Sari la conținut
Forum Roportal
Mihaita_m

Rezoluţie maxima 800 pe latură


Postări Recomandate

nu inteleg de ce le editeaza ? ca daca sunt normale .. indiferent de marimea lor eu le vad. Nu cred ca daca ai conexiune mica mai poti intra pe forum sa postezi pentru ca si asa forumul merge foarte greu. Avand in vedere ca nu am probleme cu netul si calculatorul este foarte performat ... de ce si-ar face el probleme cu marimea pozelor? Acum nu pot sa vad nici o poza :)

Ar trebui sa isi faca probleme referitoare la marime, calitate,pixeli, etc persoana care posteaza poza.

M-a lamurit si "n-am ba, ca sunt zgarcit, pleaca" .... intr-un PM .. a spus ca cica sunt acra .. cand eu sunt mai dulce ca mierea :(

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am votat si io :) deoarece sunt in juriu :( sunt foarte nervoasa ca nu pot vedea nici o fotografie pe care moderatorul ''...ba...'' o masluieste.

deci daca nu vor fi nominalizate pozele voastre la sfarsitul concursului sa ii multumiti susnumitului moderator :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Dimensiunile sunt de bun-simt. Daca aveti buna-vointa sa intrati pe orice alt forum foto, roman sau din afara, au restrictii legate de dimensiunea imaginilor postate. Nu toti userii au fibra, nu toti au internet de viteza mare.. mai sunt si useri ce intra prin dial-up. Macar din respect pentru ei, ar trebui sa se posteze imagini la care sa nu fie nevoie sa omoram conexiunea.

 

Cat despre ce zice mucisoft... hai las-o in balarii... daca n-ai aflat pana acum ca ce zice mucisoft si ce se intampla in realitate.. sunt doua chestii total diferite... mai invata.

 

2.

3) fiecare poszează cum vrea, dar trebuie ţinut cont de cei ce au o conexiune slabă la internet;

Sigur ca da... uite cum se vorbeste aiurea.. doar ca sa-ti mai citesti un post. Cum tii cont de cei cu o conexiunea slaba postand imagini cu 3072x2048?

 

Ce-ar fi ca inainte sa contesti decizia moderatorului, in legatura cu rezolutia.. sa faci gura si in legatura cu rezolutiile PREA mari????

 

Dar nu.. hai sa dam cu noroi, ca e la moda.. hai sa facem in contra... ca suntem mai cu mot.

 

3. Imaginile nu se vad, nu din cauza ca mesajele sunt editate... in caz ca va intereseaza, el nu umbla la poze... pentru ca tot la dimensiunea aiuristica cu care le postati sunt... ci ca sa va atentioneze sa respectati regulamentul intern, specific acestei arii.

Ajungea sa puneti o intrebare si ati fi aflat ca momentan exista niste probleme in legatura cu atasarea/vizualizarea imaginilor. Dar nu... era mai usor sa faceti gat.

 

 

In concluzie, ori se respecta regulamentul, ori imaginile se vor sterge. Si se va intampla asa pana se va invata ca trebuie sa-i respectam si pe ceilalti useri. (fara "conexiune buna si calculator performant")

 

Topicul se inchide.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×