Sari la conținut
Forum Roportal
ovielb

cine a organizat 11 septembrie 2001

Postări Recomandate

Citeam in forumul din www.evenimentulzilei.ro despre faptul ca evreii au organizat 11.09.2001. Erau si niste dovezi... preluate de pe niste site-uri americane sau frantuzesti, habar n-am. Se pot citi acolo.

 

Despre asta eu cred urmatoarele: niciodata nu conteaza in perspectiva istorica cine face concret un lucru. Esenta este cine beneficiaza pe termen scurt si, mai ales, pe termen lung de pe urma lui. Si in cazul 11.09.2001 beneficiarul pe termen lung a fost SUA si, implicit, cei care o conduc, evreii.

Asa ca daca 11.09.2001 a fost opera arabilor, evreilor, americanilor, rusilor, francezilor sau albanezilor, e clar ca nu mai conteaza absolut de loc.

 

Ce parere aveti voi despre acest subiect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E destul de greu de navigat prin forumul evz. Nu am gasit informatiile de care vorbeai.

 

Despre 11 spetembrie:

Nu cred ca saracul Bin Laden este cel care a pus la cale atentatul.

In urma atentatului SUA a avut multe de castigat. Mai mult au avut de castigat producatorii de armament. Trebuie sa ne gandim ca fiecare bomba care a fost aruncata in Iraca a costat cateva milioane de dolari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca americanii sau bazat pe dovezi clare cand au aruncat bombele in iraca. deci nu cred ca evreii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa niste surse anonime in spatele atentatelor sa-ar fi aflat un tip care se trage de prin Japonia. Iar povestea cu bin landen e praf in ochi pentru nestiutori. Pare destul de plauzibil, daca stai sa te gandesti ca ei au ochii pusi pe americani de ceva timp. Mai multe nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista niste dovezi cu bancnota de 20$. Pe ea se vede pentagonul in flacari si turnurile gemene lovite de avioane. Daca o sa pot, pun niste poze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca noi muritorii de rand suntem mult , mult prea mici pentru a afla vreodata adevaratele motive ale atentatului din 11 septembrie. Cu siguranta ca acest Bin Laden e doar un biet "mascarici" bagat in fata doar pentru "public" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se va afla dar sigur nu cat vom trai noi.

Poate stranepotii nostrii vor afla ceva dar atunci informatiile nu vor mai avea nici o importanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×