Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ce ai face daca Dumnezeu ar abdica si ti-ar oferi tie TRONUL?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pt. ca dumnezeu sa abdice de la "tron" ar trebui sa nu mai fie dumnezeu... daca as deveni eu dumnezeu si as vedea si intelege totul asa cum intelege el, probabil ca as face acelasi lucru, dar ca om, daca as avea aceasta optiune, n-as face nimic. i-as lasa pe oameni sa fiarba in suc propriu, sa vada singuri unde ii duce lauda de sine. sa-si astearna si sa doarma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ipoteza este ca te transformin in God for a day. Stupid.

Stai sa inteleg..tu vrei sa actionezi fara sa suporti consecintele propriilor fapte a doua zi? :jester:

 

Atat timp cat il sfidez, da, sunt curajos.

 

De unde stii tu ca de fapt , sfidarea ta nu e pentru el "inchistarea' de care vorbeai ?

Nu. Dumnezeu nu are nevoie de ajutoare, nu?

Ma rog, are nevoie de linguseala si slava din partea celor de care isi bate joc. Uite, asta as schimba.

 

Daca nu are nevoie e ajutoare, cum oare are nevoie de linguseala??? ..ca ce chestie cand e atotputernic..il consideri pe Dumnezeu slab?

 

E usor de explicat, mai greu de inteles pentru inchistati la minte. Am fost si eu unul.

Si daca ai fost, de unde nu stii ca maine nu vei zice la fel de cel de azi...

 

Inceteaza cu termenele limita seqenenretaoiste. Ai rabdare pana ma aplec catre tine ca sa iti explic.

Nu tac pentru binele vostru, dar dansez pentru tine.

Merengue!

si dansul asta e cumva un ritual pentru muritorul de mine, ca sa ma destept la minte?

ceva in gen MENS SANA IN CORPORE SANO?

 

pt. ca dumnezeu sa abdice de la "tron" ar trebui sa nu mai fie dumnezeu... daca as deveni eu dumnezeu si as vedea si intelege totul asa cum intelege el, probabil ca as face acelasi lucru, dar ca om, daca as avea aceasta optiune, n-as face nimic. i-as lasa pe oameni sa fiarba in suc propriu, sa vada singuri unde ii duce lauda de sine. sa-si astearna si sa doarma!

Deci sa inteleg ca pana la urma numai El are puterea adevarata sa fie bun, milostiv si iertator?

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci sa inteleg ca pana la urma numai El are puterea adevarata sa fie bun, milostiv si iertator?

 

cand vine vorba de dumnezeu obisnuiesc sa fac mai mult filosofie decat religie. daca tu intelegi ca a fi bun sau milostiv inseamna a da orbeste in stanga si in dreapta margaritare si pietre scumpe, nu, dumnezeu nu e bun si milostiv. dar am incredere ca dumnezeu e lumina si caldura. am incredere ca in el voi gasi ceea ce am nevoie. am incredere ca in final o parte din noi cel putin vom reusi sa gasim echilibrul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stupid, editeaza si scrie cum trebuie, ca sa iti dau quote, ca altfel nu iti raspund.

pai..o sa incerc, daca tot ma rogi frumos :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului ca nu mi se va oferi Tronul.Ce a-s face?

 

Exact ca in timpul lui Noe.As face o selectie planetara. Pe cei integri i-as muta pe alta planeta din univers,dupa care as turna gaz pe pamant si i-as da foc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai face daca Dumnezeu ar abdica si ti-ar oferi tie TRONUL?, ce schimbari ai aduce si de ce..

 

 

pai ....depinde care tron ... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ai face daca Dumnezeu ar abdica si ti-ar oferi tie TRONUL?, ce schimbari ai aduce si de ce..

 

 

pai ....depinde care tron ... :bye:

tronul care ii da puterea de a fi ATOT...

 

Slava Domnului ca nu mi se va oferi Tronul.Ce a-s face?

 

Exact ca in timpul lui Noe.As face o selectie planetara. Pe cei integri i-as muta pe alta planeta din univers,dupa care as turna gaz pe pamant si i-as da foc.

hmm..

vai de copiii ai caror parinti nu ar fi integri :P

ps: e atat de usor sa arunci la gunoi tot, decat sa te straduiesti sa iei ciuperca de la suprafata :jester:

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tronul care ii da puterea de a fi ATOT...

 

 

hmm..

vai de copii ai caror parinti nu ar fii integri :P

ps: e atat de usor sa arunci la gunoi tot, decat sa te straduiesti sa iei ciuperca de la suprafata :o:

 

 

un tron nu iti da puterea de a fi ...tot,indiferent de e tron regal sau ...buda ..:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un tron nu iti da puterea de a fi ...tot,indiferent de e tron regal sau ...buda ..:o:

ok, vad ca tu ai chef de glume, red :P

ce zici. lasam dicutia pe altadata? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×