Sari la conținut
Forum Roportal
vecksi

problema cu <div style="position:absolute; overflow:auto; top:203px; left:180px;">

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am folosit ceva de genu<div style="position:absolute; overflow:auto; top:203px; left:180px;">pentru a aranja in pagina tot ce contine site'ul pina aici nicio problema problema apare atunci cin e folosita o rezolutzie mai mica la calculatorul utilizatorului fatza de ce pe care a am dacut eu asezarea in apgina apare mult in dreapta ... stie cineva ... ce ar trebuii sa schimb ... fara sa renuntz in totalitate la div nu stiu ... ceva care sa imi ia automat rezolutzia utilizatorului ...orice ... multzam :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am folosit ceva de genu<div style="position:absolute; overflow:auto; top:203px; left:180px;">pentru a aranja in pagina tot ce contine site'ul pina aici nicio problema problema apare atunci cin e folosita o rezolutzie mai mica la calculatorul utilizatorului fatza de ce pe care a am dacut eu asezarea in apgina apare mult in dreapta ... stie cineva ... ce ar trebuii sa schimb ... fara sa renuntz in totalitate la div nu stiu ... ceva care sa imi ia automat rezolutzia utilizatorului ...orice ... multzam :clap:

nu folosi "position: absolute" ca nu o sa mearga, adica o sa iti merga bine doar pe rezolutia pe care il faci,...foloseste float, adica:

<div style="width: 100px; height: 100px; float: left;">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu folosi "position: absolute" ca nu o sa mearga, adica o sa iti merga bine doar pe rezolutia pe care il faci,...foloseste float, adica:

<div style="width: 100px; height: 100px; float: left;">

 

deci faa e asa tot site'ul e arahjat functzie de valoarea lui left si top din din div deci nu prea ma ajuta treaba aia nu ma interesaa dimensiuni ci pozitzionare!

multzam ashtept raspuns !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×