Sari la conținut
Forum Roportal
Glamorous_witch_girl

Stereotipuri?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca femeile si barbatii trebuie sa "intre" in stereotipurile traditionale?Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,etc?Ati pretinde asta de la partener?

Editat de Glamorous_witch_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca femeile si barbatii trebuie sa "intre" in stereotipurile traditionale?Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,etc?A-ti pretinde asta de la partener?

In primul rand ti-am subliniat greseala gramatica.

Asa,on-topic acum.

Mi se par o prostie stereotipurile,desi sunt un necesar al societatii in care traim.

Nu pretind de la partener toate cele insirate mai sus,in final omul se modeleaza dupa celalalt.

 

In mintea mea nu exista tipare,ci doar principii pe care nu sunt dispusa sa le incalc.Atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca femeile si barbatii trebuie sa "intre" in stereotipurile traditionale?Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,etc?A-ti pretinde asta de la partener?

 

 

Adica femeile la gherghef si la fătat mult si abundent, iar barbatii la coasa si la iubit clandestin prin f

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze,nu am observat greseala gramaticala........scuze

Te iert dar sa nu se mai repete :roll:

Glumesc... :o:

 

Bun topicul cu stereotipurile... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca femeile si barbatii trebuie sa "intre" in stereotipurile traditionale?Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,etc?Ati pretinde asta de la partener?

 

Eu nu pretind ci caut pe cea care e aşa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu pretind ci caut pe cea care e aşa !

Asa cum? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca femeile si barbatii trebuie sa "intre" in stereotipurile traditionale?Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,etc?Ati pretinde asta de la partener?

Multi asta pretind.

Dar nu ti se pare normal ca o femeie sa fie mai sensibila si mai dulce decat un barbat??

E veche aceasta teorie....de pe vremea cand inca semanam a maimute. :roll:

Barbatul vana si aducea de mancare iar femeia avea grija de casa.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cum? :roll:

Aşa :

 

Adica,femeile sa fie dulci,sensibile sa iubeasca natura si copii,sa petreaca mult timp la shopping,si prin coafor,iar barbatul sa munceasca mult,sa fie rational,sa fie protector,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aşa :

Da,sunt de acord oarecum,dar nu pana la capat...cred ca regulile sunt stabilite pe parcursul unei relatii,nu trebuie sa fie ceva batut in cuie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×