Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Am un prieten care are o fetita bolnava....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum io nu am fost niciodata.... asa vreau si io sa ajut... dar daca nu gasim in UK nu prea am ce face... :blink:

gasim noi o cale...daca vrei cu adevarat...

mai intai sa se puna in miscare masina...apoi vedem

sa vedem ce raspunsuri da si cornel la mesajele primite....( el este pe alta planeta)-intelegi ce vreau sa zic-

................

ei au acceptat situatia....dar fata creste...( cat e mica...da doar din maini si plange...caca si pipi...si laptele- dar se mareste...acum apar adevaratele probleme..)

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gasim noi o cale...daca vrei cu adevarat...

mai intai sa se puna in miscare masina...apoi vedem

sa vedem ce raspunsuri da si cornel la mesajele primite....( el este pe alta planeta)-intelegi ce vreau sa zic-

................

ei au acceptat situatia....dar fata creste...( cat e mica...da doar din maini si plange...caca si pipi...si laptele- dar se mareste...acum apar adevaratele probleme..)

....................................

cei care au luat legatura cu el, va rog sa-mi da-ti un mesaj...

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ideea este ca i s-a prescris asa ceva...si din cate am citit pe alte forumuri, sunt multi copii cu aceiasi prescriptie.

..............Risataronul este pentru stimulare cerebrala iar Uteplex-ul pentru stimulare musculara,,,

pe scurt...

da, am citit si eu. momentan am aflat doar ca se gaseste si ca ar costa 15 euro cutia? nu stiu cate fiole include. am rugat sa se intereseze mai detaliat, daca are nevoie de reteta si daca pot fi transmise prin posta. tinem legatura si o sa revin cu detalii. singura problema e ca eu in cateva zile nu voi mai avea net o buna perioada de timp. sper insa sa gasesc o solutie sa rezolvam cumva. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te rog frumos poate poti sa afli cum se numeste risatarun in olanda.am sunat pana acum la 6 farmacii,nu au auzit de asa ceva.pe net am lista farmaciilor din toata olanda,bag cautare medicament si-mi spune mereu ca nu exista asemenea medicament.la limba lor turbata,sunt sigura ca se numeste altfel,dar nu stiu cum pot afla numele in olandeza,poate poti tu.as vrea tare mult sa ajut acea fetita,macar cu putin.daca nu se poate in olanda,atunci voi comanda din germania si voi trimite.mult succes familiei.nu vreau sa le scriu nimic inca,pana nu am ceva sa pot ajuta.in germania costa 29 euro pe cutia cu 30 fiole.

si apropo imi poti spune in termeni medicali boala fetitei?voi intreba si medicul.

.......................................................

pentru cei noi intrati pe topic....va rog sa luati legatura direct cu tatal/mama fetitei ...ei pot da toate detaliile despre boala fetitei...

eu am scris ceva in postarile anterioare, dar am scris din ce mi s-a spus...mai multe detalii pot da ei ( parintii)

nu as vrea sa devina toat treaba asta ca un fel de "telefonul fara fir"

........adresa lor de mail si mess este " cornel.mocanu@yahoo.com"....

.....................................

Risatarun---substanta activa -deanol aceglumate---Germania

Uteplex----- substanta activa-Uridine-5'triphosphate trisodique----Franta

............................

nu au alte denumiri deoarece sunt unici producatori

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×