Sari la conținut
Forum Roportal
danicutzu75

m-a inselat prietena

Postări Recomandate

buna ziua tuturor!sper sa gasesc un sfat pe aici pentru problema pe care o am.cu doua saptamani in urma,am aflat de la un prieten ,ca iubita mea,fata cu care sunt impreuna de cinci ani de zile,a avut o relatie in paralel,cu un tip(o cunostinta comuna).cand am intrebat-o ,a negat vehement,insa cand am luat-o la sigur,a recunoscut pana la urma.m-a implorat sa o iert,a plans si a spus ca nu stie ce a fost in capul ei.o iubesc enorm si nu stiu ce sa fac.daca ramanem impreuna,toata viata ii voi reprosa.si voi trai cu teama ca se va repeta.daca ne vom desparti,voi suferi mult,pentru ca suntem ca doua picaturi de apa.ma gandesc ca indiferent cu cine as fi,nu as avea garantia ca nu s-ar repeta.pana si de mama,cand eram micut,imi amintesc ca l-a inselat pe tata.oare sunt femei care sa nu isi insele barbatii?daca da,atunci celelalte ce scuze mai au?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ...ce vrei ? conteaza doar ce vrei tu si nu ce cred si spun ceilalti.... daca poti ierta si ...uita ....continua ...daca simti ca-i vei reprosa toata viata ..las-o balta ....sunt mii de picaturi ce-ti pot semana ...:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua tuturor!sper sa gasesc un sfat pe aici pentru problema pe care o am.cu doua saptamani in urma,am aflat de la un prieten ,ca iubita mea,fata cu care sunt impreuna de cinci ani de zile,a avut o relatie in paralel,cu un tip(o cunostinta comuna).cand am intrebat-o ,a negat vehement,insa cand am luat-o la sigur,a recunoscut pana la urma.m-a implorat sa o iert,a plans si a spus ca nu stie ce a fost in capul ei.o iubesc enorm si nu stiu ce sa fac.daca ramanem impreuna,toata viata ii voi reprosa.si voi trai cu teama ca se va repeta.daca ne vom desparti,voi suferi mult,pentru ca suntem ca doua picaturi de apa.ma gandesc ca indiferent cu cine as fi,nu as avea garantia ca nu s-ar repeta.pana si de mama,cand eram micut,imi amintesc ca l-a inselat pe tata.oare sunt femei care sa nu isi insele barbatii?daca da,atunci celelalte ce scuze mai au?
pai asta e ,ca nu prea stiu ce mai vreau!ba stiu.sa aud si alte pareri/patzanii pe subiectul asta. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

patanii ..oooo ,vei afla multe ,dar ....nu cauta raspunsul in ceilalti ci cauta-l in tine :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa nu pleci de la ideea ca toate femeile isi inseala barbatii. Ideea asta o va dezavantaja pe viitoarea ta prietena, vei avea mereu o retinere fata de ea fiindca in capul tau iti faci scenarii, iar ea nu are nici o vina ca tu ai avut ghinionul sa dai peste una care te-a inselat, si acum sufli si-n iaurt. Iar daca ramai cu actuala, dar in mintea ta esti sigur ca te va insela din nou, sau te temi de asta... iarasi nu e bine, pentru ca poate ea este sincera in intentia ei si pentru ea chiar este un nou inceput alaturi de tine, si e bine sa stergi totul cu buretele si sa pleci din nou fara prejudecati, daca ai cea mai mica indoiala ca iti va fi fidela de acum inainte, mai bine rupi relatia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai pierdut increderea in ea...se duce naibiii totul . Increderea este baza unei relatii...Cine iubeste cu adevarat nu inseala , sau poate spera ca nu vei afla....in orice caz nu denota un caracter frumos

Daca te-a inselat o data ,o va face si a doua oara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand sa nu pleci de la ideea ca toate femeile isi inseala barbatii. Ideea asta o va dezavantaja pe viitoarea ta prietena, vei avea mereu o retinere fata de ea fiindca in capul tau iti faci scenarii, iar ea nu are nici o vina ca tu ai avut ghinionul sa dai peste una care te-a inselat, si acum sufli si-n iaurt. Iar daca ramai cu actuala, dar in mintea ta esti sigur ca te va insela din nou, sau te temi de asta... iarasi nu e bine, pentru ca poate ea este sincera in intentia ei si pentru ea chiar este un nou inceput alaturi de tine, si e bine sa stergi totul cu buretele si sa pleci din nou fara prejudecati, daca ai cea mai mica indoiala ca iti va fi fidela de acum inainte, mai bine rupi relatia.

 

 

problema e ca as avea indoieli cu orice femeie as fi.toate isi insala barbatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci e problema ta, in capul tau si in gandirea ta, pentru ca nu toate isi inseala barbatii. Si cum ti-am mai spus, viitoarea noua ta prietena nu are nici o vina ca tu ai avut o experienta neplacuta si nu ai incredere in ea.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema e ca as avea indoieli cu orice femeie as fi.toate isi insala barbatii.

asta crezi tu. din cauza acestei mentalitati s-ar putea sa pierzi un tren important :doh:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca as avea indoieli cu orice femeie as fi.toate isi insala barbatii.

 

 

 

Vezi sa nu cazi in extrema cealalta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×