Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

multumesc, Doamne ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... ca are grija de ei ACOLO!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai grija ce gandesti, s-ar putea ca sa se'ntample.

hehehee.....nu care cumva ca nu se intampla in viata de zi cu zi si nu am vazut astea la TV mai tot timpul......ne-am simti mai bine daca ne-am mintii de unii singuri si ne-am ascunde capul in nisip?hai, hai, ...un pic de seriozitate va rog :D (pentru doamne si domnisoare,bineinteles!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hehehee.....nu care cumva ca nu se intampla in viata de zi cu zi si nu am vazut astea la TV mai tot timpul......ne-am simti mai bine daca ne-am mintii de unii singuri si ne-am ascunde capul in nisip?hai, hai, ...un pic de seriozitate va rog :D (pentru doamne si domnisoare,bineinteles!)

 

 

:blink: E mult de filozofat pe subiectul asta...niciodata nu m-am impacat cu poliloghia, imi place ca in cuvinte putine sa expun intelesuri multe. Desi pare pueril, eu cred ca realitatea este acea ce ne-o da Dumnezeul interior.

Semeni vant, culegi furtuna...

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: E mult de filozofat pe subiectul asta...niciodata nu m-am impacat cu poliloghia, imi place ca in cuvinte putine sa expun intelesuri multe. Desi pare pueril, eu cred ca realitatea este acea ce ne-o da Dumnezeul interior.

Semeni vant, culegi furtuna...

semeni vant, culegi furtuna :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce texte inteligente! Ce cuvinte elevate si cata intelep.Ai fi vreun dumnezeu nedescoperit mai presus de Cel Preainalt.ciune?! Nu te doare capu'

Du-te mai intai si sterge-ti mucii si apoi mananca din gura.Sau ma spui lu tata ca prigonesc ateii si non-crestinii?

 

Hopa ... incepe exorcizarea ...iata cum cuvintele baloase curg pe gura unui "adevarat crestin" atunci cand cineva ii pune oglinda adevarului in fata... si iata cum reactioneaza un "iubitorul crestin" care vede in oglinda in care tocmai priveste ....un monstru ...pe care-l numeste dumnezeu!

 

Mai spune ...mai spune ...arata-ti adevarata fata "crestine" ...scoate din tine toata ....iubirea crestina!

 

Extraordinar ...cata "iubire crestina" !!!!!

 

Ptr cei care doresc sa ia aminte ...iata ce zice mamonul, adica cel care recunoaste ca e stapanul cheilor iadului:

" Eu nu am venit sa aduc Pacea ci sabia ...si cine nu isi URASTE parintii sotul sau fratii ...nu e demn de mine "

Dixit Isus ...alias ...vezi semnatura mea!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
?????????????....sincer? esti chiar atat de sigura? Nu stiu cati ani ai, sau daca ai copii sau nu.... dar o intrebare "tampita".....presupunem ca ai o fetita....iti este violata de un pedofil.....sau mai rau ...de propriul sot....ai puterea sa ii multumesti Lui pentru toata suferinta cauzata tie si fetitei?Cum ii explici fetitei ca trebuie sa ii multumeasca lui Dumnezeu pentru ce i s-a intamplat?..........Hai sa nu fim ipocriti :soc: .

 

 

Cum nu stii cati ani am? :blink: 79, c-asa scrie-n profil!

Buricu' degetelor bate-n tasta un raspuns pe care l-am "invatat" abia zilele astea (stiu, sunt un ucenic nevrednic): dumnezeu nu e asupritorul nostru, ci ne este salvarea.

Nu el imi aduce lacrima pe obraz, el mi-o soarbe si-mi alina suferinta.

 

Nu e cazul sa ne razboim cu el, nu e agresor, e prieten cu brate luminoase. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce texte inteligente! Ce cuvinte elevate si cata intelepciune?! Nu te doare capu' .Ai fi vreun dumnezeu nedescoperit mai presus de Cel Preainalt.

Du-te mai intai si sterge-ti mucii si apoi mananca din gura.Sau ma spui lu tata ca prigonesc ateii si non-crestinii?

Gelupanda, daca ai tu dovezi cum ca YHWH e vreun dumnezeu, DA LINK.

Daca nu, ingaduie ca un bun crestin ce te pretinzi si altora sa NU CREADA.

Vezi tu, crestinii care pretind ca trebuie sa intoarca si obrazul celalalt, aceeasi care trebuie sa iti dea si camasa daca le ceri haina, crestinii astia sunt primii care devin recalcitranti si agresivi.

 

Ironic, am avut un coleg care nu ridica un pai sambata pentru ca era adventist si isi arata iubirea fata de dumnezeu si ii arata cum tine legea, in schimb (deloc imprevizibil imho) sarea la bataie ca un luptator care aude gongul: instantaneu.

Da, unul care nu crede are dreptul moral sa fie chiar si agresiv intr-o chestiune ca asta, pe cand crestinii NU IL AU.

De ce?

1. Pentru ca Liberul Arbitru cu care am fost inzestrati (eu nu cred in L.A.) a ales ca X sa nu creada.

2. Pentru ca daca tie iti plac bomboanele cu coniac, nu inseamna ca sunt cele mai bune.

3. Pentru ca tu TREBUIE sa ii iubesti si pe cei care nu cred in Dumnezeu si chiar si pe cei care il URASC.

 

YWHW este un schizofrenic ipocrit insetat de sange, pentru numele caruia multi oameni au fost ucisi, un zeu care merita dispretul.

Love me. Bless me. Fa-o sincer. Poti?

Editat de K0ntr0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......

 

Asa este!

Nu Dumnezeul viu din inima ta este agresorul!

 

Ci ucigasul de bebelusi din Biblie ...atatatorul la crima si footadorul de fete mari ...asta este agresorul ... el a acceptat ca religia sa sa fie lansata de un criminal notoriu ...si ca in Biserica lui Dumnezeu sa fie slavit chiar ... satana!

 

Asa cum vedem in 2Timo2.24 ...dsar mai ales in ....2000 de ani de religie crestina!!!!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×