Sari la conținut
Forum Roportal
Anna Bella

Nu stiu sa ma port :(((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu,ca si majoritatea de aici o problema careia nu-i gasesc o rezolvare! M-ar ajuta o parere pt ca poate unii dintre voi ati trecut prin asa ceva si ati stiut mai bine ca mine cum sa reactionati!

De 7 luni sunt cu un baiat care a reusit sa ma faca sa imi doresc o relatie cu el, chiar daca eu imi impusesem sa nu ma mai implic vreodata in urma unei relatii ratate. Si totusi pe parcurs am descoperit 3 mari minusuri la acest baiat care ma fac sa ma intreb daca se merita sa mai continui, sa maiinvestesc...

1. ar fi faptul ca a avut o prietena mai mult timp pe care a iubit-o cel mai mult in viata sa, dar aceasta l-a inselat, astfel tradandu-i toata increderea in femei. Au trecut 3 ani de atunci dar baiatul a ramas cu sechele serioase, nu mai are incredere, e suspicios, se abtine sa se ataseze sau sa-si manifeste in vreun sens sentimentele pe motivul ca va fi iarasi "prostit". prin urmare, el m-a facut sa vreau aceasta relatie, apoi m-a lasat doar pe mine sa o construiesc si sa o intretin, si este foarte greu cand nu vezi nimic din partea celuilalt, banuiesti, speri, dar stii ca ascunde si ca adevarul nu-l vei auzi niciodata din gura lui. Mai mult aflu de sentimentele lui de la mama sa.

2. ar fi faptul ca in ultimii 3 ani, datorita faptului ca a fost deceptionat in dragoste, baiatul nu s-a mai atasat si nu a mai avut nici o rel serioasa pana la mine, ci mai mult, a fost genul de "gagicar, curvar". iar mie mi-a povestit lucruri care ar fi trebuit tinute pentru el , cum ca agata si se culca cu cate 3 fete pe noapte, cum ca a fost si la masaj erotic si cu mai multe femei deodata. si mai mult, mi-a aratat mandru de el, lista din mobil cu "x-urile lui_, adica cuceririle, pe care, la orice ora le-ar suna, s-ar vedea cu el pt sex.

3. ar fi faptul ca el a uitat ce inseamna sa faci dragoste in pat, ce inseamna sa fi senzual, sensibil, finut, iubitor...el nu mai stie decat sex-sex-si airasi sex, sex de performanta, fara saruturi, fara imbratisari, fara nimic. Cand sunt in pat cu el, ma simt de parca as fi o curva platita sa produc placere sexuala si ...atat!

In rest baiatul este iedeal, se poarta frumos, imi acorda tot timpul lui liber, ne intelegem f bine, ne plac aceleasi lucruri...

Intrebarile:

- daca a fost un curvar in ultimii 3 ani, se poate schimba asa brusc si sa isi doreasca cu adevarat o relatie?

- cum il pot face sa-i reinvii simturile si placerea de a iubi, de a face dragoste, nu doar sex?

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

 

stiu ca nu este o problema atat de grava ca a altora, dar pe mine ma macina in fiecare zi si nu-i gasesc nici o rezolvare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, mare rezolvare nu am, dar voi vorbi de orice partener cu apelativul "curvarule dear"!

La 2 eu nu as fi prea sigura de lista aceea , contrazisa de spui la 3. Daca pe tine te face sa te simti ca o "producatoare de placere sexuala" ce te face sa crezi ca e mai bun la altele? Daca tu vrei sa fii tratata bine in pat , crezi ca altele nu vor si fug dupa un tip "slab" ? Plus , speri ca a fost la masaj erotic de curiozitate? Sau nevoie?

La 1 : nu cred ca a fost mare "cuceritor". Nu stii tu ce e un barbat "cuceritor".

2. Sa-i spui ca e slab in pat.

3. Pai, daca il vrei , ai incredere. Asta e jocul.

 

La final , eu nu vad de ce il vrei. Daca e atat de slab in pat. E material de sot?

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarile:

- daca a fost un curvar in ultimii 3 ani, se poate schimba asa brusc si sa isi doreasca cu adevarat o relatie?

- cum il pot face sa-i reinvii simturile si placerea de a iubi, de a face dragoste, nu doar sex?

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

Ce se intampla in viata noastra conteaza mai putin decat intelesul pe care il acordam la ce se intampla...

Incearca sa afli ce intelesuri a gasit el in toate experiente prin care a trecut... si apoi... incetul cu incetul... pas marunt cu pas marunt incearca sa desfiintezi intelesurile gresite...

 

Personal nu cred ca se simte prea implinit chiar cu toate X-urile alea din telefon... exista un gol de afectiune ce nu poate fi umplut de tot sexul din lume...

 

Eu cred ca exista in fiecare dintre noi adanc implementata dorinta de a iubi. O simte si el... desi probabil frica de durere o amuteste...

 

Incearca sa-l provoci la gesturi marunte de tandrete... cat mai marunte iti poti imagina... si aminteste-i pe cat de des poti, fara a deveni obositoare, cat de mult iti plac gesturile astea facute DE EL. Gaseste lucruri marunte prin care sa-l faci sa inteleaga cat de UNIC este EL pentru tine...

 

Tine minte... ideea e sa fie lucruri cat mai marunte... multe si marunte...

 

Poate asa se va obisnui si el sa ofere din ce in ce mai mult... fara sa-si dea seama ca inima lui si-a gasit o casa nou decat dupa ce va simti peretii de otel prezenti sa o apere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca de ce ti-e frica, de aia nu scapi.

Intr-o relatie, increderea este de baza. Iar daca increderea nu exista, poti sa-ti iei gandul de la relatie.

Iar dragostea se invata. Nimeni nu s-a nascut invatat, asa ca invata-l sa faca dragoste.

Da-i timp, poate nu a trecut complet peste acea relatie.

numa bine :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu,ca si majoritatea de aici o problema careia nu-i gasesc o rezolvare! M-ar ajuta o parere pt ca poate unii dintre voi ati trecut prin asa ceva si ati stiut mai bine ca mine cum sa reactionati!

De 7 luni sunt cu un baiat care a reusit sa ma faca sa imi doresc o relatie cu el, chiar daca eu imi impusesem sa nu ma mai implic vreodata in urma unei relatii ratate. Si totusi pe parcurs am descoperit 3 mari minusuri la acest baiat care ma fac sa ma intreb daca se merita sa mai continui, sa maiinvestesc...

1. ar fi faptul ca a avut o prietena mai mult timp pe care a iubit-o cel mai mult in viata sa, dar aceasta l-a inselat, astfel tradandu-i toata increderea in femei. Au trecut 3 ani de atunci dar baiatul a ramas cu sechele serioase, nu mai are incredere, e suspicios, se abtine sa se ataseze sau sa-si manifeste in vreun sens sentimentele pe motivul ca va fi iarasi "prostit". prin urmare, el m-a facut sa vreau aceasta relatie, apoi m-a lasat doar pe mine sa o construiesc si sa o intretin, si este foarte greu cand nu vezi nimic din partea celuilalt, banuiesti, speri, dar stii ca ascunde si ca adevarul nu-l vei auzi niciodata din gura lui. Mai mult aflu de sentimentele lui de la mama sa.

2. ar fi faptul ca in ultimii 3 ani, datorita faptului ca a fost deceptionat in dragoste, baiatul nu s-a mai atasat si nu a mai avut nici o rel serioasa pana la mine, ci mai mult, a fost genul de "gagicar, curvar". iar mie mi-a povestit lucruri care ar fi trebuit tinute pentru el , cum ca agata si se culca cu cate 3 fete pe noapte, cum ca a fost si la masaj erotic si cu mai multe femei deodata. si mai mult, mi-a aratat mandru de el, lista din mobil cu "x-urile lui_, adica cuceririle, pe care, la orice ora le-ar suna, s-ar vedea cu el pt sex.

3. ar fi faptul ca el a uitat ce inseamna sa faci dragoste in pat, ce inseamna sa fi senzual, sensibil, finut, iubitor...el nu mai stie decat sex-sex-si airasi sex, sex de performanta, fara saruturi, fara imbratisari, fara nimic. Cand sunt in pat cu el, ma simt de parca as fi o curva platita sa produc placere sexuala si ...atat!

In rest baiatul este iedeal, se poarta frumos, imi acorda tot timpul lui liber, ne intelegem f bine, ne plac aceleasi lucruri...

Intrebarile:

- daca a fost un curvar in ultimii 3 ani, se poate schimba asa brusc si sa isi doreasca cu adevarat o relatie?

- cum il pot face sa-i reinvii simturile si placerea de a iubi, de a face dragoste, nu doar sex?

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

 

stiu ca nu este o problema atat de grava ca a altora, dar pe mine ma macina in fiecare zi si nu-i gasesc nici o rezolvare

..de ce oare o fi fost inselat de fosta prietena?....

he he...

"zlab" baiatul...scuza-ma...dar eu asa il percep....

...incarca sa impresioneze aducand pe tapet tot felul de ..bla.bla..

..."micimea lui" in fata fetelor il face sa se comporte asa...in esenta el nici nu stie sa faca dragoste si cred ca nici nu stie sa iubeasca...mai are de invatat....( si este - gelos-si temator--incearca sa se ridice intr-un fel sau altul deasupra ta )

bafta tie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, daca eram in locul tau, il lasam imediat dupa ce mi-a spus de femeile cu care a fost si lucrurile intime de care nu ar trebui sa aminteasca la inceputul unei relatii. Nu e vorba de sinceritate .. e vorba de obraz .. si tipul asta nu are nici un fel de bun simt.

Nu te obosi ... mai are ani multi pana se maturizeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...a fost genul de "gagicar, curvar". iar mie mi-a povestit lucruri care ar fi trebuit tinute pentru el , cum ca agata si se culca cu cate 3 fete pe noapte, cum ca a fost si la masaj erotic si cu mai multe femei deodata. si mai mult, mi-a aratat mandru de el, lista din mobil cu "x-urile lui_, adica cuceririle, pe care, la orice ora le-ar suna, s-ar vedea cu el pt sex.

Cata sinceritate ;)

Asta arata cat de mult te respecta.

Eu cred ca face pe Gica duru' ca l-a lasat prietena mai demult si vrea sa se razbune intr-un fel (pe femei) ;)

 

3. ar fi faptul ca el a uitat ce inseamna sa faci dragoste in pat, ce inseamna sa fi senzual, sensibil, finut, iubitor...el nu mai stie decat sex-sex-si airasi sex, sex de performanta, fara saruturi, fara imbratisari, fara nimic. Cand sunt in pat cu el, ma simt de parca as fi o curva platita sa produc placere sexuala si ...atat!

...

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

 

Tipu' asta nu vrea alceva decat sa "intretina relatii sexuale" cu tine. Parerea mea...

Poate, in mintea lui, si tu esti un "x" din-ala, o "cucerire". Cine stie... :headspin:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- daca a fost un curvar in ultimii 3 ani, se poate schimba asa brusc si sa isi doreasca cu adevarat o relatie?

 

Din moment ce sta cu tine tot timpul , tu ce crezi ?

 

- cum il pot face sa-i reinvii simturile si placerea de a iubi, de a face dragoste, nu doar sex?

 

Cu rabdare. 7 luni nu reprezinta nimic. Trebuie sa-ti dai seama ca el si-a schimbat toata mentalitatea / stilul de viata de ceva vreme. Nu te astepta sa schimbi tu in 7 luni ce a schimbat el in 3 ani. (sa nu mai vorbim ca influenta ta este infima , e imposibil sa schimbi un om fara ca el sa vrea acest lucru. Daca totusi vrea , stie el cand e momentul.

 

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

 

Nu poti , pe de alta parte nici el nu poate avea incredere in tine. Zi mersi ca ti-a spus cum era ca sa-l accepti asa.

Daca zici ca esti singura implicata intr-o relatie "serioasa" cu el de atata vreme , nu prea vad de ce iti faci atatea griji , aparent nu vrea doar sa faca sex

 

 

Sa fim clari , nu el te-a facut sa-ti doresti aceasta relatie , tu esti singura responsabila pentru ce iti doresti.

Cu totii ne asumam un risc in relatii , si tu , si el. Pot sa spun doar ca in 7 luni nu ai cum sa aflii ce e in sufletul unui om. Daca ai rabdare stai dupa el , daca nu ... ata ete.

 

De discutat cu el ai discutat ? I-ai spus ca vrei mai mult decat sex ?

 

 

Eu cred ca face pe Gica duru' ca l-a lasat prietena mai demult si vrea sa se razbune intr-un fel (pe femei) grin.gif

 

Chestia cu razbunatul pe femei/barbati in general e bullshit. Oamenii "tradati" isi schimba mentalitatea pentru a nu fi trasi pe sfoara din nou. Da , face pe Gica duru' , dar nu inseamna ca vrea sa se razbune. Prin faptul ca a acumulat atatea "cuceriri' incearca sa-si refaca increderea in sine pierduta din cauza fostei respective.

Nu-ti face griji , femeile alea cu care si-o tot pune nu sunt pacalite , si ele vor doar sex.

-----------------------------------------

 

In fine , nu pot sa spun ce vrea individul asta dar pot sa spun ca majoritatea barbatilor care "inseala" fac asta doar din punct de vedere fizic (sex) pe cand majoritatea femeilor care inseala deja isi fac un amant. Acu intrebarea e daca tu esti iubita lui sau doar una dintre tipele cu care face sex.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil un titlu mai potrivit era"Nu stie sa se poarte"....problema nu e la tine,ci la el.Faptul ca e inca afectat de o anterioara relatie care i-a lasat un gust amar inseamna ca nu e inca pregatit pt o noua relatie.Depinde de tine daca accepti in continuare aceasta situatie.Ar trebui sa aveti o discutie sincera amandoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarile:

- daca a fost un curvar in ultimii 3 ani, se poate schimba asa brusc si sa isi doreasca cu adevarat o relatie?

- cum il pot face sa-i reinvii simturile si placerea de a iubi, de a face dragoste, nu doar sex?

- cum pot avea incredere in el cand stiu cum a fost el pana sa ma cunoasca pe mine? cum pot avea incredere ca daca o zi nu ne vedem, el nu-si suna vreun "x"?

 

stiu ca nu este o problema atat de grava ca a altora, dar pe mine ma macina in fiecare zi si nu-i gasesc nici o rezolvare

Am fost si eu in aceeasi situatie, cu exceptia ca pe mine nu a apucat sa ma insele prietena.

Stai, bine: 3 ani sunt destul ca sa te refaci.

 

Daca sta cu tine, inseamna ca (,) chiar s-a saturat. Nu scormoni aiurea, ca sa-l enervezi sau sa-i arati nesiguranta asta.

 

Iubirea vine cu timpul. Si eu am locuit cu o fata si d-abia dupa 2 1/2 ani am inceput s-o iubesc. Cei suspiciosi si care stiu mersul se lasa mai greu.

 

N-ai cum sa stii daca nu-si suna vreun "X". Insa o "solutie in plic" o ai tu. Daca nu e multumit de tine, 100% va suna pe alta.

 

Deci, iarasi depinde numai de tine. Daca s-a cumintit si acasa incep figurile in pat.............bye, bye...

NEEEEEEEEEEXXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×