Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati fost in Brasov? Daca da..... astept impresiile voastre :)

 

Am "locuit" in brasov timp de patru ani, in perioada 1992-1996.

Si atunci era un oras superb! Insa, din '96 nu am mai trecut decat o singura data pe acolo. Asta se intampla prin 2002 si am ramas placut surprins cand am simtit ca Brasovul a ramas in inima mea!

dar mai e putin si in august voi merge acolo la intalnirea de 10 ani cu fostii mei colegi de institut! ABIA ASTEPT, CA ALATURI DE EI, SA-MI REVAD ORASUL DRAG!

Amintiri! ... Amintiri! ... Totul se transforma in amintiri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati fost in Brasov? Daca da..... astept impresiile voastre 8)

 

 

 

Am fost dar foarte putin. O zi numai, in trecere. Cand am traversat orasul era o constructie aproape de biserica neagra si vantul a aruncat ciment si nisip cat un munte si nici nu vedeam unde avem de mers, prima data pe acolo.

 

Sotul s-a enervat si am iesit din oras spre Sibiu dupa un scurt popas langa gara, la verisoara mea.

 

O sa merg cu trenul data viitoare !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost dar foarte putin. O zi numai, in trecere. Cand am traversat orasul era o constructie aproape de biserica neagra si vantul a aruncat ciment si nisip cat un munte si nici nu vedeam unde avem de mers, prima data pe acolo.

 

Sotul s-a enervat si am iesit din oras spre Sibiu dupa un scurt popas langa gara, la verisoara mea.

 

O sa merg cu trenul data viitoare !!!

 

 

Draga Olga,

 

Cu siguranta vei gasi Brasovul, acuma, ca un loc minunat de relaxare. Este un loc minunat, cladiri renovate si pub`uri luxoase care iti dau aerul unui oras european.

 

Numai bine,

 

Alina

post-45555-1154784158_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brasovul de alta data ! De aici mi-a venit ideea .... am gasit pe un Cd` prafuit ... poze foarte reprezentative.. cu brasovul de acum multi ani in urma :stars:

post-45555-1154802118_thumb.jpg

post-45555-1154802206_thumb.jpg

post-45555-1154802255_thumb.jpg

post-45555-1154802316_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine e din BRASOV ...??? ....sa ne mai sfatuim si noi intre noi....ca cei din timisoara fac asa ...bucurestenii s-au unit ....dar noi ?!

Eu sint din Cluj, dar periodic ajung la Brasov. Il stiu ca -n palma si este un oras care-mi place. Daca plec la Bucuresti si trec prin Basov in fuga halesc o pizz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×