Sari la conținut
Forum Roportal
je_2shae

rezolutie mai mare de 800by600 pixels

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal mah! acum ceva timp mi am schimbat unitatea si am pastrat un monitor pe care nu l mai folosisem de ceva timp, am instalat prima oara un windows cam "obscur" dar acum am instalat de altul si problema e aceiasi, nu pot sa schimb rezolutia in windows, placa video e ok e un assus de 512/128,se gaseau mai bune da'... asta aveau aia la xpo si...,oricum cred ca ar trebui sa permita schimbarea rezolutiei mai ales ca jocuri ca fifa 07 08 nfs mw mi au mers, nu prea ma pricep, ce e cu monitoru', ar putea sa fie el de vina? e un philips...un crt evident si sincer nu stiu sa va spun ce model e, e oricum vechi de pe la primu' pc al familiei :blink:,problema e ca nu stiu daca inainte facea la fel, daca schimb de la proprieters rezolutia apar dungi orizontale pe ecran si tremura tot, revine la normal dupa un esc, care ar putea sa fie problema ca sa stiu ce ma apuc sa schimb, mc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Obscur" :blink:

 

Adica de provenienta din piata pe un cd pe care scrie 2 lei 8) ??

 

Reinstaleaza driverii placii video si ai monitorului.... Tre sa fie de la driveri, nu imi pot imagina de la ce altceva sa fie... chiar mai bine, nu-i reinstala, downloadeaza driveri noi actualizati . Mai ales pentru placa video... Monitorul mai merge si asa...

 

Vezi cum stai cu directX-ul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiti voi... un cd luat de pe la prieteni,am luat un driver de pe site asus dar e acelasi cu driverele de pe cdu' care a venit cu placa video si cred ca nu sunt vechi ca am cumparta pcu' acum cateva saptamani,l am instlat si se intampla acelasi lucru, si direct x e tot de acolo luat de pe cd, iau si un alt directx de pe net acum, de fiecare data cand am instlat driverele video mi a aparut un mesaj de eroare,"assus virtual video capture device driver has note passed windows logo testing,to verify its compatibility with windows xp" sau cam asa ceva, acelasi lucru mi l a spus si la "sound video and game controlers" la ambele windowsuri, mc mult pentru raspusur, sper sa mai imi spuneti cate ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiti voi... un cd luat de pe la prieteni,am luat un driver de pe site asus dar e acelasi cu driverele de pe cdu' care a venit cu placa video si cred ca nu sunt vechi ca am cumparta pcu' acum cateva saptamani,l am instlat si se intampla acelasi lucru, si direct x e tot de acolo luat de pe cd, iau si un alt directx de pe net acum, de fiecare data cand am instlat driverele video mi a aparut un mesaj de eroare,"assus virtual video capture device driver has note passed windows logo testing,to verify its compatibility with windows xp" sau cam asa ceva, acelasi lucru mi l a spus si la "sound video and game controlers" la ambele windowsuri, mc mult pentru raspusur, sper sa mai imi spuneti cate ceva

 

hmmm... mesajul ala de eroare e suspect... :blink:

 

Are rost sa te intreb daca ai instalat fisierul potrivit (sa nu fi luat vreun driver special pt win 95 din graba cumva)?

 

Nu mai am ce zice... o sa ma gandesc si o sa intreb lumea ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma da tari sunte-ti !!!

Eu merg dupa regula urmatoare, daca nu ma stiu TAC !!!

 

Problema este in felul urmator

 

1) Modelul monitorului va fi scris in spate pe o placuta. Daca este vechi atunci nu poate sa reda o rezolutie mai mare de 800x600 asa ca nu prea ai ce face. Incearca sa pui refresh rate mai mic poate il vei pacali sa mearga dar ma indoiesc, uite aici o aplicatie care te poate ajutaHERE

2) Driverele nu se instaleaza niciodata pe pe CD-urile cu care au venit fiinca mai mult ca sigur sunt vechi, asa ca daca e placa nVidia mergi pe www.nvidia.com si ia pe ultimele, daca e ATI www.ati.com

3) "assus virtual video capture device driver has note passed windows logo testing,to verify its compatibility with windows xp" asta nu e eroare ci doar te atentioneaza ca driverul nu prea a fost testat de microsoft.

 

 

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×