Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Postări Recomandate

O serie de oameni alfabetizaţi sau analfabeţi arata cu degetul spre Imparat si spun: "Vai cum de s-a putut? In ce hal am ajuns, noi, eu nu as putea face asa ceva. Oare asa sa fie?

 

Musai sa apara deconspirati din astia ca sa stim ca politicienii sunt corupti si merg la curve?

 

Pai tanti X bucatareasa de la orfelinat care fura en-gross mancarea copilasilor e mai putin vinovata pentru ca n-a avut nivelul de aspiratie suficient de inalt ca sa ajunga intr-o functie ministerială?

 

Dar un portar amarat care inchide ochii pentru caţiva lei din partea hotilor de fier vechi?

 

Dar politistii din piete mituiti de ţiganii care v

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

And your point is? Atata timp cat oamenii isi educa copii cum ii educa si lumea e plina de ipocriti care mai de care nu o sa se schimbe niciodata nimic. Inca din scoala copilul invata cum sa se supuna , la biserica invata ca sclavia este un lucru de care nu trebuie sa iti fie rusine, la facultate ajungi gata dresat si dupa bancile ei direct in jug. La modul in care 90% dintre oameni isi cresc copii si la ce exemple le dau sa nu va mire ca intr-o buna zi o sa va dea chiar proprii copii in cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai fratilor, toti suntem corupti, doar ca inca n-am ajuns in functii unii dintre noi.

 

.....................

 

Toata Romania e o buda, toti care au ajuns sus, au venit dintre noi si nici unul nu a fost virtuos, atunci cum sa fie poporul virtuos cand din randurile lui numai impostori ajung sus?

Cam mult creştinism

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
And your point is? Atata timp cat oamenii isi educa copii cum ii educa si lumea e plina de ipocriti care mai de care nu o sa se schimbe niciodata nimic.
Diferenta intre un optimist si un pesimist ..Unii citesc chestiile astea. Cativa din ei le aplica. Schimbarea vine din germeni firavi ...
Nu, nu toţi suntem corupţi. Chiar dacă am avut ocazia.
Ce propunea Iosafat era sa incepem sa ne uitam in propria ograda, inainte de a-i critica pe "mai mari". Nu sa ne rezumam la a rade bucuros cand il prind pe altul cu matza in sac :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Ce propunea Iosafat era sa incepem sa ne uitam in propria ograda, inainte de a-i critica pe "mai mari". Nu sa ne rezumam la a rade bucuros cand il prind pe altul cu matza in sac :roll:

Am

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata Romania e o buda, toti care au ajuns sus, au venit dintre noi si nici unul nu a fost virtuos, atunci cum sa fie poporul virtuos cand din randurile lui numai impostori ajung sus?

Ideea ta e greşită, inclusiv dpdv al logicii matematice: mulţimea celor "care au ajuns sus" este evident mai mică dec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care e diferenta, ca unii fura mai multi decat altii. Diferenta este de culoare ca continutul este acelasi. Nu va mai agitati degeaba, ca oricum nu stiti ce este acolo sus.

Dacă nu e nicio diferenţă, atunci nu trebuie să faci nimic. Stai liniştit cu sticla de rachiu pe marginea şanţului şi vaită-te că unii sau alţii ţi-au v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata Romania e o buda, toti care au ajuns sus, au venit dintre noi si nici unul nu a fost virtuos, atunci cum sa fie poporul virtuos cand din randurile lui numai impostori ajung sus?

 

Eu zic ca exagerezi. In primul rand nu poti judeca asa "la comun", suntem oameni , nu masinarii sa fim toti la fel. Apoi, uite , sa stii ca nici ce au ajuns sus nu sunt toti corupti.

 

De fapt, care-i ideea...toata treaba asta cu Remes, nu zic ca nu-i corupt, sau ca nu a mai facut-o pana acum... dar mi se pare putin josnic sa te folosesti de unul singur pentru a te spala pe maini. Coruptia in Romania nu inseamna doar Remes. Asa cum ar trebui sa stie si Tariceanu ca remanierea Guvernului nu se poate limita doar la Remes. Dar asta a fost linia pe care s-a mers mereu, ii arati pe cativa cu degetul..eventual unul pe an sau nici macar... apoi culegi laurii la alegeri. Fara ca respectivii sa plateasca ceva. Nu stiu nici un exemplu de mare corupt care acum ne citeste din inchisoare. Si am senzatia ca nici nu vom sti prea curand. Asta ma doare pe mine... PD-ul nu are coruptii lui? Ma deranjeaza implicarea politicului in justitie. Remes daca ar fi fost sub aripa protectoare a presedintelui nu patea asa. Cum nu o patesc multi.

Numai in Romania se poate intampla asa...sa ne imbatam zilnic cu apa rece si tot sa mai vrem.

 

PS: Habar nu am daca am fost ontopic sau nu :roll:

Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×