Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Dumnezeu are sau nu simtul umorului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Putini si-au pus aceasta intrebare mai ales ca raspunsul e pus de la nastere in noi.Ce raspuns poti sa dai dupa ce vezi chipul barbosului batran si suparat din icoane sau al Fiului Sau Isus cu fata lunga si nervoasa.De unde simt al umorului?Nici ucenicii pictati in biserici nu par deloc pusi pe glume.Atmosfera din biserici, indiferent de culoare, nu sugereaza nicidecum ca Dumnezeul la care se inchina ar sti de gluma.Si totusi.Este Creatorul nostru un monstru?Ce spune Cuvantul Sau si creatia despre acest subiect?Ce spuneti voi?

 

Cu respect a-s ruga batjocoritorii si cei care nu cred in existenta Lui Dumnezeu sa se abtina de la comentarii si daca vor sa combata Biblia,ucigasul de copii,footadorul,Isus stapanul iadului etc,sa ramana pe topicurile care se refera la acest subiect.Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un episod din epopeea topicuri tampite. Este de ajuns sa te uiti la acest topic, ca sa iti dai seama ca d-zeu a avut un simt curios al simtului umorului. Cred ca nici el nu a vrut sa zamisleasca asemenea tampiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca nici el nu a vrut sa zamisleasca asemenea tampiti.

 

:yahoo:

Aici pune capac:"Cu respect a-s ruga batjocoritorii si cei care nu cred in existenta Lui Dumnezeu sa se abtina de la comentarii si daca vor sa combata Biblia,ucigasul de copii,footadorul,Isus stapanul iadului etc,sa ramana pe topicurile care se refera la acest subiect"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca un episod din epopeea topicuri tampite. Este de ajuns sa te uiti la acest topic, ca sa iti dai seama ca d-zeu a avut un simt curios al simtului umorului. Cred ca nici el nu a vrut sa zamisleasca asemenea tampiti.
Nu te-a invitat nimeni sa-ti expui pe acest topic pererea .....tampita.
:)Aici pune capac:"Cu respect a-s ruga batjocoritorii si cei care nu cred in existenta Lui Dumnezeu sa se abtina de la comentarii si daca vor sa combata Biblia,ucigasul de copii,footadorul,Isus stapanul iadului etc,sa ramana pe topicurile care se refera la acest subiect"
Din moment ce nu crezi in Persoana pusa in discutie ce rost are sa comentezi o anumita trasatura de caracter?Ai o multime de subiecte pe care sa-ti exersezi digitatia la tastatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din moment ce nu crezi in Persoana pusa in discutie ce rost are sa comentezi o anumita trasatura de caracter?Ai o multime de subiecte pe care sa-ti exersezi digitatia la tastatura.

 

Aici ai dreptate. Si totusi inca nu-mi dau seama daca vorbesti serios sau ai un simt al ironiei foarte dezvoltat. :yahoo:

 

Auzi:"Persoana pusa in discutie" are trasatura de caracter. :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici ai dreptate. Si totusi inca nu-mi dau seama daca vorbesti serios sau ai un simt al ironiei foarte dezvoltat. :yahoo:

 

Auzi:"Persoana pusa in discutie" are trasatura de caracter. :beach:

 

"Trasatura ta de caracter" este IRONIC.Tu trebuie sa stii daca am sau nu un simt al ironiei foarte dezvoltat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Trasatura ta de caracter" este IRONIC.Tu trebuie sa stii daca am sau nu un simt al ironiei foarte dezvoltat.

 

Esti perfect, chiar ma gandesc sa renunt la nick si sa ti-l ofer tie. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putini si-au pus aceasta intrebare mai ales ca raspunsul e pus de la nastere in noi.Ce raspuns poti sa dai dupa ce vezi chipul barbosului batran si suparat din icoane sau al Fiului Sau Isus cu fata lunga si nervoasa.De unde simt al umorului?Nici ucenicii pictati in biserici nu par deloc pusi pe glume.Atmosfera din biserici, indiferent de culoare, nu sugereaza nicidecum ca Dumnezeul la care se inchina ar sti de gluma.Si totusi.Este Creatorul nostru un monstru?Ce spune Cuvantul Sau si creatia despre acest subiect?Ce spuneti voi?

 

Cu respect a-s ruga batjocoritorii si cei care nu cred in existenta Lui Dumnezeu sa se abtina de la comentarii si daca vor sa combata Biblia,ucigasul de copii,footadorul,Isus stapanul iadului etc,sa ramana pe topicurile care se refera la acest subiect.Multumesc.

 

 

Cred ca-i place mai mult umorul negru si e sadomasochist!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca-i place mai mult umorul negru si e sadomasochist!

 

Daca te referi la Dumnezeul bisericilor asa este dar ce spui de Creator.Cand a facut animalele,pasarile, pestii, insectele, in sute de variante care mai de care mai ciudate si mai amuzante nu crezi ca s-a distrat pe cinste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×