Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

In ce parte se invarteste ?

Postări Recomandate

Ideea e ca doi oameni pot sa o vada in acelasi timp invartindu-se in sensuri opuse.

Hm. O sa incerc si asta.

Mie mi s-a intamplat sa o vad clockwise, dupa care, intr-un moment de neatentie am remarcat schimbarea sensului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gresesti :)cand ea e cu "fata" la tine, imaginea e la fel ca atunci cand e cu "spatele" la tine.e vorba de cum o privesti.
exact! :flowers:
Hm. O sa incerc si asta.Mie mi s-a intamplat sa o vad clockwise, dupa care, intr-un moment de neatentie am remarcat schimbarea sensului.
si atunci cum iti explici ca unii stau zeci de minute cu ochii la ea si tot intr-un singur sens se roteste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu o vad rotindu'se in amindoua sensurile, o iluzie optica frumoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact! :good:si atunci cum iti explici ca unii stau zeci de minute cu ochii la ea si tot intr-un singur sens se roteste?

Aceia nu au ametit ca altfel se invartea si cu ei camera cu totul :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu o vad rotindu'se in amindoua sensurile, o iluzie optica frumoasa.

Musai sa beau o bere ca la mine tot intr-un sens se invarte :flowers: :cheer: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in timp ce te uiti inchide ochii pt o secunda, sa faci un "refresh"...si vezi dupa aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si atunci cum iti explici ca unii stau zeci de minute cu ochii la ea si tot intr-un singur sens se roteste?

Mai simplu decat crezi: se roteste intr-un singur sens, data viitoare cand accesezi linkul, la un moment dat se schimba.

Mie asa mi s-a intamplat.

 

In plus, daca imi amintesc eu corect, se dadeau anumite explicatii: persoanele care vad clockwise au veleitati de artist sa spunem, in timp ce ceilalti sunt matematicieni. Ma rog, mai corect era ceva de genul rational-afectiv. Cum o persoana poate fi fie rationala, fie afectiva, de aici si concluzia mea. Its a goof.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×