Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ion, la gara, cere un bilet si o întreaba pe doamna de la casa de bilete:

- Doamna, pot sa iau cu mine în tren 120 kg de dulceata?

- Cum sa luati 120 kg de dulceata? Asta nu-i marfar, nu va putem lasa sa faceti asta!

Ion se intoarce vesel, catre nevasta-sa si îi spune:

- Îmi pare rau, dulceata mea, ai auzit ce a spus doamna cu biletele… Tu ramâi acasa!

 


Doua blonde stau de vorba:

- Ai auzit ca ungurii o au cea mai lunga?

- Ai auzit ca mexicanii o au cea mai groasa?

Bula, care era prin apropiere, se opreste si asculta discutia.

Una din blonde il observa si il intreaba:

- Tu cine esti?

- Ianos Gonzales!

 


In autobuz inghesuiala mare.

O tipa se adreseaza unuia care o impingea:

- Ce te impingi asa dom'le, vrei sa te culci cu mine?!

-Nu, vai de mine, cum puteti sa credeti asa ceva?

-Atunci da-te la o parte, poate vrea altu' .


  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost ieri dimineata la restaurant si dintr-odata am realizat cu disperare nevoia de a elimina niste gaze.

Muzica era foarte tare, asa ca am potrivit gazele cu ritmul muzicii.

Dupa cateva melodii, am inceput sa ma simt mai bine. Mi-am terminat cafeaua, si am observat ca toata lumea se uita la mine…

Apoi mi-am amintit brusc ca ascultam muzica la iPod…

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamna Ionescu mergand pe strada da nas in nas cu preotul orasului.

-Buna ziua! Nu sunteti dv.doamna Ionescu, cea pe care v-am casatorit eu

acum 2 ani?

-Ba da parinte, eu sunt...

-Ce mai spuneti, cum o mai duceti? Aveti copii?

-Suntem bine parinte, dar copii nu avem momentan.

- Ce pacat, zice parintele. Dar uite cum facem. Saptamana viitoare eu

trebuie sa merg la Roma la intalnirea cu Papa si asa profit de ocazia asta

si aprind o lumanare pentru voi doi.

Zis si facut.Dupa cativa ani buni se intalnesc iar:

-Ooooo, doamna Ionescu, ce mai faceti???... -Ia spuneti-mi, aveti

copii??

-Da parinte, raspunde femeia, avem 3 perechi de gemeni si inca 4 copii,in

total avem 10.

-Slava Domnului, zice popa, ce minunatie, ce miracol !... Si ia spuneti-mi

doamna, ce mai face sotul dv?

-Pai ce sa faca....acum este in drum spre Roma sa vada daca poate sa stinga

nenorocita aia de lumanare.

 

 

 

 

La ţară, un poştaş se duce cu corespondenţa. La un moment dat, ajunge la o casă. Bate omul la uşă, însă nu-i răspunde nimeni. Mai bate o data! La fel. Se uită pe geam şi vede, în casa, un bărbat şi o femeie, goi-puşcă.

Femeia era întinsă pe pat, cu un deget în p***ă şi unul pe covor, iar bărbatul în faţa ei, cu un deget în c*r şi unul în acvariu. Contrariat, poştasul mai bate o dată la uşă dar tot nu-i răspunde nimeni. Pleacă mai departe la vecinul ciudaţilor. Ajunge la vecin.

- Domnule, am fost la vecinii dumitale şi uite ce-am păţit! Şi-i povesteşte toată tărăşenia.

- A, păi vecinii mei sunt surdo-muţi şi dumneata ai nimerit tocmai când se certau!

- Cum, dom'le? Că nu faceau nici un gest!

- Păi ea ii spunea lui: "Du-te-n p***a mă-tii şi bate covoarele!", iar el ii răspundea: "Mă pupi în c*r! Mă duc la peşte!".

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaa! :rot: Tare de tot bancul cu surdo-mutii!

 

Scrisoarea unui tanar german 
 
 Dragii mei, am ajuns cu bine în România. De la aeroport până la Bucureşti am făcut cu taxiul, judecând după aparatul de taxat, 180 de kilometri. Plasarea aeroporturilor la distanţă mare de aglomerările urbane mi s-a părut o dovadă de înţelepciune. În cele două zile de când mă aflu aici, am făcut câteva constatări pe care mă simt dator să vi le comunic. Românii o duc foarte bine, atât de bine încât aici aproape nimeni nu mai trebuie să muncească. Poate că în viitorul îndepărtat vom ajunge şi noi, germanii, la acest nivel de civilizaţie. Deocamdată, cu o seriozitate lipsită de graţie, mergem în fiecare zi la serviciu. Avem multe de învăţat de la acest popor despre care eu, până acum, nu ştiam aproape nimic. În autobuze, troleibuze şi tramvaie nimeni nu trebuie să se obosească prezentându-şi biletele la control. Controlorii, constituiţi în echipe, verifică discret buzunarele şi poşetele pasagerilor. Automobiliştii organizează spontan, pe străzi, originale concerte de claxoane, aşa cum noi facem, în familie, prin tradiţie, muzică de cameră. Sunt momente de comuniune sufletească de neuitat. Unii şoferi ies din maşini şi adaugă la această muzică instrumentală propria lor voce, transmiţându-şi unii altora mesaje scurte, dar energice. Toate canalele TV, nu numai cele pentru adulţi, difuzează emisiuni cu femei dezbrăcate. Un singur canal, TVR Cultural, a refuzat să-şi îndeplinească această datorie faţă de tineri ca mine şi a fost, pe bună dreptate, desfiinţat. Demnitarii ţării apără cu fermitate limba română de invazia limbii engleze (aşa cum ar trebui să facem şi noi). La o întâlnire cu trimişii FMI preşedintele interimar al României a vorbit, în semn de protest, într-o limbă engleză caricaturală. Efectul a fost atât de puternic încât oaspeţii, dezgustaţi de engleză, au renunţat să o mai folosească vreodată, urmând să se înţeleagă la viitoarele întâlniri numai prin gesturi. Plagiatul se pedepseşte în România într-un mod subtil, nu cu brutalitate, ca la noi. Plagiatorilor li se dă o palmă morală, fiind numiţi prim-miniştri sau miniştri, ca să se ruşineze de fapta lor. Poliţiştii sunt oameni cultivaţi, schimbă idei între ei în săli cu multe mese, nu-şi pierd timpul cu criminali, tâlhari şi violatori. Miniştrii de Interne vorbesc în mod curent de Socrate şi Platon. Bătrânii din România se ocupă cu mare grijă de sănătatea lor. Nu fac excese alimentare, ca oamenii în vârstă din Germania . Îşi cumpără în fiecare zi doar o pâine, un iaurt şi eventual câţiva cartofi. Fetele de aici se îndrăgostesc uşor, nu ca nemţoaicele noastre, cărora poţi să le reciţi opera lui Goethe în întregime şi abia dacă reuşeşti să obţii o plecare a pleoapelor în semn de aprobare. O româncă a venit astă-noapte în camera mea de hotel şi mi-a declarat că mă iubeşte nebuneşte. Era naivă, nu ştia cum arată bancnotele de 100 de euro şi i-am dat una ca să o studieze în linişte acasă. Nu înţeleg, dragii mei părinţi, de ce v-aţi arătat îngroziţi când v-am anunţat că urmează să plec în România. 
 
Vă îmbrăţişez pe amândoi, Hans.
Editat de Fiero
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Doamna, stiti ca sotul dvs. va inseala?
- Bineinteles, stiu cu cine, stiu unde si cand, dar nu mi-am dat seama cu ce...

 

Prietena mea mi-a spus sa fiu mai afectiv. Acum am doua prietene.

 

 

- Spune-mi, te rog, eu am fost primul barbat din viata ta ?

- S-ar putea, ai o figura foarte cunoscuta...

 

Cand a venit amantul, a vazut tot blocul, dar cand au intrat hotii, toti dormeau...

 

 Cati soti ai avut ?
- Doar ai mei, sau in total ?

 

- Taticule, e adevarat ca in unele tari barbatul nu isi cunoaste sotia decat dupa casatorie ?

- La fel se intimpla in toate tarile.

 

Un barbat este incomplet pana la insuratoare... Dupa aceea este intr-adevar terminat..

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Seful unui magazin angajeaza un vanzator. Il ia deoparte si ii zice:

- Trebuie sa stii ca eu am un sistem: daca un client imi cere un lucru eu reusesc sa-l fac sa cumpere doua. Acum te invat . Intra in magazin o doamna:

- Buna ziua, as vrea un spay Pronto. Seful se duce in spate si se intoarce cu un spay Pronto si cu un Vetril.

- Ma scuzati, eu vroiam doar Pronto.

- Vedeti doamna, odata ce stergeti de praf mobila se va vedea ca aveti geamurile murdare.

- Bravo, aveti dreptate, le cumpar pe amandoua!

Vezi, zice seful noului angajat, asa se face .

Intra o a doua doamna:

- Buna ziua, as dori o sticla cu Vetril. Seful se duce in spate si se intoarce cu o sticla de Vetril si cu un spray Pronto.

- Ma scuzati, eu v-am cerut doar un Vetril.

- Draga doamna, daca dumneavoastra curatati geamurile o sa se observe imediat urmele de degete pe mobila.

- Aveti dreptate, cumpar tot!

Seful catre noul angajat: urmatoarea clienta e pentru tine.

- Buna ziua, as dori o cutie cu Tampax. Vanzatorul se duce in spate si se intoarce cu o cutie de Tampax, un Vetril si un Pronto.

- Cred ca ati gresit, v-am cerut doar o cutie cu Tampax.

- Stiu, o intrerupe vanzatorul, dar vazand ca saptamana asta nu se face sex, n-am vrea sa facem un pic de curatenia in casa?

 

 

 

 

Vulpoiul, ratoiul si ursul zburau cu avionul. La un moment dat se ridica ratoiul de pe scaun,se duce la urs ii da o aripa peste bot si zice:

- Da-mi ba in p**a mea o tigara!

Speriat ursul scoate pachetul si-l serveste pe ratoi.Acum cum statea vulpoiul si se uita la ei se gandeste “ce ma e mai tare ratoiul ca mine” si face si el acelasi lucru ii da o laba peste bot si-i cere o tigara. Suparat ursul ii ia pe amandoi de gat si ii arunca pe geam.Cand s-a vazut ratoiul in aer a inceput sa dea din aripi[fal, fal, fal] si striga la vulpoi care se ducea in jos cu viteza:

- Vulpoiule, stii ma sa zbori ?

La care vulpoiu:

- Pai de unde?

Ratoiu :

- Si atunci ce p**a mea erau figurile alea pe capul tau in avion , ma?

Editat de dexu
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trei spermatozoizi stau de vorbă. Primul zice entuziasmat:

- Dacă ajung să fecundez ovulul, scot o blondă superbă, ochi albaştri, ţaţe mari, picioare pînă-n gît.
Vine al doilea şi zice:
- Dacă ajung eu să fecundez ovulul, scot un tip superb, toate femeile vor fi în limbă după el.
La care al treilea zice:
- Nu va mai laudati degeaba, că suntem pe esofag!

 

Purtatorul de cuvant al Guvernului a anunţat astăzi hotârarea cabinetului de a schimba stema.
Noua stemă, înfăţişând un PREZERVATIV, este considerată ca fiind mult mai reprezentativă pentru situaţia şi performanţa politică actuală. 
Prezervativul va simboliza inflaţia, oprirea producţiei, distrugerea generaţiilor viitoare, protejarea unor capete tari şi mânjite. 
De asemenea, el va da populaţiei un sentiment de protecţie, în timp ce aceasta va fi in continuare fu..tă !!!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×