Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Postări Recomandate

Dacă nu e nicio diferenţă, atunci nu trebuie să faci nimic. Stai liniştit cu sticla de rachiu pe marginea şanţului şi vaită-te că unii sau alţii ţi-au v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai stau linistit, dar nu pe marginea santului cum probabil crezi tu. Cei mai mari criminali au provenit din randurilor oamenilor cu o cultura vasta si dotati cu inteligenta. Ion de la tara iti da in cap din instinct, la astia este premeditat. Un criminal nu poate sa omoare mai mult de cativa oameni, dar unul care conduce poate aliena populatii intregi. Chiar si marii criminali mai pot sa aiba cate o strafulgerare a constiintei, dar la astia de la putere nu o sa vezi niciodata asa ceva. Inteligenta aservita scopurilor bolnave este de 1000 de ori mai periculoasa decat orice criminal de langa. Exemplele le da istoria: Hitler, Stalin,Ceausescu etc.

 

 

Iti dau dreptate...dar totusi...uita-te la cei care ne conduc..eu zic sa nu ii supraapreciem asa. Nu prea mai sunt exemple din astea in politica romaneasca. Sau poate doar cei ce trag sforile din umbra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Coruptia in Romania nu inseamna doar Remes. Asa cum ar trebui sa stie si Tariceanu ca remanierea Guvernului nu se poate limita doar la Remes. Dar asta a fost linia pe care s-a mers mereu, ii arati pe cativa cu degetul..eventual unul pe an sau nici macar... apoi culegi laurii la alegeri. Fara ca respectivii sa plateasca ceva. Nu stiu nici un exemplu de mare corupt care acum ne citeste din inchisoare. Si am senzatia ca nici nu vom sti prea curand. Asta ma doare pe mine... PD-ul nu are coruptii lui? Ma deranjeaza implicarea politicului in justitie. Remes daca ar fi fost sub aripa protectoare a presedintelui nu patea asa. Cum nu o patesc multi.

Numai in Romania se poate intampla asa...

Numai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald...nu ai inteles..sau poate ca da, dar ocolesti ideea... Cum nu inteleg nici eu de ce nimeni nu recunoaste ca toate acuzele astea se fac din ratiuni politice... atata tot... asta ma deranjeaza... nu ca de ce l-au prins pe asta si nu si pe ala.

Zici de ministri, bun..si administratia locala? E a PD-ului in mare parte... nu cred ca ei practica o coruptie inactiva...ba din contra... Oricat de mult am vrea, nu putem sa nu luam in calcul anumiti factori... Dar..si iar dar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei mai mari criminali au provenit din randurilor oamenilor cu o cultura vasta si dotati cu inteligenta. Ion de la tara iti da in cap din instinct, la astia este premeditat. Un criminal nu poate sa omoare mai mult de cativa oameni, dar unul care conduce poate aliena populatii intregi. Chiar si marii criminali mai pot sa aiba cate o strafulgerare a constiintei, dar la astia de la putere nu o sa vezi niciodata asa ceva. Inteligenta aservita scopurilor bolnave este de 1000 de ori mai periculoasa decat orice criminal de langa. Exemplele le da istoria: Hitler, Stalin,Ceausescu etc.

Pe evreii din lagăre nu i-a omor

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Administraţia locală nu e "a PD-ului,
Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i chiar asa...ia exemplul Bucurestiului... caci refuz sa cred ca te refereai la simplii functionari...sau?

Ăsta nu e un mod de a argumenta ceva sau de a purta o discuţie. P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ăsta nu e un mod de a argumenta ceva sau de a purta o discuţie. P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×