Sari la conținut
Forum Roportal
greycat

Notificari pe mail pentru neplata unor facturi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce scriu intr-un mail ca sa instiintez niste clienti care nu au platit de o groaza de vreme? Si sa le reamintesc de un contract?

 

Exista vreun template? Cam ca cel pe care il primesti de la Gaz sau Telefon cand nu le platesti la timp?

Editat de greycat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce scriu intr-un mail ca sa instiintez niste clienti care nu au platit de o groaza de vreme? Si sa le reamintesc de un contract?

 

Exista vreun template? Cam ca cel pe care il primesti de la Gaz sau Telefon cand nu le platesti la timp?

 

 

Faci instiintari de plata, in care sa specifici cu cat sold figureaza fiecare, la care adaugi un tabel cu facturile restante.

Editat de Catherine25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei iti dau un exemplu pe mail scanat pentru neplata serviciului de internet UPC :focus:

Da. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ecva de genul

Stimate client

va informam ca in baza noastra de date figurati cu x facturi neplatite (si le enumeri). Data scandeta pentru plata e (pui data).

Va rugam sa efectuati plata cat mai repede posibil pentru a evita deconectarea(asta ca e UPC).

Tu poti sa zici ... pentru a evita consecinetele legale ca urmare a neplatii obligatiilor contractuale catre firma noastra.

Si apropo...aca vrei sa iti recuperezi ceva facturi, sunt firme specializate care fac asta.

Nice and quiet.

Si legal pe deasupra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De la fiecare client in parte nu avem niste sume colosale dar clientii sunt destui si se aduna o suma per general. Nu stiu cum e cu firmele de recuperare, mi-e sa nu-mi spuna ca nu se agita sa recupereze 1 mil- 1 mil jumate de la client. Asa ca tot eu ii bat la cap sa plateasca.

 

Merci de formular. A fost numai bun plus aducerea aminte ca le sistam serviciile in 48 de ore :tease:

Imi pare rau ca doar acum ti-am multumit :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×