Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Se baga in fata

Postări Recomandate

Azi la pranz mi s-au bagat 4 nigerieni, un tanzanian si un mexican in fata la coada.

 

E o chestie obijnuita aici, de alte dati mi s-au bagat mai multi in fata, dar rasfirati, acum eu eram cu 3 oameni in fata si mi s-au bagat toti astia in fata, chiar asa, macar sa se fi bagat unu in spatele meu, altu dupa 2 persoane.... asa ceva, rasfirati, nu, astia se baga toti odata... :P

 

E una din regulile nescrise ale colegiului nostru... Regulile scrise condamna aceasta practica, dar nimeni nu a reusit sa o opreasca...

 

Ce ma enerveaza e ca ieri la cina cand am incercat sa intru in fata un nigerian din cei care au sarit azi s-a apucat sa se ia in gura cu mine, ca de ce ma bag in fata... Pai ce sa ii fac? Iranienii se baga, rusii si Kazahstanezii se baga, io ce fac la urma ca nu mai ramane mancare...

 

E stresant...

 

La voi se intampla asa ceva?

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu m-as certa ( uneori chiar o fac cind numai rezist :P ) indiferent din ce tara sau mediu vii trebuie sa-i respecti pe cei de linga tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu o patesc ca tot omul, dar ma bag si eu in fata lor, ca acolo mi-e locul...in fata lor! :)

majoritatea se simt, iar altii daca comenteaza..comentez si eu..desi se intampla cam rar :)

 

ps: nu te bagasi tu in fata altora , ca nu sunt ei de vina ca altii sunt nesimtiti :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa intorceti si celalalt obraz, adica.. stati acolo cumintei, de venit tot va vine randul :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps: nu te bagasi tu in fata altora , ca nu sunt ei de vina ca altii sunt nesimtiti :P

Pai nu cred sa fie om in colegiul asta sa nu se fi bagat in fata.... dar oricum, deobicei incerc sa nu intru in fata. Asta a fost prima data anul asta cand m-am bagat.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau cumintel la rand, indiferent daca se baga careva in fata mea, doar unde ma grabesc? Ajung in fata, plec si ma reasez la coada, pentru a invata ce este rabdarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E grav daca dintr-o chestie de`astea ajungi sa te gandesti la ura :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa intorceti si celalalt obraz, adica.. stati acolo cumintei, de venit tot va vine randul :P

eh..uneori se termina mancarea buna la cantina..se mai intampla la colegii

 

nu poti sa ramai tot cu pofta in cui ca dupa aia ciuda se transforma in ura...si nu e bine.

 

pentru Ironic:

 

mda..si asa incurajezi tu nesimtirea..ca doar se poate !! :)

se vede ca ti se intampla rar :)

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E grav daca dintr-o chestie de`astea ajungi sa te gandesti la ura :)

cand ti-e stomacul gol...ma rog, nu ura ura..ci raca, na! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×