Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Probleme cu Radmin 2.2

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acasa am un desktop si un laptop. Ca sa am internet la amandoua am apelat la un router. Bun, toate bune si frumoase. Dar cand am instalat radminul nu pot sa vad ceea ce se face pe al doilea pc, oricare ar fi el, laptopul sau desktopul. De ce? :P Stie cineva ce are sau stiti un alt program cu care sa pot vedea ce se intampla pe al doi pc? Multumesc. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca nu poti sa ai acces din exterior pe desktop sau laptop cu radmin. Cauza in aceasta situatie este faptul ca ambele calculatoare folosesc acelasi port (4899). Incearca sa schimbi portul la unul dintre ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca nu poti sa ai acces din exterior pe desktop sau laptop cu radmin. Cauza in aceasta situatie este faptul ca ambele calculatoare folosesc acelasi port (4899). Incearca sa schimbi portul la unul dintre ele.

 

Folosesc portul 5445 si tot degeaba :doh: si cred ca ar fi din cauza routerului...ce porturi sa deschid din nat? Si nu vreau sa vad din exterior, vreau sa vad de pe laptop pe desktop ce se intampla.

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un router cu 4 iesiri, am un laptop si un desktop. Desktopul este vazut in retea ca 192.168.10.101 iar laptopul 192.168.10.102 pentru a modifica ceva prin router folosesc http://192.168.10.1 ... cred ca nu am gresit ceva :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un router cu 4 iesiri, am un laptop si un desktop. Desktopul este vazut in retea ca 192.168.10.101 iar laptopul 192.168.10.102 pentru a modifica ceva prin router folosesc http://192.168.10.1 ... cred ca nu am gresit ceva :doh:

 

In aceste conditii pachetele trec doar prin switchul integrat, routerul nu are treaba. Problema o fi venind de la firewalul care il ai pe cele 2 calculatoare. Incearca sa-l dezactivezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desktopul are xp sp1 si nu are nici un firewall pe el. De pe desktop pe laptop merge.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut probleme de genul asta cu radmin dar era problema cu firewallul care bloca accesul din exterior. Uneori a trebuit sa reintalez de doua trei ori softul pana ca acel remote server sa functioneze. Cam astea sunt problemele cu radminul pana acum tinand cont ca am 30 de masini cu sisteme de operare diferite win98,2000, xp sp1, sp2 care le controlez cu acest soft in retea interna.

La extern nu prea merge, probleme cu hostul.

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×