Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Am niste prieteni de familie bolnavi de hepatita C, toti :spiteful: De la tata au luat si copii. Unul a facut interferon si a dat rezultate iar la celalat sa inrautatit situatia cu tratamentul ( interferon). Viremia a crescut la 3 miliarde. Pentru ca ei nu au internet ma roaga sa intreb daca ati auzit, daca a urmat cineva un tratament la Ioan Albescu din Sibiu. Nu este reclama!!! Va rog sa ma ajutati daca puteti cu un sfat. Sunt disperati!

Editat de mari_an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

A aparut acest numar in Formula AS - Ioan Albescu il gasiti la tel. 0744/59.21.47 - verifica-l si vezi daca ii poti ajuta.

 

Nu situ nimic despre dansul doar am forat un pic pe net si am gasit numarul de telefon.

 

Ai grija de tine si multa sanatate prietenilor tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Ma alatur voua fiind o prsoana infectata cu virusul hepatitei C. Analizele mi-au iesit bune, la fel si la ecograf, nu sunt modificari ale ficatului, ci doar usor marit. Astazi am dat sange pt. viremie (sper ca e corect?). Astept rezultatul peste 3 saptamani cu sufletul la gura. Oare ce voi face, la ce chinuri sa ma astept, ca in urma celor citite pe acest forum m-am ingrozit.

Va doresc multa sanatate si putere sa le duceti pe toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara. Ma alatur voua fiind o prsoana infectata cu virusul hepatitei C. Analizele mi-au iesit bune, la fel si la ecograf, nu sunt modificari ale ficatului, ci doar usor marit. Astazi am dat sange pt. viremie (sper ca e corect?). Astept rezultatul peste 3 saptamani cu sufletul la gura. Oare ce voi face, la ce chinuri sa ma astept, ca in urma celor citite pe acest forum m-am ingrozit.

Va doresc multa sanatate si putere sa le duceti pe toate.

 

am trecut si eu prin asta de doua ori, prima data virusul s-a confirmat, a doua oara nu... medicul mi-a spus ceva despre calitatea sau sensibilitatea reactivilor folositi, important e ca am ramas cu dubii.. probabil am sa repet analiza, dar intai sa imi revin dupa ultimile emotii. deci, inca inainte de a afla exact rezultatul am ales sa imi fac un tratament naturist antiviral si pentru stimularea imunitatii... categoric face bine... si ceva pentru diminuarea starii de stress cauzata de nesiguranta diagnosticului. daca sunteti interesata, putem gasi o metoda de comunicare. aparitia hepatitei C are o cauza, si nu numai virala, o scadere a capacitatii de aparare a organismului, mediu favorizant... de exemplu la mine poate fi considerata boala profesionala. asa ca, in masura in care pot fi de folos, cu placere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: Multumesc pentru raspuns Cami. Pentru protectia ficatului iau deja silimarina dar si miere+polen. Eu sper totusi ca rezultatul care va fi peste o saptamana sa fie negativ.

In ceea ce priveste moralul stau destul de bine ;) pentru ca, in primul rand am nadejde in Cel de sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!!

Ma numesc Livia ,sunt din Timisoara sunt noua pe acest forum.De curand am fost diagnosticata cu hepatita virala C.

Am fost internata in spital doua zile,mi-au facut analize,viremiesi punctie la ficat.

inca nu am rezultatul analizelor.

Acum o sa merg dupa sarbatori.

Ma simt mereu balonata un partea dreapta,doctorul zice ca nu are legatura cu hepatita C,dar eu nu cred snt din ce in ce mai nervoasa si tind sa cred ca tot din cauza bolii.

Cand o sa am rezultatul analizelor o sa vi-l scriu.

 

 

VA UREZ SARBATORI FERICITE!!!!!

MULTA SANATATE!

LIVIA :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Mama mea a fost diagnosticata cu hepatita C, are 66 de ani. Tratamentul cu interferon nu il mai poate face, cica doar pana la 65 de ani se da, ca e periculos dupa varsta asta. La analize i-a iesit doar prezenta anticorpilor, antigenii nu erau pozitivi. La ecografie nu i-a iesit nimic la ficat, doar nisip la fiere. Acum i-a dat doctorita sa faca niste analize la stomac si ginecologic, intrucat are o durere in partea dreapta , inghinal. I-a dat ceva hepatoprotector, Lagosa. E posibil sa nu aiba hepatita, daca i-a iesit doar anticorpi? Transaminazele au iesit de 3 ori mai mari decat normalul, nu stiu acum valorile, ca sunt la mama in camera si doarme. Nu stim ce va fi, cum se poate trata eficient, fara interferon... daca mai e cineva la varsta asta...cu hepatita C... mama a facut ceva transfuzie acum vreo 25 de ani, deci se pare ca de atunci are virusul. De 3 ani ii ies rau transaminazele , dar nimeni nu s-a alarmat, nici macar medicul de familie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama ta trebuie sa faca HCV-RNA ptr a vedea ce viriemie are.Mai sunt multe persoane cu aceasta varsta care nu pot sa faca tratamentul .Important e sa scoata din meniu ,grasimile ,toate preparatele din carne din comert,sucurile din comert ,in fine sa incerce sa manance cat de cat mai natural.Nu trebuie sa tina regim.si poate sa duca hepatita mult timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×