Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

2 melodii de la grupul "Nu acum" :) :

 

Nu acum - Sete(dupa "Sete"- Nichita)

 

Nu Acum - Pastel(dupa "Pastel"- Bacovia)

 

si una de la Walter Ghicolescu:

 

Walter Ghicolescu - Nu-mi spune

 

Sper sa va placa

 

 

Imi place Nu acum... dar mai mult imi plac de la ei Elegie si Ea(gasiti pe youtube, daca va intereseaza...)

pe langa cei arhicunoscuti, imi place un tip mai nou: Florin Paul Camen, mai ales melodia Din nou, minerii mor; dar nu stiu unde o puteti gasi....

 

Si... A scos Hrusca album de balade! Gasiti aici o melodie http://videoclipuri.clipi.ro/videoclipuri/...+fetei+de+fragi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac foarte mult Alina Manole si Daniel Fat,care imi e si bun prieten.... merita ascultate,cel putin unele piese :)

 

 

Superb!

 

Editat de Miss-Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place Nu acum... dar mai mult imi plac de la ei Elegie si Ea(gasiti pe youtube, daca va intereseaza...)

pe langa cei arhicunoscuti, imi place un tip mai nou: Florin Paul Camen, mai ales melodia Din nou, minerii mor; dar nu stiu unde o puteti gasi....

 

Si... A scos Hrusca album de balade! Gasiti aici o melodie http://videoclipuri.clipi.ro/videoclipuri/...+fetei+de+fragi

 

 

Intr-adevar, Florin Camen canta chiar frumos. El a si fost, de altfel, castigatorul Festivalului National de Folk si Balada "Poarta Sarutului" de la Tg-Jiu de acum cativa ani (sa-mi fie iertat faptul ca nu mai stiu exact anul cand a castigat el concursul). El canta si imnul acestui festival si este o piesa foarte frumoasa. Din pacate nu am gasit nici o piesa cu el, dar l-am ascultat la concertele de la Tg-Jiu. Cred ca si in acest am o sa fie prezent la Tg-Jiu la Festivalul National de Folk si Balada "Poarta Sarutului" de la Tg-Jiu organizat pe la inceputul lunii august. O sa fie acolo multe nume mari din muzica folk, printre care Vasile Seicaru o sa fie sigur deoarece el o sa fie presedintele juriului din anul acesta.

 

Un alt nume din muzica folk care mi-a intrat la suflet este Emeric Imre. Imi place foarte mult cum canta. Mie una imi place tare mult muzica folk si merita promovata asa cum face Emeric Imre la Cluj in clubul Autograf. El organizeaza seri de muzica folk. In fiecare joi seara el are invitati oameni din muzica folk care sustin recitaluri. Asa ca daca o sa fiti prin Cluj merita sa va duceti acolo.

Iar daca sunteti din Tg-Jiu sau sunteti in trecere prin luna august pe aici, puteti sa luati parte la Festivalul National de Folk si Balada "Poarta Sarutului", organizat anul acesta pe 15-17 august, daca nu ma insel. O sa vina nume mari din muzica folk. Anul trecut a fost un spectacol superb cu ocazia acestui festival concurs care s-a terminat in fiecare seara cu recitaluri ale numelor mari din muzica folk, printre care amintesc: Emeric Imre, Tatiana Stepa, Nicu Alifantis, Vasile Seicaru si Vladi Cnejevici, Ducu Bertzi, Florin Camen si altii...Asa ca si anul acesta se anunta un festival superb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ein folk ein Reich ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×