Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Secretul unei relatii de succes

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doi batrini din vestul Marii Britanii au sarbatorit ieri implinirea a 80 de ani de la nunta, stabilind un nou record pentru cuplul cu cea mai lunga casnicie din lume, performanta consemnata si de Guinness Booca. Percy Arrowsmith, in virsta de 105 ani, afirma ca secretul unei casnicii de succes este sa spui intotdeauna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am vazut pe cei doi la televizor! Se tineau de mana in timp ce vorbeau! Frumos....

Cred ca trebuie in primul rand multa iubire pentru ca relatia de cuplu sa mearga! Mai e nevoie de toleranta, intelegere, respect reciproc dar si de curaj si altruism! :good: Ce mai, e de munca...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ferice de ei! ca au trait atat, si inca mai traiesc :good:

 

Secretul unei relatii de lunga durata? Nu stiu daca exista un sectret. Depinde de firea omului! Sunt casatorita "doar" de 11 ani. Ani frumosi, care au "zburat" fara sa ne dam seama. Fara certuri. Singurele discutii in casa sunt si au fost din cauza copilului (baietelul nostru are 10 ani). Cand unul e nervos, celalalt e calm. Ne acceptam unul pe celalalt defecte cu tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce nu as da sa pot sa fac relatia sa mearga. uneori se spune ca o relatie fara certuri nu e o relatie reusita. e buna si cearta intr-o relatie. da ce te faci cand devii putin posesiv. sau daca unu spune tot si celalalt nu prea vb sau nu i se pore util sa spune ce a facut el.

 

si eu i-am vazut pe eci doi la tv si erau prea scumpi...e prea frumos :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Secretul? Sa fie ragusiti pe rand. Asa nu vor avea taria sa poarte certuri, doar sa fie certati :good: Sau, de ce nu, sa fie ragusiti simultan, dar atunci cum se inteleg cine se duce sa stea la coada la lapte?

Cat despre faptul ca nu sa-au culcat certati...hmm...cred ca inseamna ceva nopti nedormite :good:

Felicitari lor, la varsta asta mai e o minune ca traiesti daramite sa fii intr-o casnicie fericita. Desi nu cred ca mai are cum sa se lase cu bataie :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doi batrini din vestul Marii Britanii au sarbatorit ieri implinirea a 80 de ani de la nunta, stabilind un nou record pentru cuplul cu cea mai lunga casnicie din lume, performanta consemnata si de Guinness Booca. Percy Arrowsmith, in virsta de 105 ani, afirma ca secretul unei casnicii de succes este sa spui intotdeauna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orgolii diluate,intelegere,raguseala pe rand(da, ce te faci daca se formeaza coada...la raguseala).Cateodata mai joci si teatru ca nu esti obosit cand el are chef ca invers nu prea merge treaba... :good: (rol) :- Chiar daca-ti vine sa... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo lor.....putini ajung ca ei,mai ales in zilele noastre cind multi traiesc in concubinaj ,considerind casatoria doar un petic de hirtie.In doi se trece mai usor peste greutati,cind exista dragoste si intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoastere reciproca ....suportare...peste ani....compromisuri reciproce....multa rabdare .....ceva dragoste ...ceva pasiune ...si putina parsivitate ......

[snapbacca]46331[/snapbacca]

 

Probleme mari sunt in tara asta mai dede mai pentru ca exista oameni ca tine..si nu putini..MULTI..PREA MULTI.oameni ca tine si ca prietenul tau de ex.Ala cu "ce draga..eram cu baietii la o bauta,cafteala" etc.

Eu sa fiu "in charge" v-as aduna pe toti..as face un cerc "de blocuri gri" si v-as comasa pe toti acolo.Sa va stingeti incet si trist in cartierismul vostru si in limba pe care o vorbiti (si care din pacate a facut din limba romana ceva gen greaca veche).

Nu intereseaza pe NIMENI..ca un imbecil(daca el chiar exista) vrea sa se sinucida din cauza ta( ar fi inbecil la patrat daca ar face-o),nu intereseaza pe nimeni cat de fidela esti tu in cele 9 luni cat ti-e Vasile plecat pe vas ,cu toti barbatii roind in jurul tau,cum ai intors tu spatele cand la-ai prins pe X cu alta si ti-a spus "draga nu e ceea ce crezi" in general nu intereseaza pe nimeni ABSOLUT NIMIC din ceea ce spui tu.Produce cel mult ,celor cu ceva in cap..un sentiment de tristete..si de disperare pentru faptul ca sunteti prea multi in tara aia,ca lucrurile sa se indrepte in urmatorii 100 de ani.

Lumea vorbea aici despre ceva frumos..doi oameni care se mai iubesc dupa 80 de ani...Numai un specimen ca tine putea baga un cuvant ca "parsivitate" in context

Ma scuzi...dar nici macar nu te salut!

 

:huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred...ca tot ce trebe e ..o iubire mare..si respect...pentru ca atunci toate se rezolva..bine si restul..ca.cunostere,,si compromisuri....dar..vedeti ceva mai frumos decat faptul ca peste zeci de ani..veti fii tot impreuna cu persoana pe care o iubiti..si ca sunteti la fel ca in prima zi..mi se pare o binecuvantare..si cred ca ar trebui sa invatam ceva de la ei 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×