Sari la conținut
Forum Roportal
lonely_girl

Cum sa fac sa fim impreuna?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :(<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :doh: eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :o:

 

Citind ce-ai scris, ma vedeam pe mine la aceeasi varsta... :P ...Acelasi sentiment l-am trait si eu tot cu un coleg de clasa.

Amandoi incapatanati, amandoi simteam acelasi lucru....dar nici unul nu faceam nimic in privinta asta :P

Pana la urma, s-a intamplat....in ultima zi de liceu, cand ne-am hotarat amandoi sa facem primul pas... :) , nu de altceva, dar ne-am dat seama ca daca nu facem ceva....n-o sa ne mai vedem poate niciodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16. nu, ,chiar nu merge asa, pentru ca exista posibilitatea ca el sa nu o ia in serios si tot eu voi cadea de proasta :|

Daca esti serioasa, o va lua in serios.

Si la 16 ani... dragostea e frumoasa. Asa ca nu o lasa sa treaca pe langa tine, ca vei regreta mai tarziu. :crazy:

PS: Citeste asta: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic788.html

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :shout: <. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :shout: eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :crazy:

 

ce ai de pierdut daca faci tu primul pas? ;)

fa-te inteleasa ca iti place de el.. spunei-o daca nu intelege.. sau daca nu .. lasa-i un bilet intr-un caiet in care sa scrii : "Ba prostule, te plac!" .. asta ar trebui sa mearga :shout:

eu am facut asta (nu faza cu biletul, ci i-am zis ca tin la el)si nu imi pare deloc rau :crazy: and I'm very happy :shout:

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut ;)<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :crazy: eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :crazy:

tu esti baiatul sau fetita din reclama: Daca ma saruta data viitoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, iti mai dau de gandit ceva... la care m-am gandit si eu inainte sa fac "pasul" .. Daca nu are curaj, daca el nu o sa vina la tine si tu ramai cu orgoliul tau, fiindca nu vrei sa faci primul pas, daca o sa-l pierzi din cauza orgoliului tau? :doh: Curaj {gaina ca te tai}! ca nu ai de ce sa te temi!

Daca te va refuza, nu vei pierde nimic, decat ca iti va fi ranit orgoliul.. :cry:

Eu sunt de parere ca in dragoste/iubire/ce-a fi nu are loc orgoliul. :spiteful:

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :doh:<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :spiteful: eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :cry:

Daca asa gandesti..............nu meriti sa fii fericita cu el.

 

Daca il doresti..............de ce nu esti cinstita? Vei castiga enorm in fata lui!!!!!!!! Toate femeile fac figuri!!!!! Si majoritatea gratuit.

De ce sa nu fii tu deosebita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai apreciaza o femeie deosebita si cinstita? ... poate pe moment, insa cu timpul totul dispare ... si ramane doar tristetea ... el ajunge sa profite de sentimentele ei, pana ea ajunge la saturare ... si tot el e 'ofticat' ... si pentru ce? ca ea nu mai e la 'piciorele' lui ... sunt barbati care nu prea mai apreciaza ca cineva tine la ei cu adevarat, din contra, se sperie de ceea ce li s-a spus si dau bir cu fugitii ... si atunci ea ce mai poate face? ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine mai apreciaza o femeie deosebita si cinstita?

Da' cati barbati adevarati sunt? Unu' adevarat apreciaza. Ala care trebuie mintit.......nu apreciaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine mai apreciaza o femeie deosebita si cinstita?

 

 

expliciteaza te rog ce intelegi tu prin femeie deosebita...si cinstita ,nu era inclusi ? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' cati barbati adevarati sunt? Unu' adevarat apreciaza. Ala care trebuie mintit.......nu apreciaza.

Subscriu :cry:

 

Cine mai apreciaza o femeie deosebita si cinstita? ...

Doar cineva care a cunoscut destul de multe (inclusiv

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×