Sari la conținut
Forum Roportal
paloma25

Stare generala proasta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de 7 zile starea mea generala este f. proasta...chiar nici nu ma mai pot concentra. am avut o raceala pe care am tratat-o cu nurofen, dupa care...au inceput niste stari care ma afecteaza f tare. dureri de cap-ceafa si frunte, amorteli pe umeri...si picioare...gura uscata...nu am pofta de mancare... nas infundat de cateva zile (am folosit olynth, dar mai rau mi-a facut), durere in tot capul...

ma simt foarte rau..nu am tulburari de somn....pana acum, dar chiar mi-e teama sa ies pe strada..cu ametelile astea.

nu stiu ce as putea avea...

aceste simptome le-am mai avut, dar au fost trecatoare, dar acum..chiar tin foarte mult. poate fi o afectiune neorologica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

recomandarea mea este urmatoarea:

lasa forumul, mai lasa calculatorul implicit monitorul, odihneste-te, si in ultima instanta fugi la medic, ca nu-ti face nimic rau, doar bine iti poate face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de 7 zile starea mea generala este f. proasta...chiar nici nu ma mai pot concentra. am avut o raceala pe care am tratat-o cu nurofen, dupa care...au inceput niste stari care ma afecteaza f tare. dureri de cap-ceafa si frunte, amorteli pe umeri...si picioare...gura uscata...nu am pofta de mancare... nas infundat de cateva zile (am folosit olynth, dar mai rau mi-a facut), durere in tot capul...

ma simt foarte rau..nu am tulburari de somn....pana acum, dar chiar mi-e teama sa ies pe strada..cu ametelile astea.

nu stiu ce as putea avea...

aceste simptome le-am mai avut, dar au fost trecatoare, dar acum..chiar tin foarte mult. poate fi o afectiune neorologica?

.......

fa-ti si tu un set de analize.....vezi cum stai cu VSH-ul....si incerca si un Micro--( plamani)...

...daca astea ies ok...intreaba medicul despre---meningita..( Doamne fereste)..

ce a zis bgd2006---face sens...

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de 7 zile starea mea generala este f. proasta...chiar nici nu ma mai pot concentra. am avut o raceala pe care am tratat-o cu nurofen, dupa care...au inceput niste stari care ma afecteaza f tare. dureri de cap-ceafa si frunte, amorteli pe umeri...si picioare...gura uscata...nu am pofta de mancare... nas infundat de cateva zile (am folosit olynth, dar mai rau mi-a facut), durere in tot capul...

ma simt foarte rau..nu am tulburari de somn....pana acum, dar chiar mi-e teama sa ies pe strada..cu ametelile astea.

nu stiu ce as putea avea...

aceste simptome le-am mai avut, dar au fost trecatoare, dar acum..chiar tin foarte mult. poate fi o afectiune neorologica?

:roll: Eu.Cu simptome mult mai complexe.

De 7 ani umblu prin doctori si degeaba iar starea mea se inrautateste progresiv.Mi-a fost teama sa-mi fac un test SIDA.

Vreau sa-mi fac in disperare de cauza,un RMN general...dar din motive pe care nu le inteleg doctorul meu de familie se opune. :blink: Am o intoxicatie usoara cu metale grele,la cap...si e riscant.

Ma gindesc totusi sa-l fac pe buzunarul meu desi ... scump al dracu'! :doh: Si cu programari lungi...Complicat...

Nu-i de gluma.Poate,tu dai peste un doctor care-si merita numele...

Nu lasa timpul sa treaca.Pina afli cauza,fa un tratament holistic,naturist.

Task are dreptate....incepi cu VSH,micro,inima,tiroida,vezi,vreo sinuzita...fa-ti un control complet.Apoi,aprofundeaza-l...

Dar,nu sta asa.Da-ne de veste ce ai mai facut.Sanatate! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite, pe mine m-ar interesa mai mult cum sa scap de stres, in special de "nervii" acumulati in timpul zilei, dupa o zi plina de prbl la servici, in asa fel incat sa nu mai izbunesc si sa imi revars supararile pe membrii familiei... cum sa fac sa scap de astea pe drumu' de intoarecere spre casa de la servici.

 

offff....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite, pe mine m-ar interesa mai mult cum sa scap de stres, in special de "nervii" acumulati in timpul zilei, dupa o zi plina de prbl la servici, in asa fel incat sa nu mai izbunesc si sa imi revars supararile pe membrii familiei... cum sa fac sa scap de astea pe drumu' de intoarecere spre casa de la servici.

 

offff....

....esti tare omule :o:

..................

varianta cea mai buna in cazul tau ar fi schimbarea locului de munca( in cazul in care nu este afacerea ta)..

...................................

o alta idee ar fi...sa-ti inviti familia la un restaurant sau un film,...fara a mai ajunge acasa intai...

.....

schimba ceva prin casa...mobila..culoarea...( ceva nu este pozitiv acolo)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de 7 zile starea mea generala este f. proasta...chiar nici nu ma mai pot concentra. am avut o raceala pe care am tratat-o cu nurofen, dupa care...au inceput niste stari care ma afecteaza f tare. dureri de cap-ceafa si frunte, amorteli pe umeri...si picioare...gura uscata...nu am pofta de mancare... nas infundat de cateva zile (am folosit olynth, dar mai rau mi-a facut), durere in tot capul...

ma simt foarte rau..nu am tulburari de somn....pana acum, dar chiar mi-e teama sa ies pe strada..cu ametelile astea.

nu stiu ce as putea avea...

aceste simptome le-am mai avut, dar au fost trecatoare, dar acum..chiar tin foarte mult. poate fi o afectiune neorologica?

 

e posibil sa fie vreo sinuzita acuta...eu iti recomand sa tragi pe nas apa cu sare, nu e deloc placut, dar are efect mai mult ca picaturile.durerile in tot corpul vin de la extenuare, stres...si eu am patit asa ceva acu cateva luni..si nu mi-au trecut decat cu odihna si cu liniste interioara.

 

daca vezi ca astea nu merg, baga niste analize.

sanatate multa!

patzita.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....esti tare omule :blink:

..................

varianta cea mai buna in cazul tau ar fi schimbarea locului de munca( in cazul in care nu este afacerea ta)..

...................................

o alta idee ar fi...sa-ti inviti familia la un restaurant sau un film,...fara a mai ajunge acasa intai...

.....

schimba ceva prin casa...mobila..culoarea...( ceva nu este pozitiv acolo)

 

 

interesant ce zici tu pe acolo, da' ma gandesc ca acel "ceva negativ" il regasesc la locu' de munca, iar cu schimbatu' mai greu :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt.PALOMA 25

Imi pare rau ca iti raspund asa tarziu=starea generala proasta este data cel mai adesea=STARE DE CURBATURA=de o infectie virala=o gripa,fenomene accentuate si de oboseala organismului-suprasolicitare,stress,o alimentatie deficitara,alte tare,infectii cronice cunoscute sau nu ,ale organismului.

Remedii-o gripa ,asa se spune in lumea medicala,se vindeca tratat in 7 zile,iar netratata intr-o saptamana!Dar organismul trebuie ajutat.Cum=odihna,alimentatie usoara=multe lichide caldute(nu fierbinti)=ceai,supe de pui,vita,compot,vitamina C 1 gr/zi,tablete,efervescente-10 zile=alimente bogate in vitamina C=FRUNZELE DE PATRUJEL VERDE,ARDEII GRASI,GOGOSARII,nu citricele( vit C creste rezistenta la infectii,imbunatateste starea GENERALA a organismului,creste buna dispozitie prin procesele de oxido-reducere cerebrale),simptomatice=picaturi de nas,antitermice,antialgice=algocalmin 3f/zi,de baut=3 zile,antitusive,antialergice(claritine,aerius2/zi-10 zile),PLIMBARI IN AER LIBER.

Daca fenomenele nu se amelioreaza in cca 3 zile,trebuie luat un antibiotic,pentru ca pe aceasta stare de epuizare a organismului determinata de infectia virala,se instaleaza infectia bacteriana=apar complicatii.

In acest caz trebuie consultat un medic pentru a descoperi si inlatura cauza imbolnavirii precum si urmarirea pacientului in fazele de vindecare si apoi recuperare.

Nu exista cauze necunoscute de imbolnavire ci pacientul nu a fost suficient investigat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×