Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ce ai face daca Dumnezeu ar abdica si ti-ar oferi tie TRONUL?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

El poarta vina pentru care multi copii se nasc bolnavi.

El este sadic,ingamfat si orgolios, vrea ca noi sa ii dam ascultare pentru a-si satisface nevoia de vanitate.

El este marele sahist..noi suntem doar niste marionete.

Liberul albitru este doar o pacaleala.

Trebuie ca noi sa suferim daca vrem sa fim mantuiti...si totodata sa il iubim pe El mai presus de orice.

 

..sunt doar niste idei.

 

Dumnezeu a creat lumea si a incunviintat todata sa se deschida cutia Pandorei.

 

E usor sa judeci din exterior..

Ce ai face daca ai fi in locul Lui si ai avea in grija o lume intreaga..Universe intregi, care poate..le-ai imparti cu alti Dumnezei mai mici..si Raul, pe care l-ai reteza din radacina daca ai avea puterea, sau poate l-ai pastra cu un scop..

 

Ce schimbari ai aduce TU si de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cool............a-si darui putere multor zei.............a-si sterge fiecare lege inutila,singura lege pe care a-si adopta-o ar fi "atat timp cat nu ranesti pe nimeni,fa ceea ce vrei".Ptr cei ce ar alege totusi sa ii raneasca pe cei din jur,a-si lasa un fel de karma sa se ocupe de ei.A-si desfiinta toate lacasurile de cult............nu cred ca mi-ar trebui sa aud rugaciuni in fiecare zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cool............a-si darui putere multor zei.............a-si sterge fiecare lege inutila,singura lege pe care a-si adopta-o ar fi "atat timp cat nu ranesti pe nimeni,fa ceea ce vrei".Ptr cei ce ar alege totusi sa ii raneasca pe cei din jur,a-si lasa un fel de karma sa se ocupe de ei.A-si desfiinta toate lacasurile de cult............nu cred ca mi-ar trebui sa aud rugaciuni in fiecare zi.

 

 

si daca cei carora le-ai impune un fel de karma ar zice ca esti un Dumnezeu rau, ca nu le lasi liberul albitru si ca ii conditionezi?

 

ce ai face atunci?

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-as tine aproape :jester: ca sunt convins ca nu m-as descurca fara El :P

multa iubire

Gizas, esti gretos Neascultatorule.

 

ON: Greu de spus, dar am cateva idei inspirate din viata reala. Idei despre cum sa il chinui pe Abdicatorul Absent, desigur.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai,ar avea liber arbitru.Ar putea decide ce vor sa faca.Dar cam toate deciziile au si anumte consecinte.

 

pai, si El zice la fel : va arat calea dreapta si calea nedreapta iar voi aveti puterea sa alegeti. Ce ai aduce tu in plus fata de El?....Dupa fapta si rasplata - vad ca exact aceasta metoda a-i aborda-o si tu.

 

 

Oricum,nu a-si tine sa le spun ca ii iubesc pe toti neconditionat.Nici nu le-as cere sa ma iubeasca.

 

Si cum te-ai simti daca unul dintre oameni ar spune tuturor ca te uraste, ca esti un Dumnezeu rau si ca ar trebui sa se rascoale cu totii impotriva ta. Ce ai face? ....i-ai pedepsi pe toti?

 

As "lua-o la sanatoasa" stiind ce ma asteapta!

:jester:

esti amuzanta ! :P ..si totodata sincera.

 

Gizas, esti gretos Neascultatorule.

 

ON: Greu de spus, dar am cateva idei inspirate din viata reala. Idei despre cum sa il chinui pe Abdicatorul Absent, desigur.

si cum le-ai pune in aplicare?

Hai, sa te vad curajosule. Ai aduna oaste ca si Ares?

Sau e atat de complicat de explicat incat noi, bietii muritori nu te-am intelege... ? ..taci pt binele nostru, right? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cum le-ai pune in aplicare?

Ipoteza este ca te transformin in God for a day. Stupid.

Hai, sa te vad curajosule.

Atat timp cat il sfidez, da, sunt curajos.

Ai aduna oaste ca si Ares?

Nu. Dumnezeu nu are nevoie de ajutoare, nu?

Ma rog, are nevoie de linguseala si slava din partea celor de care isi bate joc. Uite, asta as schimba.

Sau e atat de complicat de explicat incat noi, bietii muritori nu te-am intelege... ?

E usor de explicat, mai greu de inteles pentru inchistati la minte. Am fost si eu unul.

..taci pt binele nostru, right? :jester:

Inceteaza cu termenele limita seqenenretaoiste. Ai rabdare pana ma aplec catre tine ca sa iti explic.

Nu tac pentru binele vostru, dar dansez pentru tine.

Merengue!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×