea, alta data fa-i cu ochiul si dispari. O zi vorbeste cu ea, si in alta zi sa fii expeditiv. Ia-o de mana o data sa te uiti la ceva, inel, orice, apoi da-i drumul brusc. In felul asta o sa o determini sa vrea sa inteleaga ce e cu tine, implicit sa te observe, sa te urmareasca mai atent.

 

Nu forta norocul sa o faci sa se supere. Nu-i da motiv sa se supere, doar sa aiba semne de intrebare, atat. La un moment dat, o sa vezi ca o sa caute ea sa se intalneasca cu tine, si sa te ia la intrebari. Ii spui ca nu ai nimic si continui asa, pana vezi ca e chiar interesata de tine. Apoi o inviti in oras la plimbare ceva si cu intepaturi ii arati ca iti place. O iei de mana... si gata, intelege... nu o intreba daca vrea sa fie cu tine, ca sigur da inapoi, da-i de inteles si o sa fie tacit. A! Nu te grabi sa o saruti prea repede ca daca nu a mai avut prieten nu o sa te lase, sau o sa se supere.

 

O intebare: daca esti DJ rezident, de ce nu ai invitat-o pana acum in dicoteca? Invit-o acolo, dar acolo fii mai distant (ca e terenul tau) arata-i ca ce faci tu e important, fa-o sa te admire, sa te vada interesant(daca aici nu poti sa pari sigur pe tine, nu mai poti in alta parte).. Si o atitudine usor macho poate fi permisa, atat timp cat ea acum te vede ca pe un baiat in care poate avea incredere si atat.

 

O sa fie greu, sa stii, si cere mult timp, la urma urmei trebuie sa-i clatini o parere pe care deja si-a facut-o despre tine. Si pe viitor, nu mai "da din casa asa de repede", flirteaza dar nu fi "o moara hodorogita". Mai bine spune-i despre stele decat despre tine, oca? Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa spun, raman impresionat de persoane ca tine. Iti multumesc mult Cristal C,iti multumesc ca ai si tu rabdare, nu ma asteptam sa primesc o intreaga "sceneta". Nu am chemat-o in disco deoarece...stai sa vezi. Am activat doar prin clubuiri fantoma...acum aproape am rezolvat in cel mai nou, tare si populat. Am aflat ca ea merge des in acel club...urma sa incerc sa o impresionez asa, dar oricum, dupa cum spuneai si tu nu este nevoie sa o mai impresionez ca poate am facut-o prea mult, de fapt am si facut-o. O sa o fac sa se indoiasca de ce a descoperit la mine.

Uite...am putea sa vb mai amanuntit...dar numai daca vrei sa ma ajuti, euoricum iti multumesc pentru efort. Da-mi o confirmare si iti explic mult mai amanutit. Chiar Luni mergem la cabana lui varumeo...in Retezat, misto loc. Facem un chef sa zic asa si vine si Georgiana. Stam o saptamana. Poate ai putea sa mai imi dai sfaturi.Am incercat sa-ti dau PM dar nu merge, zice nu am voie pe acest forum. Oricum nu ma deranjeaza sa vb pe forum.

 

Repet, ma multumesc si cu ce ai spus pana acum...de tine depinde acum.

 

Pentru restul cititorilor nu pot sa spun decat sa ia exmplul lui Crystal C. Asa ca scrieti, plzzzzzz.

Editat de Dj Might

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti multumesc mult Cristal C,iti multumesc ca ai si tu rabdare, nu ma asteptam sa primesc o intreaga "sceneta".

[snapbacca]53738[/snapbacca]

N-ai pentru ce, pentru asta este forumul. Discutii, sfaturi si "datul cu parerea". :agresiv:

Uite...am putea sa vb mai amanuntit...dar numai daca vrei sa ma ajuti, euoricum iti multumesc pentru efort. Da-mi o confirmare si iti explic mult mai amanutit. Chiar Luni mergem la cabana lui varumeo...in Retezat, misto loc. Facem un chef sa zic asa si vine si Georgiana. Stam o saptamana. Poate ai putea sa mai imi dai sfaturi.

[snapbacca]53738[/snapbacca]

Nu stiu de ce iti mai faci probleme. Daca ai invitat-o tu si ea a acceptat, am impresia ca si ei ii place de tine, dar nu te-ai prins tu. Ai o saptamana la dispozitie sa faci in asa fel incat sa fie prietena ta. O alta posibilitate este sa ii arati diferenta dintre ce inseamna amicele pentru tine, si ce inseamna ea. Trebuie sa stii tu ce sa faci, fii inventiv. Vorbeste cu celelate fete normal, si la o gluma a ta sau a celorlalti te uiti la ea si ii zambesti "sarmant" :-. Urmareste-i reactiile si in functie de ea actionezi si tu. Daca devine aroganta incepi sa o ataci putin, finut, dar atat cat sa vada ca nu esti un pampalau care se plimba dupa ea ca un catel. Daca iti zambeste si incepe sa se dea si ea la tine, e oca, trebuie doar un dans in discoteca, sau la petrecerea aia acolo, o iei de mana dupa dans, si nu-i mai dai drumul la mana ...sa nu vina si altul sa o ia la dans. Si gata. :doh:

Am incercat sa-ti dau PM dar nu merge, zice nu am voie pe acest forum. Oricum nu ma deranjeaza sa vb pe forum.

[snapbacca]53738[/snapbacca]

Deocamdata nu ai voie sa dai PM, pentru ca nu ai acumulat numarul necesar de posturi pentru a putea face lucrul asta. Daca o sa fii activ pe forum, in curand o sa poti trimite si PM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haideti...va rog...postul nu e inchis...macar o idee cum sa o abordez, sa ii reatrag atentia, sa ma vada ca pe un Admirator care o incanta ci nu amic. M-am saturat de postura asta de amic.

 

O idee PLzzzzzz

[snapbacca]53689[/snapbacca]

Fii atent, de la faza de amic la cea de amorez poate relatia sa degenereze...mare grija...invit-o la o excursie pe munte sau la o partida de pescuit sau altceva unde crezi ca ai putea sa ramii in centrul atentiei, minus restul carte nu vor veni. cere-i asta in calitate de amic. N-o dezamagi! O situatie neprevazuta, o ploaie, un noroi mare, desi neplacute pe moment va vor apropia si veti aveqa ulterior mai mult " vprbitor". Nu cred ca ai sanse in abordarea ei in club daca-i cum zici tu...e prea dificil...si graviteaza alti "gusteri" pe-acolo si-i vor distrage atentia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Chiar Luni mergem la cabana lui varumeo.."

si incearca sa nu folosesti niciodata "varumeo" daca ii vei scrie vreun e-mail.Ar putea-o impresiona teribil..de negativ!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×