Sari la conținut
Forum Roportal
danicutzu75

m-a inselat prietena

Postări Recomandate

Usuratica.
Ce? :doh:
Orice femeie se bucura cand e admirata ...
Asa cum fiecare barbat se bucura cand i se acorda mai multa atentie. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cum fiecare barbat se bucura cand i se acorda mai multa atentie. :doh:

Nu cred ca asta tine de sex-ul persoanei.

Toata lumea se bucura cand primeste atentie din partea altcuiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum a mai spus cineva:"raspunsul e la tine".Aici poti primi sfaturi de la persoane care vorbesc prin prisma experientei lor de viata.Sigur ca sunt de ajutor aceste sfaturi...te fac sa cantaresti mai mult situatia.Nu putem sa facem generalizari aici,nu exista o tipologie a celui/celei care inseala...unii au motive,altii nu au nevoie de motive sa insele,o fac pur si simplu,nu exista o regula care ne asigura ca ea/el daca a inselat vreodata,va insela sigur si a2-a oara..exista si exceptii de la orice regula.

Nu te agatza din comoditate de o relatie doar pentru ca ati petrecut niste ani impreuna.Da ai investit timp,sentimente,dar merita oare sa o faci in continuare?Orice inceput are un sfarsit si orice sfarsit duce spre un nou inceput.Nu te lasa influentat de absolut nimic.Gandeste`te.

Editat de deea_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua tuturor!sper sa gasesc un sfat pe aici pentru problema pe care o am.cu doua saptamani in urma,am aflat de la un prieten ,ca iubita mea,fata cu care sunt impreuna de cinci ani de zile,a avut o relatie in paralel,cu un tip(o cunostinta comuna).cand am intrebat-o ,a negat vehement,insa cand am luat-o la sigur,a recunoscut pana la urma.m-a implorat sa o iert,a plans si a spus ca nu stie ce a fost in capul ei.o iubesc enorm si nu stiu ce sa fac.daca ramanem impreuna,toata viata ii voi reprosa.si voi trai cu teama ca se va repeta.daca ne vom desparti,voi suferi mult,pentru ca suntem ca doua picaturi de apa.ma gandesc ca indiferent cu cine as fi,nu as avea garantia ca nu s-ar repeta.pana si de mama,cand eram micut,imi amintesc ca l-a inselat pe tata.oare sunt femei care sa nu isi insele barbatii?daca da,atunci celelalte ce scuze mai au?

Mda.Lupul isi schimba parul dar naravul...ba.

Nu am citit subiectul si posturile , dar eu iti zic atat: daca o ierti,esti un prost. Eu n-as mai da 2 lei pe asemenea oameni,pot fi si 20 de ani de casnicie,nu 5.Punct.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua tuturor!sper sa gasesc un sfat pe aici pentru problema pe care o am.cu doua saptamani in urma,am aflat de la un prieten ,ca iubita mea,fata cu care sunt impreuna de cinci ani de zile,a avut o relatie in paralel,cu un tip(o cunostinta comuna).cand am intrebat-o ,a negat vehement,insa cand am luat-o la sigur,a recunoscut pana la urma.m-a implorat sa o iert,a plans si a spus ca nu stie ce a fost in capul ei.o iubesc enorm si nu stiu ce sa fac.daca ramanem impreuna,toata viata ii voi reprosa.si voi trai cu teama ca se va repeta.daca ne vom desparti,voi suferi mult,pentru ca suntem ca doua picaturi de apa.ma gandesc ca indiferent cu cine as fi,nu as avea garantia ca nu s-ar repeta.pana si de mama,cand eram micut,imi amintesc ca l-a inselat pe tata.oare sunt femei care sa nu isi insele barbatii?daca da,atunci celelalte ce scuze mai au?

spunea cineva odata ca iubirea..iti cere si sa ierti un suflet nimicit de-al patimilor gest

o iubesti cu adevarat? ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda.Lupul isi schimba parul dar naravul...ba.

Nu am citit subiectul si posturile , dar eu iti zic atat: daca o ierti,esti un prost. Eu n-as mai da 2 lei pe asemenea oameni,pot fi si 20 de ani de casnicie,nu 5.Punct.

Well, ce te face să crezi că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Danicutu75, mie, o data demult, mi-a spus un "baiat de cartier": "atunci cand te inseala femeia trebuie sa-ti ceri scuze" . Am ras atunci, dar gandindu-ma bine am tras concluzia ca mare adevar e asta.

In primul rand si daca esti nascut in 1975, si daca esti nascut in 1985 nici o femeie nu ramane fidela unui Danicutu. Unui Dan da, unui Danicutu nu. Dan este barbat, Danicutu este un bebe.

In al doilea rand, ideal este nu sa-ti alegi o femeie care nu te inseala ci pe una pe care o iubesti. Ca un barbat. Si atata vreme cat lucrurile intre voi nu degenereaza in alt soi de relationari , nici ca te inseala. Garantez eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....daca o iubesti precum spui, poate ai si puterea sa o ierti pentru ce a facut...

ceva nu a functionat atata vreme cat ea ˇfacut ce a facut...

trebuie sa vezi de ce a facut asta si sa cauti si la tine si la ea motivul...

daca o vei ierta vei avea ocazia sa vezi adevarata ei fata....( in mod normal ce odata fata a calcat pe bec o va face probabil si a doua oara.dar nu este obligatoriu)...( ti-a prins slabiciunea)..(experienta avuta s-ar putea sa o faca sa-si dea seama cat de mult te iubeste.)...darrrr....vei putea trece mai usor pestre despartire ca va urma...vei fi inrait impotriva ei....dar ai grija sa nu te =enclavezi= si sa o apuci pe alte cai

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×