Sari la conținut
Forum Roportal
yoghy

Nu inteleg o chestie

Postări Recomandate

Nu vreau sa devin cinic s-au prost crescut, nu sunt cel mai mare crestin si am o intrebare,o intrebare pe care am pus-o si unui coleg pocait cu care stau impreuna si nu a reusit sa i-mi raspunda ...eu nu inteleg logica cu Adam si Eva nici nu am citit biblia nici nu o voi citi vreodata deoarece nu cred in religii iar biblia nu are nici o valoare pentru mine,iar faza cu Adam si Eva ma cam sacaie de o perioada nu inteleg cum ne-am putut inmulti asa din doi oameni doar daca stau si ma gandesc ca copii lor au inceput sa aiba relatii sexuale intre ei si intre ei si parintii lor, un adevarat harem pervers lucru condamnat de catre El,iar in concluzie ne treagem dintr-o familie mare si perversa...iar in biblie scrie doar ca au avut copii multi dar niciunde nu mentioneaza cu au aparut ei iar in concluzie nu mai stiu ce sa cred,poate ma ajutati voi.

poate observi ca legile morale s-au dat abia pe timpul lui moise.............................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate observi ca legile morale s-au dat abia pe timpul lui moise.............................

 

In care film?

 

In superproductia "Catelus cu parul cret"?

 

Pai sa fi tu sanatos ... ca si Moise a invatat ceea ce a transmis mai departe evreilor sai ...de la vechii egipteni ...unde era mare preot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce intrebari stupide ...

 

pai daca erau doar o familie ...cu cine ati vrut sa se inmulteasca specia umana ...cu cainii?

 

doar niste retardati pun intrebari asa zis incuietoare !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce intrebari stupide ...

doar niste retardati pun intrebari asa zis incuietoare !

 

 

Sa stii! Niste retardati d'le! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce intrebari stupide ...

pai daca erau doar o familie ...cu cine ati vrut sa se inmulteasca specia umana ...cu cainii?

doar niste retardati pun intrebari asa zis incuietoare !

 

Unde este intelepciunea din vorbele tale?

Ce vina are copilul asta ca nu intelege?

Sau ca se intreaba...

Vinovati sunt cei care intretin aceasta stare de confuzie.

Uneori chiar cu forta...

 

Nu comentez intrebarile, ci vreau doar sa subliniez faptul ca exista!

Iar aceasta, Nelu, demonstreaza necesitatea lamuririi odata pentru totdeauna, a adevarului.

 

Uite un exemplu al intelegerii mesajelor Biblice, citita de unul sigur:

"Nu vreau sa devin cinic s-au prost crescut, nu sunt cel mai mare crestin si am o intrebare,o intrebare pe care am pus-o si unui coleg pocait cu care stau impreuna si nu a reusit sa i-mi raspunda ...eu nu inteleg logica cu Adam si Eva nici nu am citit biblia nici nu o voi citi vreodata deoarece nu cred in religii iar biblia nu are nici o valoare pentru mine,iar faza cu Adam si Eva ma cam sacaie de o perioada nu inteleg cum ne-am putut inmulti asa din doi oameni doar daca stau si ma gandesc ca copii lor au inceput sa aiba relatii sexuale intre ei si intre ei si parintii lor, un adevarat harem pervers lucru condamnat de catre El,iar in concluzie ne treagem dintr-o familie mare si perversa...iar in biblie scrie doar ca au avut copii multi dar niciunde nu mentioneaza cu au aparut ei iar in concluzie nu mai stiu ce sa cred, poate ma ajutati voi."

 

 

...o confuzie totala si o groaza de intrebari.

...si o cerere de ajutor, in final

 

Te astept pe "Un alt fel de Trinitate", sa lamurim lucrurile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×