Sari la conținut
Forum Roportal
Botosel

Asfintit in culori!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! ;) ii mai place cuiva sa fotografieze asfintitul?mie una, dintre toate subiectele posibile, cel mai mult imi place sa fotografiez asfintitul...indiferent de loc:poate fi o cladire, un pom, o stanca, o pasare....culorile lui ma fascineaza.am vazut multe fotografii de genul asta ajustate cu Adobe Photoshop si care arata extraordinar.Eu una prefer sa le las pe ale mele neajustate.... :jester: Voi cum faceti?Multumesc! :flowers:Asfintit in decembrie...Asfintit in decembrie.... :o:Asfintit in culori...decembrie

post-118122-1192792091_thumb.jpg

post-118122-1192792447_thumb.jpg

post-118122-1192793321_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am una facuta de mine, dar postez o poza care imi place ;)

post-78818-1192795112_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa cititi regulamentul! Dimensiunea pozelor postate trebuie sa fie de MAXIM 800 de pixeli/latura.

Acum ma pierzi prin ceata ca nu ma pricep la din astea. Am inteles ca cu ImageShack-ul sau alte programe asemenea nu e bun ca pune poza mare etc, dar noi le-am pus ca atasament, apare direct micuta, nici asa nu-i bun?Ocupa spatiu cand o incarci pe forum? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum ma pierzi prin ceata ca nu ma pricep la din astea. Am inteles ca cu ImageShack-ul sau alte programe asemenea nu e bun ca pune poza mare etc, dar noi le-am pus ca atasament, apare direct micuta, nici asa nu-i bun?Ocupa spatiu cand o incarci pe forum? ;)

 

Utilizatorii care au internet mai slab trebuie sa astepte o gramada pana se incarca poza. Toate programele de editare sau gestionare a imaginilor au optiunea de redimensionare. Eu folosesc Photoshop. Am facut un action si printr-un click am rezolvat-o.

Editat de nambapleaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) e superba!ma intreb unde e facuta...

Va rog sa cititi regulamentul! Dimensiunea pozelor postate trebuie sa fie de MAXIM 800 de pixeli/latura.
Aha!Nu stiam ca e o dimensiune standard.Ok, numai ca prin micsorare se pierde din calitatea pozei.cel putin cand folosesti HP Photosmart Premier.Ce optiune din Photoshop ziceai ca folosesti?Ca optiunea de resize pe pixeli are aceeasi buba ca la photosmart.Multam! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) e superba!ma intreb unde e facuta...Aha!Nu stiam ca e o dimensiune standard.Ok, numai ca prin micsorare se pierde din calitatea pozei.cel putin cand folosesti HP Photosmart Premier.Ce optiune din Photoshop ziceai ca folosesti?Ca optiunea de resize pe pixeli are aceeasi buba ca la photosmart.Multam! :jester:

 

Folosesc optiunea normala de resize image. Doar ca am facut un action, care face asta si este mai simplu si mai rapid.. Se poate aplica unui folder intreg... etc. Uite un tutorial: http://blog.paranoidferret.com/index.php/2...torial-actions/

Calitate se pierde la fiecare salvare a unui jpg, indiferent ce modifici. Stai linistita, ca nu se observa.

 

Sfera:

 

post-108876-1192804753_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drept dovada.. la cat de dragut mi-e netul de cateva zile.. pana imi incarca o amarata de poza.. ma apuca dimineata... De asta v-am tot rugat sa le postati o dimensiune rezonabila.. sunt momente in care internetul nu tine cu noi... si il blocam de tot incercand sa intram pe diverse link-uri.

Acum ma pierzi prin ceata ca nu ma pricep la din astea. Am inteles ca cu ImageShack-ul sau alte programe asemenea nu e bun ca pune poza mare etc, dar noi le-am pus ca atasament, apare direct micuta, nici asa nu-i bun?Ocupa spatiu cand o incarci pe forum? :phone:
Da, atunci cand le atasezi la un mesaj, iti apar mici, dar cand faci click pe ele.. ti le deschide la dimensiunea lor originala...
Salut! :o: ii mai place cuiva sa fotografieze asfintitul?mie una, dintre toate subiectele posibile, cel mai mult imi place sa fotografiez asfintitul...indiferent de loc:poate fi o cladire, un pom, o stanca, o pasare....culorile lui ma fascineaza.am vazut multe fotografii de genul asta ajustate cu Adobe Photoshop si care arata extraordinar.Eu una prefer sa le las pe ale mele neajustate.... :D Voi cum faceti?Multumesc! :flowers:Asfintit in decembrie...Asfintit in decembrie.... :o:Asfintit in culori...decembrie
Ultima poza, sigur nu e un rasarit? Daca e facuta pe malul Marii Negre... soarele nu apune in apa..... :cry:

post-19341-1192823434_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e apus, si nu, nu e Marea Neagra :cry:

post-43089-1192831535_thumb.jpg

Editat de nambapleaca
Te rog sa respecti regulamentul. Maxim 800 de pixeli pe latura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×