Sari la conținut
Forum Roportal
lonely_girl

Cum sa fac sa fim impreuna?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :blink:<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :soc: eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :D

Editat de heidy_
fara limbaj de tip mirc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :blink:

Ba exact asa merge. Daca nu faci ceva, s-ar putea sa nu-l ai niciodata langa tine pentru ca orgoliul masculin este de 2 ori mai mare decat cel feminin.

PS: Cati ani ai? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba exact asa merge. Daca nu faci ceva, s-ar putea sa nu-l ai niciodata langa tine pentru ca orgoliul masculin este de 2 ori mai mare decat cel feminin.

PS: Cati ani ai? :D

 

16. nu, ,chiar nu merge asa, pentru ca exista posibilitatea ca el sa nu o ia in serios si tot eu voi cadea de proasta :|

Editat de heidy_
mirckuitoare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16. nu, ,chiar nu merge asa, pentru ca exista posibilitatea ca el sa nu o ia in serios si tot eu voi cadea de proasta :|

Daca iti place de el saruta-l in modul cel mai firesc, fara sa te astepti la angajamente sau juraminte.

In dragoste orgoliul nu are ce cauta....

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot sa parafrazez??

poti spune: cum sa fac sa murim impreuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricat se chinuie sa explice cineva ce sa faci cand iubesti e degeaba ... Cand e vorba de iubire nimeni nu intelege nimic ... Le place sa auda sfaturi , dar pana la urma tot fac cum gandesc iei ... Sunt 100 de pagini 100 de sfaturi pe forum si pana la urma nu s-a rezolvat nica :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :o:<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :P eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :P
Draga mea, barbatii sunt niste fiinte foarte simple, de aceea solutia este la indemana: Ii spui: "Mokofane, vreau sa incepi relatia cu mine, ai inteles?" Si el va raspunde: "Da, jupaneasa, am inteles, sa traiti!"Si...gata! E jucaria...ta.Iar in cazul in care vrei ca el sa te ia de nevasta, aplica aceeasi solutie. Da rezultate, crede-ma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii spui: "Mokofane, vreau sa incepi relatia cu mine, ai inteles?"

 

Dar asta inseamna ca renunta la orgoliu... e evident. Iar ea chiar asta nu vrea. Asta sa fie singura solutie? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar asta inseamna ca renunta la orgoliu... e evident. Iar ea chiar asta nu vrea. Asta sa fie singura solutie? :o:

 

Am senzatia ca ea ar fi singura care ar vede lucrurile asa. El nu cred :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi niciunuia dintre noi nu ne place sa recunoastem, ne placem si am vrea sa fim impreuna. Suntem colegi de clasa, ne stim de un an si ceva. Stiu sigur ca ma place ca mi-am seama din unele chestii pe care le face. Eu, cel putin, tin la el de cand ne-am cunoscut :o:<. Problema e ca amandoi suntem foarte orgoliosi, niciunul nu vrea sa faca primul pas. Iar de la un timp ne tachinam mereu :P eu m-am saturat de jocul asta, dar tot nu vreau sa renunt la orgoliu, vreau sa faca el primul pas. Cum pot sa-l determin pe el sa inceapa relatia? Si va rog, nu-mi spuneti ca trebuie sa incep eu, sa-i spun ce simt sau chestii de genu' ca nu merge asa :P

 

fa-l sa te "urmareasca", sa vrea sa vina la tine ...pt orice ...

 

joc de priviri...

 

ademeniri

 

 

de-astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×