Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care este deosebirea dintre logica femeii si logica barbatului?

 

Cea a barbatului, de cele mai multe ori, este cea mai corecta, dar cea a femeii, intotdeauna este cea mai interesanta.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital.Doctorul statea in cabina pilotului.La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii.Astia jucau fotbal.Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.

- Ba nebunilor,unde-i Gigi Nebunu’?

- Pe aripa avionului.Executa cornerul

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 "- De ce nu se duc ardelenii sambata la spectacol?

  - Pentru ca ii apuca rasul duminica in biserica."

 

 

"Badea Gheorghe si badea Vasile pe drumul Clujului vad o broasca testoasa:

- Vasile, ce-o fi asta ?

Sta Vasile ci cujeta si cujeta:

- Gheorghe, asta or ii ceva, or mere undeva."

 

" Un ardelean si un oltean sunt implicati intr-un accident. Amandoi aveau viteza foarte mare. Masinile au fost facut praf, bucati din ele proiectate pe cateva sute de metri iar cei doi ies teferi, fara nicio zgarietura. Se uita unul la altul, dupa care ardeleanuâ zice : -Uite-te la masinile noastre, io cred ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim si sa deschidem o afacere impreuna. -Daaaa... si io cred ca soarta a fost de vina. La care ardeleanuâ zice : -Hai ca aveam o sticla de vin in portbagaj, sa o caut si sa sarbatorim. Gaseste sticla si ii da, prima data olteanului sa bea ca asa e frumos. Bea olteanu aproape o jumaâ din sticla, si apoi i-o da ardeleanului, la care ardeleanuâ zice : -No... eu nu beu... eu astept Politia !!!"

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca in Ardeal oamenii stiu ca ziua Romaniei e pe 1 noiembrie, de aceea canta imnul pe 1 decembrie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca in Ardeal oamenii stiu ca ziua Romaniei e pe 1 noiembrie, de aceea canta imnul pe 1 decembrie

 

Nu stiu acest aspect, insa, am auzit si tin sa cred faptul ca, in Ardeal, atunci cand se canta Imnul Roamniei, in loc de "urmasi de-ai lui Traian" se canta : " Urmas(i) de-a lu' Dacian(s)"! :lol:  8)

 

"Cum se salutau vechii daci:

– What’s up, dac?"

 

" Stefan cel Mare: - Cum te cheama, fiu de dac?

Ardeleanul: - Ianos, Maria-Ta."

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un englez, un scotian si un irlandez trebuie sa tina fiecare cate un discurs aceluiasi grup de surdo muti. 
Englezul se urca pe podium si incepe sa se frece pe piept si dupa aceea intre picioare, la sfarsitul discursului ceilalti doi il intreaba de ce a facut asta si el raspunde: 
Cand mi-am frecat pieptul era ca si cum asi avea sani si ma adresam doamnelor, cand m-am frecat intre picioare, m-am adresat domnilor. 
Deci discursul meu a inceput cu: 
Doamnelor si domnilor. 
Urcandu-se pe podium scotianul se gandeste ca el sa fie mai breaz, si incepe discursul batindu-se cu pumnul in piept, frecandu-se de piept si apoi intre picioare. 
La sfarsit explica ca el a aratat intai la inima, apoi la sani si dupa aceea la testicule si de fapt a spus: 
Iubite Doamne si iubiti domni. 
Irlandezul se urca pe podium se bate cu pumnul in piept, se freaca pe piept apoi intre picioare si in final o scoate afara si se masturbeaza in fata tuturor. 
La sfarsit explica ca prin gesturile lui a spus: 
Iubite doamne si iubiti domni, am deosebita placere… : D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce a examinat-o temeinic pe domnisoara, ginecologul spune:

− Deci, cand va vedeti sotul asta-seara …

− Nu sunt maritata domnule doctor!

− Atunci, cand va vedeti logodnicul …..

− Nu sunt nici logodita…

− Sa zicem atunci, prietenul …

− Nu am nici un prieten si, pana acum, nu am avut nimic cu vreun barbat!

Ganditor, doctorul se duce la geam si priveste in zare. Saturandu-se sa stea cu picioarele in sus, duduia intreaba:

− La ce priviti atat de atent domnule doctor?

− Astept un pic! Ultima data cand s-a intamplat ceva asemanator, a aparut la rasarit o stea!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un magician a fost snopit in bataie in timpul unui spectacol din Vaslui dupa ce a facut sa dispara o sticla de vin.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un tip incepe sa spuna un banc despre teoria conspiratiei:

-Trei adepti ai teoriei conspiratiei intra intr-un bar...

Amicul sau, adept al teoriei conspiratiei, il intrerupe:

- Stai asa putin, si vrei sa spui ca aste e DOAR O COINCIDENTA?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" -Ia povesteste, Gheorghe, cum o fo` cu accidentul de masina?
 -Apoi, o fost ase: noi am mars pa drum tat`nainte si cand drumu` o luat-o spre stanga, noi tat `nainte... "

 

Ardeleanul soseste cu intarziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarat:

-Imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decat frumusetea si "naivitatea", fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti una dintre ele!
-Apai, Doamne, frumusetea-i trecatoare... "

 

Intr-un tren doi ardeleni si un negru:

- Bre, da tu nu esti de aici.
- Da, tatal meu este din Africa, dar mama mea este de aici.
- Pai cum?
- Pai tata a fost odata pe aici si a vazut-o pe mama si a inceput sa alerge dupa ea si a alergat si a alergat si a alergat... si asa m-am nascut eu!
Dupa vreo 5 minute ardelenii aveau o nelamurire:
- Mai, dar stii ce ne intrebam noi: o fi prins-o pe maica-ta? "

 

Un tanar sta de vorba cu un domn mai in etate.

- Cand ma insor, primul lucru este sa o trimit pe soacra-mea in doi ani de vacanta!
- N-ai vrea sa te insori cu fiica mea? "

 

Intr-o zi soacra se hotaraste sa-si testeze cei 3 gineri.asa ca,se arunca intr-o fantana...primul ginere o vede si se duce repede si o salveaza...a doua zi acesta gaseste in fata casei o dacie cu un biletel pe el ce scria ..cu drag,mama soacra...

dupa o vreme se arunca iar soacra in fantana si o vede cel de-al doilea ginere si o salveaza...si c-a drept rasplata gaseste un trabant in fata casei cu acelasi biletel...
hotarata sa faca si ultima proba se arunca iar in fantana asteptand sa fie salvata de al 3 lea ginere...acesta in schimb se gandeste..-daca primului ia dat o dacie...al 2-lea un trabant,inseamna ca mie o sami dea o bicicleta...ia mai bine las-o naibii sa moara...
A douua zi de dimineata se trezeste cel de-al treilea ginere cu un ferrari ultimul model la poarta ,care avea un biletel pe el ce scria...cu drag,tata socru..."

 

Un on era pe camp si tragea la coasa. Vine Gheo din sat si striga:

-Hai, Ioane acasa ca a murit soacra-ta !
Ion muncea in continuare de parca nimic nu se intampla.
-Hai ma ca a murit soacra-ta, striga Gheo dupa ce se mai apropie..
Ion, nimic...Ajunge Gheo langa Ion si-l intreaba mirat:
-Ma, tu nu azi cand te strig? Hai acasa ca a murit soacra-ta.
Ion raspunde :
-Intai munca si apoi placerea, asa e in viata... "

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×