Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Miss Univers 2005

Postări Recomandate

Miss Canada, Natalia Glebova, o bruneta cu ochi albastri in varsta de 23 de ani, a fost incoronata marti la Bangcaoca Miss Univers 2005, invingandu-si rivalele directe, toate provenind din America Latina si Caraibe.

 

Poze cu castigatoarea:

http://www.missuniverse.com/delegates/2005...photo_gown.html

 

Natalia Glebova, cotata cu sansa a doua potrivit siteurilor de pariuri on-line, a castigat concursul dominandu-le pe celelalte patru finaliste, toate din America Latina si Caraibe.

 

De la crearea concursului Miss Univers, Statele Unite au castigat cele mai multe titluri, urmate de Porto Rico si Venezuela (cate patru) si Suedia (trei). Filipine, India si Thailanda au castigat de cate doua ori. Prin victoria lui Natalia Glebova, Canada reuseste si ea sa-si adjudece cel de-al doilea titlu de Miss Univers, precedenta detinatoare fiind caaren Dianne Baldwin, care a cucerit titlul in 1982, in timp ce cu un an inainte o alta compatrioata a sa, Dominique Dufour, sa-a clasat pe locul doi in finala.

 

Cand vom ajunge sa ne laudam si noi cu un titlu?

Din cate am vazut nici nu am avut participanta la Miss Univers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte frumoasa ! iar costumele superbe :good: bravo ei :good:

 

mi`a placut asta :

 

What is your most unusual talent?

My most unusual talent is being able to read upside-down just as well as I can read right-side up!

 

trebuie sa ma apuc sa invat sa citesc cu capul in jos poate ajung si eu miss univers :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se incarca pagina!!! ;) :o: :(

Din cate am inteles, noua Miss Univers e rusoaica stabilita in America de la varsta de 12 ani...

 

Felicitarile mele!! :good: :good: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand vom ajunge sa ne laudam si noi cu un titlu?

Din cate am vazut nici nu am avut participanta la Miss Univers.

[snapbacca]45781[/snapbacca]

 

Avem si noi fete frumoase. Dar la noi nu stie juriul sa aleaga. Si in plus... se pleaca la concursul cel mare cu pile... Cum sa castigam asa vreun titlu?!

 

Daca era dupa unii, anul asta participam la Eurovizion cu "Lele" - Lory :blinca: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avem si noi fete frumoase. Dar la noi nu stie juriul sa aleaga. Si in plus... se pleaca la concursul cel mare cu pile... Cum sa castigam asa vreun titlu?!

 

Daca era dupa unii, anul asta participam la Eurovizion cu "Lele" - Lory  :blinca: :good:

[snapbacca]46060[/snapbacca]

 

la noi tot juriul e format din bulangii, Doamne iarta-ma ca spun asa ceva, dar toata Europa ne lauda femeile cat sunt de frumoase si totusi de ce tara noastra e codasa.!!!.......

pentru ca din pacate...

pe podium sunt cele cu bani, pile, relatii sau cele care..............., care saracele nu au incotro... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×